منو
 کاربر Online
1258 کاربر online
 : فیزیک
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   ناشناس   در :  چهارشنبه 15 فروردین 1386 [05:33 ]
  اسم دستگاه آهن ربا ساز چی هست؟
 

دستگاهی که با اون آهن ربا های دایم درست میکنن چی هست؟
کوئل؟
چی؟
با چه دستگاه گران قیمتی آهن ربا های دایم درست میکنن؟

  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline حسین خادم 4 ستاره ها ارسال ها: 1813   در :  چهارشنبه 15 فروردین 1386 [08:43 ]
  آهنربای دائمی
 

به پیوندهای زیر مراجعه کنید:


  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   ناشناس   در :  شنبه 18 فروردین 1386 [13:35 ]
  پاسخ به دستگاه آهنربا کننده
 

دارا

برای ساختن آهنربای های قوی مانند سماریم ، نئودمییم و فریت از دستگاه هایی شبیه این دستگاه استفاده میکنند .به این پیوند نگاه کنید.در این دستگاه ها از خازن های سویچ کننده استفاده میکنند که از 100 تا 25600 ژول میتواند بطور پله ای تولید کند، ولتاژ از صفر تا 800 ولت تغییر میکند. بلندای دستگاه 8 فوت است .اگر پرسشی بود باز بپرسید.

تصویر  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   ناشناس   در :  یکشنبه 19 فروردین 1386 [05:44 ]
  دستگاه آهنربا کننده اهنربا های قوی
 

دارا

مطالب زیر برای کسانی است که اطلاعات بیشتری در مورد آهنربا های قوی میخواهند . فلز و یا آلیاژ این آهنربا ها را باید از تولید کننده های آن خریداری کرد و آنها را با دستگاهی شبیه دستگاه بالا و یا کوچکتر از آن آهنربا کرد برای فرستادن این آهنربا ها قوانینی وجود دارند که توزیع کننده باید آنها را رعایت کند چند تا از این آهنربا ها میتوانند وستگاههای هواپیما را به خاطر ایجاد میدان مغناطیسی قوی از کار بیندازد و وسایل دیگر که در نزدیک آن قرار دارند را صدمه بزند و یا با حرکت ناگهانی باعث صدمه بدنی به اطرافیان شود. برای تحقیق بیشتر مطالب انگلیسی پیوند های زیر را بخوانید .

آهنربا ها

چطور باید از دستگاه استفاده کرد؟

مقاله در باره آهنربا کردن و متد کار با دستگاه

  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   ناشناس   در :  چهارشنبه 22 فروردین 1386 [07:02 ]
  یک سازنده چینی دستگاه های آهنربا کننده
 

دارا

کمپانی سازنده ماشین های هوشمند آهنرباهای موسوم به سوپر مگنت این دستگاه ها قابلیت تست کردن هم دارند.

این کمپانی چینی است و احتمالا به ممنوعیت فروش این دستگاه ها به کشور ایران اهمیتی نمیدهد.

در بلوک قبلی مقاله به زبان انگلیسی را که پیوند کردم راه ساختن ماشین آهنربا کننده را نشان میدهد. مقاله بطور دقیق آنرا توضیح نمیدهد و فقط کلی آنرا تشریح کرده و قطعات آن و مقدار و مشخصات آنرا توضیح نداده است.

پیوند یک کمپانی سازنده ماشین آهنربا ساز

  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   ناشناس   در :  یکشنبه 26 فروردین 1386 [06:13 ]
  در باره آلیاژ آهنربا ها
 

دارا

هر جا واژهء آلنیکو AlNiCo را در نوشته میبینید مقصود آلیاژ این آهنربا هاست که آنرا با آن میسازند که از آلومینیم ،نیکل و کبالت ساخته شده اگر علامات اختصاری آنها را کنار هم بگذارید همان واژه آلنیکو خواهد شد. Al-Ni-Co

واژه نئودیمییم را در رابطه با آهنربا ها میبینیم Neodymium با علامت اختصاری Nd یک فلز خاکی است که قابلیت چکش خواری ندارد و یکی از فلزات نادر بشمار میاید که البته میگویند در واقع نادر نیست و 38 در میلیون واحد از پوسته زمین را تشکیل میدهد ، یکی از فلزاتی است که سریعا اکسیده میشود و از فلزات همراه جدا شده و از آن میافتد و فلز را در برابر فرسودگی بیشتر قرار میدهد به فلز همراهش رنگی نقره ای براق میدهد و در آهنربا ها اگر استفاده شود باید آهنربا را با ماده دیگری مانند رنگ پلاستیکی پوشاند تا از اکسید شدن آن پیشگیری کرد.


سماریم هم باز یک عنصر دیگر است که در آهنربا سازی هم کاربرد دارد در هوا در 150 درجه سانتی گراد میسوزدو سماریم علامت اختصاریش Sm است . کبالت سماریم به فرمول های SmCo5 و Sm2Co17 در ساختن آهنربای دائمی کار برد دارد، این دو ماده ذاتا قابلیت نگهداری خاصیت مغناطیسی بالایی را دارند و به آسانی این خاصیت را از دست نمیدهند.

  امتیاز: 0.00