منو
 صفحه های تصادفی
حرکت لوکوموتیوی
سلامتی و توت فرنگی
گرایش مستقیم دیود
کاربر:فیروزه نجفی خسروشاهی
مشکلات پلورالیسم دینی جان هیک
فری مو لییدیت
گل استکانی آبی رنگ
طبقه بندی ماسه سنگها توسط پتی جان و دیگران
قانون اول نیوتن(المپیاد)
فاش شدن مخفیگاه مسلم و دستگیری هانی
 کاربر Online
630 کاربر online
 : شیمی
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   ناشناس   در :  شنبه 28 بهمن 1385 [09:20 ]
  فیلتر برای جذب دی اکسید کربن
 

می خواستم بدانم چه فیلتر هایی برای دی اکسید کربن هستند. و یک سری اطلاعت!!!!!!!!redface

  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   ناشناس   در :  دوشنبه 30 بهمن 1385 [08:20 ]
  پاسخ : فیلتر گاز کربنیک
 

دارا

بادرود

در فرصتی به این قسمت اضافه خواهم کرد اما اول باید بازتاب آنرا دید تا مطالبی که با کار و صرف وقت بدست میاید به خاطر بی دقتی (البته نه در این انجمن) از بین نرود. اما موقتا به مطالب زیر توجه کنید.

فرمول این واکنش به طریق زیر است:

CO2 + 2LiOH --> LiCO3 + H2O

فیلتر گازکربنیک از پارچه و یا الیاف آغشته به هیدرواکسید لیتیم LiOH تشکیل شده، گاز کربنیک هنگام عبور از فیلتر به آن برخورد میکند و بلافاصله با آن ترکیب شده و تولید کربنات لیتیم و آب میکند. اینکه این فیلتر میتواند مقادیر بیشتری از گاز کربنیک را فیلتر کند در گفتگو های بعدی پوشش داده خواهد شد.

  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   ناشناس   در :  دوشنبه 30 بهمن 1385 [08:20 ]
  پاسخ : فیلتر کننده های گاز کربنیک
 

دارا


فیلترCO2 برای استنشاق مجدد:

در پیوند زیر تصویر ماسک استنشاق مجدد بنام کبرا را مشاهده میکنید،

ماسک استنشاق دوباره هوای دارای گازکربنیک موسوم به کبرا
دارا

برگردان از انگلیسی دارا پارسی – این ماده استفاده نظامی دارد .شرکت مادیولار پراداکتز سازنده دستگاه یا ماسک استنشاق کبرا تولید کننده مواد شیمیایی ویژه ایست که برای استفاده در زیر دریایی ها و مردان قورباغه ای در نیروی دریایی کاربرد دارد (امریکا) این شرکت بیش از بیست و پنج سال است که آنها را تولید میکند . این شرکت میگوید جنبه قوی کار ما اینست که فن اوری موادی را بوجود بیاوریم که آلوده کننده های خطرناک را از هوا خارج کند . سه کار مهم در برابر ما قرار دارد کهدف این شرکت است.

* خارج کردن گاز کربنیک
* تولید کردن اکسیژن
* فیلتر کردن هوا در مواقع بحرانی


خارج کردن کارکربنیک :

CARBON DIOXIDE REMOVAL

دو ماده شیمیایی عمده در برای خارج کردن گاز کربنیک از محفظه بسته ای که انسان در آن تنفس میکند وجود دارد، این محیط های بسته ممکن است زیر دریایی و یا وسایلی باشد که هوا را مجدا مورد استفاده شخص قرار میدهد و آن دستگاه تنفس مدار بسته ایست که به ریبریترز (rebreathers) یا ماسک های استنشاق دوباره موسومند . این دو ماده شیمیایی مهم سودا لایم و هیدرواکسید لیتیم است. برای اینکه بدانید سودا لایم چیست و چگونه باید با آن کار کرد MSDS این ماده را در پیوند زیر ببینید :

