منو
 صفحه های تصادفی
تاثیرگذاری برنگرش و رفتار مخاطب در تلویزیون
نياز به رسالت نبوت مطهری
Einsteinium
رمز پراکندگی آیات قرآن
قمرهای میانی و بیرونی مشتری
تاسیسات حرارتی
گ.قبل از امامت
جان فردریک هرشل
فرهنگ و فناوری ماهواره ای
حضرت عباس علیه السلام
 کاربر Online
344 کاربر online
 : دین و زندگی
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   ناشناس   در :  دوشنبه 14 اسفند 1385 [15:34 ]
  آیا اگر برای امام حسین اشک بریزیم گناهامون پاک میشه؟
 

من اصلا نمی تونم باور کنم این که میگن `هر کس حتی اگه به اندازه برگای درختا گناه کرده باشه با ریختن یه قطره اشک برا امام حسین بهشتی میشه` یک حدیث از امامامون باشه. با عقل جور در نمیاد. اگه این طوری باشه عدالت خدا چی میشه.به نظر من این باعث میشه آدما الکی امیدوار بشن و دلخوش و از گناه کردن نترسن. از دروغ گفتن. فریب دادن. تهمت زدن. و هزار تا فسق و فجور دیگه پرهیز نکنن...با این توجیه که محرم میاد و بخشیده میشن با یه قطره اشک. مگر اینکه قطره اشک مفهومی غیر از ظاهرش بده. مثلا بگیم قطره اشک باید با معرفت باشه و کسی که معرفت داشته باشه گناه نمی کنه.

  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline مرتضی جواهری پور 5 ستاره ها ارسال ها: 7404   در :  پنج شنبه 17 اسفند 1385 [20:08 ]
  گریه برای امام‌حسین (ع) ، تاثیرات قیام عاشورا و عظمت حسین(ع)
 

امام حسین علیه‌السلام دلیل نهضت خود را اینگونه بیان می‌کند و در کمال صراحت می‌گوید : دنیای ما را فساد گرفته است، امت جدم فاسد شده‌اند، قیام کردم برای اصلاح، من یک مرد اصلاح‌طلبم، هدفی جز امر به معروف و نهی از منکر ندارم.
اگر اشکی که ما برای او می‌ریزیم، در مسیر هماهنگی روح ما باشد، پرواز کوچکی است که روح ما با روح حسینی می‌کند. اگر ذره‌ای از همت او، ذره‌ای از غیرت او، ذره‌ای از حریت او، ذره‌ای از تقوای او، ذره‌ای از توحید او، ذره‌ای از ایمان او در ما بتابد و چنین اشکی از چشم ما جاری شود ، آن اشک بینهایت قیمت دارد. اگر گفتند به‌اندازه‌ی بال مگس، باز هم یک دنیا ارزش دارد. باور کنید!!!
اما نه اشکی که برای نفله شدن حسین باشد ، بلکه اشکی که برای عظمت حسین باشد، برای شخصیت حسین باشد. اشکی که نشانه‌ای از هماهنگی با حسین بن علی و پیروی کردن از او باشد یک بال مگسش هم یک دنیا ارزش دارد.

گزیده‌ای از سخنرانی‌های استاد شهید مرتضی مطهری

امیدوارم همه‌ی ما از پیروان ایشان باشیم و از درس‌های این قیام برای تک‌تک لحظات زندگیمون استفاده کنیم.

راستی تاثیرات قیام عاشورا در زندگی امروز ما چیه؟
چطوری میتونیم عظمت امام‌حسین علیه‌السلام رو درک کنیم؟

قطعا همکاری شما و نظرات شما در این مورد بسیار مفید و سودمند خواهد بود.

  امتیاز: 0.00