منو
 کاربر Online
925 کاربر online
 : بهداشت وسلامت
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   ناشناس   در :  دوشنبه 13 فروردین 1386 [18:23 ]
  گروه خونی
 

آیا ممکن گروه خونی مادری که o مثبت و پدر که A مثبت دارای فرزندی بسن که گروه خونیش O منفی باشد؟
در چه صورتی این امر اتفاق می افته؟

  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline سمیه فرشباف 3 ستاره ها ارسال ها: 213   در :  سه شنبه 14 فروردین 1386 [14:26 ]
  تبدیل گروه‌های خون امکان پذیر است
 

سلام

دانشمندان موفق به کشف راه ساده‌ای برای تبدیل گروه‌های خونی شده‌اند که می‌تواند به رفع مشکل کمبود عرضه خون در سراسر جهان کمک کند. به گزارش منابع اینترنتی، دانشمندان آنزیمی را شناسایی کرده‌اند که می‌تواند خون از گروه `او` تولید کند. این خون را می‌توان به کسانی که دارای گروه‌های دیگر خونی هستند انتقال داد.

تا کنون مشکل این بوده که این گروه خونی ، همیشه برای استفاده کسانی که به آن نیاز مبرم دارند فراهم نبوده است. اکنون یک گروه بین‌المللی از دانشمندان می‌گویند راه تبدیل گروه‌های خونی `بی` ، `آ` و نیز `آ ب` به گروه `او` را پیدا کرده‌اند. پرفسور مارتین اولسون از بیمارستان دانشگاهی لاند، در سوئد می‌گوید هزینه تبدیل گروه خون، چندان زیاد نیست و این فرایند در درجه حرارت اطاق، حدود یک ساعت طول می‌کشد.

با اجرای این طرح هم میزان خون موجود برای انتقال افزایش می‌یابد و هم از انتقال گروه خون اشتباهی به بیماران، که ممکن است جان آنان را به خطر بیندازد، جلوگیری می‌شود. البته دانشمندان خاطرنشان می‌سازند قبل از اینکه از این شیوه در بیمارستان‌ها استفاده شود باید آزمایشات بالینی بر روی آن صورت گیرد.

استفاده از آنزیم‌ها برای تبدیل گروه خون از مدتها پیش مد نظر بوده ولی به علت ناکافی و ناسازگاری آنزیم‌های در دسترس، روش مورد بحث عملی به نظر نمی‌رسید، اما اکنون دانشمندان می‌گویند آنزیم‌هایی که اخیرا کشف شده‌اند ممکن است در نهایت به رفع این مشکل کمک کنند.

  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   ناشناس   در :  چهارشنبه 15 فروردین 1386 [04:15 ]
  گروه خونی
 

اگر مادر گروه خونی iiRr و مرد گروه خونیAiRr داشته باشد

  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline معصومه قاسمی 3 ستاره ها ارسال ها: 372   در :  شنبه 18 فروردین 1386 [08:42 ]
  روش تغییر گروههای خونی کشف شد
 

دانشمندان راه ساده‌ای برای تغییر یک گروه خونی به گروه دیگر کشف کرده‌اند که این روش , مشکلا‌ت ناشی از کمبود عرضه خون در جهان را برطرف می کند .

دانشمندان آنزیمی را شناسائی کرده‌اند که می تواند گروه خونی `O` را تولید کند و این خون به هرکس با هرنوع گروه خونی قابل ترزیق است .

در حال حاضر این کشف دانشمندان مراحل اولیه خود را پشت سر می گذارد و انتظار می رود ظرف دو تا سه سال آینده این کشف دانشمندان به مرحله عمل درآید .

  امتیاز: 0.00