منو
 صفحه های تصادفی
عدنان
سیستم ترمودینامیکی
بانک روس و ایران
ثواب گریه برای امام حسن علیه السلام
دانشگاه آزاد اسلامی استان قم
بررسی و نقد علل بروز تفکرات سکولاریسم در غرب از نظر علامه محمد تقی جعفری
شتاب نداشته باشید
عنصر شیمیایی
کرمانشاه از سلاجقه ی کرمان
برهم خوردن تعادل روحی
 کاربر Online
980 کاربر online
 : شیمی
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline سبحانی 3 ستاره ها ارسال ها: 327   در :  شنبه 28 بهمن 1385 [11:08 ]
  آیا آرد گندم میتواند منفجر شود؟
 

همه میدانیم که بیشتر گندم سفید از نشاسته درست شده است. و میدانیم که نشاسته از کربوهیدرات ساخته شده است یعنی از به هم پیوستن زنجیره ی مولکولهای شکر. هر کسی که تا بحال مارشمالو (نوعی شیرینی خمیرمانند) را آتش زده باشد میداند که شکر براحتی میسوزد، پس ارد هم میتواند خیلی راحتر از کربوهیدراتهای دیگر آتش بگیرند وقتی انها در هوا بحالت گرد و غبار وجود دارد. فقط کافیه در هر متر مکعب 50 گرم یا بیشتر آرد بصورت گرد در هوا وجود داشته باشد و مشتعل شود.

ذره‌های آرد انقدر کوچک هستند که فورا میسوزند. وقتی یک ذره بسوزد بقیه ذره های نزدیکش را هم روشن میکند و انوقت شعله بوجود امده تمام ابر ارد را شعله ور کرده و منفجر میشود. تقریبا هر کربو هیدرات بصورت گرد و غبار وقتی مشتعل شود منفجر خواهد شد. در خیلی از انبارهای آرد به همین صورت با یک جرقه یا یک منبع گرما باعت انفجار و آتش سوزی میشود.

  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   ناشناس   در :  یکشنبه 29 بهمن 1385 [05:56 ]
  انفجار آرد ، شکر و نشاسته
 

دارا

از خاصیت انفجار آرد یا شکر میتوان به عنوان تفریح و سرگرمی هم استفاده کرد و در قسمت خلاقیت و فن آوری قبلا مطالبی در این باره پست کرده ام ،وسایل آن یک قوطی و مقداری آرد و یک موتور دی سی و مقداری فیوز ترقه است و کبریت است. انفجار بی خطر است و فقط تولید صدا میکند.

  امتیاز: 0.00