ام اس دی اس برای سودا لایم

سودا لایم (معادل فارسی آنرا میتوانیم سود آهک به سکون دال بنامیم ) مخلوطی است از اکسید کلسیم (آهک تازه) با هیدرواکسید سدیم یا پتاسیم ، این ماده رنگش خاکستری است اما ممکن است آنرا برای تشخیص آسان رنگی کنند ، این ماده باید در محیطی سر بسته و دور از هوا نگه داشته شود . سودا لایم اگر خورده و یا استنشاق شود سمی است و گرد آن به مخاط بینی آسیب میرساند . بسته به اندازه های دانه های آن در روی بسته اندازهء توری با سوراخ های مناسب درج شده است.

توضیح از منست – دارا:
این ماده را بعنوان خشک کن در داخل پاکت های کوچکی هم همراه وسایل الکترونیکی یا ساعت مچی میبینید آنرا با ژل سیلیکا که به همین منظور کاربرد دارد نباید یکی دانست.

سودا لایم را به فارسی میتوان سود آهک نامید (از مترجم است) این ماده را شرکت مالیکیولار پراداتکز (Molecular Products Ltd) با نام تجارتی سافنولایم (Sofnolime) تولید میکند و در چند نوع دانه بندی مختلف بفروش میرسد و مورد استفاده اش همانطور که ذکر شد در دستگاه استنشاق مجدد است که کاربرد نظامی دارد . این شرکت میگوید که Sofnolime فراورده ای ارزان با کاربردی آسان و مطلوب برای خارج کردن گاز کربنیک است. این شرکت شرکت پیشتاز در تولید دانه های سودا لایم برای استفاده نظامی است . مالیکیولار پراداکتز طبق نیاز سفارش دهنده سفارش میپذیرد و میگوید که در حال حاضر برای 14 نیروی دریایی از کشور های مختلف دنیا سودا لایم تولید میکند. هیدرواکسید لیتیم تولیدی این شرکت بر طبق نیاز نظامی امریکا با شماره
کالای MIL-L-20213E است .


تولید اکسیژن

OXYGEN GENERATION

در مواقع ضروری و یا تحت شرایط کاری مختلف نیاز به اکسیژن اهمیت بالایی دارد. یکی از بهترین، ساده ترین و اقتصادی ترین راه ها برای تهیه اکسیژن کاربرد شمع تولید اکسیژن است. مالیکیولار پراداکتز انواع مختلف این شمع ها را تولید کرده است که برای موارد مختلف میتوان از آنها انتخاب کرد . به تازگی این شرکت توانسته است به تولید سوپر اکسید پتاسیم بپردازد و میتواند آنرا بر طبق نیاز مشتری تغییر دهد.


کاتالیزور فیلتر کننده در مواقع بحرانی

CRITICAL FILTRATION CATALYSTS

مواد زیر در این شرکت تولید میشود:
*کاتالیزور های تحول یابنده اکسید فلزی و فلز های پر بها . اینها برای خارج کردن گاز کربنیک و هیدروژن کاربرد دارد .
*کربن فعال شده (کربنی است که به شکل اسفنجی در آمده باشد) برای خارج کردن گاز مضر است. این کربن همچنین برای فیلتر کردن NBC کاربرد دارد .
*کاتالیزور آلومینا یا اکسید آلومینیم (Al2O3) باور شده : این کاتالیزور در خارج کردن بوی نامطبوع کاربرد دارد.


دانه های سودا لایم


اطلاعات مربوط به شرکت مالکیولار پراداکتز در زیر به اطلاع شما میرسد این شرکت به شما هر اطلاعاتی را که در این زمینه بخواهید در اختیار شما قرار میدهد . محل شرکت در کشور انگلیس است .

Molecular Products Ltd
Mill End
Thaxted
Essex CM6 2LT
United Kingdom
Tel: +44 1371 830676
Fax: +44 1371 830998
E-mail: sales@molprod.com
URL: www.molecularproducts.co.uk

  امتیاز: 0.00    نمایش یاسخ های این پست