منو
 کاربر Online
1404 کاربر online
 : شیمی
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   ناشناس   در :  سه شنبه 01 اسفند 1385 [05:57 ]
  سوال در مورد سرب و جواهرات بدلی (از طریق تماس با ما)
 

نام و نام خانوادگی:
مانی محمدی
سلام.من کارم با سربه در واقع ریخته گری سرب برای جواهرات بدلی.من با نوعی سرب کار میکنم که دیر تر از سربی که در باطری استفاده می شود منجمد میشود.در حالی که همین سرب در بازار با عنوان سرب خشک فروخته میشود و سرب باطری هم خشکه.من دنبال الیازی هستم که با الیاز ان با سرب باطری دمای انجماد ان را به دمای انجماد شمش سربی که در بازار با عنوان سرب خشک موجود هست برسانم .سوال من از شما اینه .چنین چیزی هست ؟اگر هست امکانش هست که راهنماییم کنید؟ممنونم.خدا حافظ

  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   ناشناس   در :  چهارشنبه 02 اسفند 1385 [03:33 ]
  پاسخ به سرب
 

دارا

از آلیاژ مفرغ استفاده کنید مفرغ آلیاژ قلع و سرب است که با کم و زیاد کردن آن میتوانید درجه حرارت مطلوب را بدست بیاورید از سرب به تنهایی سخت تر است و در 240 درجه سانتی گراد ذوب میشود اما درجه حرارت ریخته گری آن 300 است . از فلزات هم جوش دیگر مانند مس و طلا هم برای رنگ آن میتوان استفاده کرد اما درجه ذوب آنرا بالاتر خواهد برد . اگر از قلع به تنهایی استفاده کنید شاید بهتر باشد اما درجه حرارت نقطه ذوب آن بالا تر است و مانند سرب برای بدن سمی نیست . آنرا به کمک یک تورچ گازی یا پریموس دستی پمپی میتوان ذوب کرد . باز اگر خواستید اطلاعات بیشتری داشته باشید گفتگو را ادامه دهید.

سکه مفرغی

فلرات با درجه حرارت ذوب پایین


از این مشعل های گاز پروپان میتوانید استفاده کنید

  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   ناشناس   در :  چهارشنبه 02 اسفند 1385 [09:24 ]
  سوال مجدد سرب
 

ممنونم از پاسختون.من نمی خوام دمای ذوبشو بالا ببرو یا پایین بیارم.می خواهم زمانی که در قالب ریخته میشود دیرتر منجمد شود.از قلع تنها استفاده کردم.اما قلع هم قیمتش بالاست هم مفید نبود.اما این فلز مفرغ که شما گفتید .با همین اسم در بازار موجوده؟ممنونم

  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   ناشناس   در :  پنج شنبه 03 اسفند 1385 [05:41 ]
  تولید جواهرات بدلی
 

دارا

از رزین ها استفاده کنید ، اپاکسی دو قسمتی رزینی است که به تنهایی ماده ای چسبناک است و غلظتش مانند عسل در درجه حرارت معمولی است اپاکسی ماده ای سفیدشفاف است که با سخت کننده که مخلوط شد در عرض پنج دقیقه سخت میشود . انواع کند آن هم موجود است که از دو ساعت تا بیست و چار ساعت میکشد تا سخت شود . انواعی از آن هم هست که در سطوح عمودی ریزش نمیکند و در جای خود میماند تا سفت شود . بعد از اینکه آنرا در قالب تزریق کردید و سفت شد میتوانید آنرا آب طلا بدهید و یا اگر خواستید حتی با رنگ طلایی آنرا رنگ کنید . یکی از بهترین بدل سازان جواهرات که بدل هایش قیمت بالایی دارد و مواد خوب در آن به کار رفته شرکتی به نام امپاستر است که همان معنای بدل را میدهد . رزین های بیشتری باز هستند که برای اینکار بد نیست از مس هم میتوانید استفاده کنید اما درجه حرارتش بالاست .
یک نکته مهم تینست که برای اینکه فلز سریع منجمد نشود باید قبل از ریختن ماده مذاب قالبتان درجه حرارتش بالا باشد . با بیسموت هم میتوانید امتحان کنید بیسموت ارزان است بهترین راه تهیه بیسموت وزنه های ماهیگیری غیر سربی و یا ساچمه های گلوله تفنگ شکاری است گلوله تفنگ شکاری ساچمه ای امروزه غلافش پلاستیکی است و داخل آن ساچمه های درشتی دارد. و باید توسط شخص وارد ساچمه ها را خارج کرد .

