منو
 کاربر Online
606 کاربر online
 : شیمی
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   ناشناس   در :  یکشنبه 20 اسفند 1385 [09:26 ]
  خنثی کردن سرب معلق در هوا
 

نام و نام خانوادگی:محسن قاسمی

سلام.من خیلی وقته که میخوام بدونم برای خنثی کردن سرب معلق در هوا ماده ای هست یا نه؟

  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   ناشناس   در :  یکشنبه 20 اسفند 1385 [14:29 ]
  پاسخ: به پرسش سرب
 

ادارا

با یک موتور مکنده مانند جارو برقی کوچک و فیلتر مخصوص میتوان نمونه هوا را برداشت و در آزمایشگاه مقدار سرب معلق در هوا را اندازه گرفت و من دیده ام که این کار را در کارخانجات وسایل الکترونیک انجام میدهند و دستگاه را میگذارند بیست و چهار ساعتی کار کند و نمونه جمع کند و ممکن است تعدادی را در جا های مختلف بگذارند تا نتیجه درست از آزمایش بگیرند . بخار هر چیزی ذرات خیلی ریز میکروسکوپی همان جسم است و اندازه فیزیکی مختص به خود دارد و میتوان با دستگاه مناسب سرب را از هوا جدا کرد.
سرب به هیچ وجه در سوخت نباید بکار برود و این تکنولوژی موجود است و سرب نباید در بنزین وجود داشته باشد اگر نمیکنند علتش چیز های دیگر است .

  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   ناشناس   در :  دوشنبه 21 اسفند 1385 [05:38 ]
  نباید از سرب استفاده نادرست کرد
 

دارا

ترکیبات سرب آزاد در هوا در محیط زیست نباید وجود داشته باشد خنثی کردن اگر عوض کردن ساختمان اتمی سرب که کاری عملی نیست نباشد نمیتوان آنرا خنثی کردن نامید . سرب و اکسید سرب در هوایی که ما آنرا تنفس میکنیم نباید باشد فیلتر کردن مقادیر زیادی از هوا و کم کردن مقدار سرب هم کاری درستی به نظر نمیرسد زیرا که وقتی خطر آنرا در محیط شناختیم همه کوششمان باید این باشد که در فراورده ها از آن استفاده نا درست نکنیم .

  امتیاز: 0.00