منو
 کاربر Online
391 کاربر online
 : باشگاه دانش آموزی
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline مرتضی جواهری پور 5 ستاره ها ارسال ها: 7404   در :  پنج شنبه 24 اسفند 1385 [14:19 ]
  آلبرت انیشتین
 

آلبرت انیشتین ریاضیدان و فیزیکدان مشهور آلمان در 14 مارس سال 1879 میلادی در
جنوب آلمان به دنیا آمد.
پدرش فروشنده بود. آلبرت با اینکه در حرف زدن مشکل داشت اما در دبستان یکی از دانش آموزان ممتاز بود. در سال 1880 بهمراه خانواده خود به مونیخ رفتند؛ جاییکه پدر و عمویش مشترکاً یک کارخانه در زمینه تولید قطعات الکترونیک تاسیس کردند. آلبرت در کارخانه پدر خود از روی سرگرمی قطعات الکترونیک می.ساخت و در آنجا بود که استعداد او در ریاضیات شکوفا شد.

آلبرت انیشتین یکی ازبر جسته ترین دانشمندان در عصر حاضر شد. او با ارایه اندیشه و نظریه نسبیت خود E=mc² در علم فیزیک انقلابی را به پا کرد. وی درسال 1905 میلادی به تابعیت سوییس درآمد و با انتشار سه مقاله تحولی را علم فیزیک موجب شد. انیشتین درسال 1921 میلادی به خاطر تحقیقات گسترده اش برروی فوتونها و فیزیک نظری جایزه نوبل را در رشته فیزیک اخذ کرد. دو کتاب مهم از وی به جای مانده است که عناوین آنها «جهانی که من می بینم» و «مفهوم نسبیت انیشتن» می باشد. فیزیکدانان قرن نوزدهم، این نظریه ‏ها را توصیفات‏ طبیعت‏، تلقى مى‏کردند. فضا، زمان، جرم، و سایر «کیفیات اولیه‏» خواص همه اشیاى واقعى‏اند و آنها این امور را به همان منزله تلقی می کردند. اما انیشتین افزود که تصور کیفیات نخستین اشیا مستلزم مشخص کردن متغیرهاى کلاسیک «مکان - زمانى‏» است.

طبق نظریه نسبیت انیشتین؛ اگر جسمی با سرعت ماورای نور حرکت کند تمام آن جسم به انرژی تبدیل می شود؛ و بدون وابستگی به بعد چهارم یعنی زمان به صورت جاودانه باقی می ماند. وی در دانشگاه های بزرگ جهان به تربیت شاگردان خود می پرداخت. پرفسور محمود حسابی از جمله شاگردان خاص وی بشمار می آید. آلبرت انیشتین نابغه فیزیک در هجدهم آوریل 1955 میلادی در سن 79 سالگی در آمریکا درگذشت.

  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline حسین خادم 4 ستاره ها ارسال ها: 1813   در :  شنبه 26 اسفند 1385 [11:39 ]
  مطالب تکمیلی(آلبرت انیشتین)
 

با سلام
در این زمینه به پیوند زیر مراجعه نمایید:


  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   ناشناس   در :  چهارشنبه 09 خرداد 1386 [16:46 ]
  دوست عزیز
 

دوست محترم طبق نوشته های کتابهای تاریخ ایشان در سوییس متولد شده اند وبهد ها به خاطر جنگ جهانی به امریکا فرار کردند

  امتیاز: 0.00