منو
 صفحه های تصادفی
رشته طراحی صنعتی
عصر کاشفان در اروپا
گ.مباحث تاریخی و تحقیقی
فیزیک پزشکی
هیبت و عظمت امام هادی علیه السلام
فنون و تکنیکهایی که در تلویزیون مایه دردسرند
سوار بن ابی حمیر و شهادت در سپاه امام حسین علیه السلام
فخر الدوله دیلمی
کروموفور
تکنولوژی ارتباطات و نقش آن در پژوهش
 کاربر Online
257 کاربر online
 : زیست شناسی
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   ناشناس   در :  جمعه 20 بهمن 1385 [16:42 ]
  تنفس خرچنگ و کرم خاکی و ملخ را کاملا توضیح دهید (از طریق تماس با ما)
 

نام و نام خانوادگی:سیده فاطمه شمس

  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   ناشناس   در :  یکشنبه 22 بهمن 1385 [05:54 ]
  تنفس زاغچه را هم بد نیست توضیح دهید
 

چه خبره ؟

حالا که زحمت میکشید لطف کرده تنفس زاغچه ، سبزه قبا و حاجی لکلک را هم به لیست بالا اضافه کنید:razz

قاسم پرنده

  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   ناشناس   در :  یکشنبه 22 بهمن 1385 [17:27 ]
  پاسخ به تنفس خرچنگ و کرم خاکی
 

دارا

خدمت خانم فاطمه شمس باید گفت که مقداری توضیح میدهیم و با شرکت شما آنرا بیشتر میکنیم ، زیرا انسان واقعا نمیداند که این پرسش ها در چه حدی اطلاعات نیاز دارند ، راه درستش این است که خود پرسش کننده هم وارد گفتگو شود و در باره کم و کاستی های پاسخ خود پرسش های بیشتری بکند.

تنفس کرم خاکی:

کرم خاکی جانداری است که دستگاه تنفس آن مانند دیگر جانوران تکامل یافته نیست ،تنفس کرم خاکی ار طریق پوست نازکی که بدنش را میپوشاند انجام میشود ،اکسیژن هوا از طریق پوست جذب شده و پس از سوختن و تبدیل آن به گاز کربنیک و یا همان دی اکسید کربن از طریق همین پوست دفع میشود و بخاطر همین است که شاید دیده باشید در یک روز تابستان که باغچه منزلتان را خوب آبیاری میکنید و زمین با آب اشباع میشود چون کرم ها بخاطر خیس شدن نمیتوانند تنفس کنند فورا بیرون میایند و به نقطه ای میروند و به اصطلاح وول میخورند یا میلولند تا بتوانند آب سطح پوست را دفع کنندتا تنفس دوباره امکانپذیر شود ؛ هر چند آنها آب و گرمای همراه آنرا دوست دارند اما باید قسمتی از بدنشان از آب بیرون باشد تا بتوانند تنفس کنند . در واقع شش انسان هم همین کار را میکند و در محیط رطوبت بالا نمیتواند تنفس کند اما اختلاف شش این حیوان با شش انسان اینست که در سطح پوست آنست و مانند شش انسان متکامل نیست.


تنفس خرچنگ:

خرچنگ ها دارای برونشیت یا آبشش هستند و از این طریق تنفس میکنند آبشش های خرچنگ در درون دو حفره برونشیتی یا آبششی قرار دارند و تنفس جانور توسط آن انجام میشود ،خرچنگ های آب شیرین دارای نه جفت آبشش هستند ، اکسیژن محلول در آب از طریق مجاری ابششی وارد حفره میشود و آبشش اکسیزن محلول در آب را میگیرد و مورد استفاده جانور قرار میدهید اکسیزن سوخته شده و یا گاز کربنیک از همین طریق وارد آب شده و با جابجایی آن با امدن آب تازه به حفره از آن خارج میشود . این نوشته بدون استفاده از واژه های متعدد آناتومی و واژه های فنی برای استفاده عمومی توضیح داده شد . اگر نوشته یا مقالهء فنی تری بخواهید باید دوباره پرسش کنید و اگر میخواهید آناتومی خرچنگ و محل قرار گرفتن آبشش را در جانور بدانید به این پیوند رجوع کنید در این پیوند دستگاه تنفس و تولید مثل و ارگان های دیگری جانور به زبان انگلیسی گفتگو شده است.اگر موردی بود باز بپرسید.

آناتومی و تشریح خرچنگ


تنفس حشرهء ملخ

دستگاه تنفس ملخ

دستگاه تنفس ملخ مانند حشرات دیگری که در پیوند زیر میبینید از آوندهای سفید رنگی تشکیل یافته است که در تشریح جانور آنرا بینابین اندام های دیگر جانور میتوان دید این آوند ها شبکه ای ایجاد میکنند که زائده هایی در سراسر آن دارد که تا زیر پولک های جانور میرسدحشره از این طریق هم اکسیژن هوا را میگیرد و هم سوخته و اکسید شدهء آنرا که دی اکسید کربن و یا گاز کربنیک است دفع میکند باز میتوان هر یک از این ارگان ها را به طور مجزا گفتگو کرد . پیوند زیر پیوند بسیار خوبی برای دیدن و آموختن این حشرات است تصاویر کمک به فراگیری بیشتر این اطلاعات میکند .

اندام های مختلف و از جمله اندام تنفسی حشرات

  امتیاز: 0.00