بیسموت را از طرق دیگری هم میتوان بدست آورد.اگر بیسموت را در یک قاشق غذا خوری غیر قابل استفاده بگذارید روی پریموس میتوانید آنرا ذوب کنید بعضی ها سکه های نیکلی را حتی با پریموس ذوب میکردند. فلز مورد علاقه را باید به صورت دانه بندی شده تهیه کرد و داخل قالب ریخت و قالب را حرارت داد تا فلز ذوب شود و وقتی سر آن خالی شد دوباره میتوانید سر آنرا پر کنید اگر این کار در محیط بدون اکسیژن انجام شود کار راه پیش میرود و تفاله و یا کف روی فلز که چیزی بجز اکسید آن فلز نیست کارتان را دچار اشکال نمیکند. لوگو های اتومبیل ها بعضی شان از بیسموت است که آب داده شده و بعضی هم آلومنیومی هستند که آنرا آب کرمCr داده اند.
در صنعت از نقره استفاده میکنند.
برای جواهر بدل لازم نیست حتما ریخته گری کنید میتوانید از شیوه قلم زنی و چکش و چیسینگ توول استفاده کنید اگر علاقمند بودید پرسش کنید تا راهنمایی کنیم . نقره و یا مس نرم قلمزنی را از ایران میتوانید تهیه کنید و آنرا روی یک ورقه موم زنبور یا قیر بچسبانید و نقش را روی آنرا طراحی کنید و با چکش و وسایل چیسینگ تول نقوش را ایجاد کنید و بعدا انرا باقیچی ظریف فلز بری ببرید و خطوط را از بین ببرید و آنرا برق بیندازد . شرکت جواهر بدلی زیر را ببینید اگر وارد اینکار میشوید کاری بدرد بخور و سطح بالا تولید کنید .

جواهرات ایمپاستر
امپاستر

جواهرات


اپاکسی دو قسمتی

اپاکسی دوقسمتی

  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   ناشناس   در :  پنج شنبه 03 اسفند 1385 [05:41 ]
  وسایل مفرغی
 

دارا

مفرغ را از جدول در پست اول میتوانید با درجات مختلفی بسازید مثلا 80 در صد قلع و بیست در صد سرب مخلوط کنید .
با قلع امروز وسایل زینتی بسیار خوب میسازند آما از آنها نمیتوان بعنوان ظرف غذا استفاده کرد .

جواهرات مفرغی

جواهرات مفرغی

وسایل تزئینی مفرغی

  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   ناشناس   در :  شنبه 05 اسفند 1385 [07:56 ]
  سرب
 

ممنمونو از پاسخ و صبرتان......ببینید.کاره من یا بهتر بگم همان دستگاه که با ان سرب میریزند یک قالب پلاستیکی دارد که سرب را پس از ذوب شدن در ان میریزند تا به شکل قالب در اید.و 2 نوع یرب در بازار هست به نامهای سرب نرم و سرب خشک.که برای کار ما از سرب خسک استفاده میشود...........سربی که در باطری اتومبیل بکار رفته است نیز سرب خشک هست ولی وقتی خواستم از ان استفاده کنم نشد چون که نسبت به سرب خشکس که به صورت شمش از بازار تهیه می کنم خیلی سریع تر منجمد میشد .من به دنبال راهی هستم که بتوانم سرب باطری را مورد استفاده قرار دهم چون بصورت ضایعاتی تهیه میکنم و ارزانتر تمام میشود.....اپاکسی که شما گفتید پس از خشک شدن بصورت فلز میشود یا نه؟و از کجا میتوانم تهیه کنم؟قلع هم به دلیل گران ثودن اصلا قابل استفاده نیست............ممنونم.....مانی محمدی

  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   ناشناس   در :  یکشنبه 06 اسفند 1385 [03:36 ]
  سرب نرم و سرب خشک
 

دارا

حالا منظورتان را بهتر میدانم - این اصطلاحات در صنعت که میفرمایید کمی گمراه کننده اند، واژه سرب خشک را در مقابل سرب نرم میگیرند ، سرب سرب است و نرم و خشک ندارد چیزی که شما از باطری بیرون میاورید اکسید سرب است نه خود سرب ، نقطه ذوب اکسید هر فلزی بالاتر است .نقطه ذوب سرب 327.46 درجه سانتی گراد است در حالیکه اکسید سرب در 475.56 درجه ذوب میشود و این اختلافی است که شما با آن روبرو هستید.

اپاکسی سخت میشود و سطحی صاف دارد اما پلاستیک مانند ولی خشک است. چون من در ایران نیستم میگذارم دوستان دیگر شما را در مورد محل تهیه فلزات راهنمایی کنند ایران بدون شک محلی برای تهیه فلزات نرم مانند نقره و مس و برنج و نظیر آن دارد . به این سایت بروید این محل فلز اسقاطی در ایران است و آدرس ایمیل دارد از این سایت سوالات خود را بپرسید .

محل فلز اسقاطی در ایران

  امتیاز: 0.00