منو
 کاربر Online
749 کاربر online
 : شیمی
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   ناشناس   در :  چهارشنبه 11 بهمن 1385 [14:16 ]
  آیا دستگاهی برای تشخیص سوختن اکسیژن ساخته شده است ؟ (از طریق تماس با ما)
 

نام و نام خانوادگی: احسان ایزدی

  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   ناشناس   در :  شنبه 14 بهمن 1385 [15:03 ]
  اکسیژن سوزنده نیست
 

دارا

اکسیژن گازی نیست که بسوزد اما اکسیژن سوزاننده است و اگر تکه ای ذغال چوب افروخته اما بدون شعله ای را که سرخ رنگ است داخل ظرف اکسیژن فرو ببیرید ذغال افروخته شعله ور میشود بنابراین اکسیژن سوزاننده است اما سوزنده نیست و یک راه برای تشخیص آن اینست که در مجاورت هیدروژن و شعله سریعا تبدیل به آب میشود و شما میتوانید قطرات آب ریخته شده روی میز خشک آزمایشگاه را ببینید.

  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   ناشناس   در :  یکشنبه 15 بهمن 1385 [09:15 ]
  باز در مورد اکسیژن بدانیم
 

اگر میشنوید که گاهی در آتش سوزی ها سخن از اکسیژن به میان میاید نباید تصور کنید که اکسیژن مانند گاز متان و اتان و غیره سوزنده است .

مدتی پیش که در ایالت لویزیانای امریکا توفان منازل مردم را ویران کرد عده ای از سالمندان را که به خاطر آسیب های ریوی با خود منبع گاز اکسیژن حمل میکردند، داخل اتوبوسی نشانده بودند تا از محل توفان زده خارج کنند پس از مدتی که غلظت اکسیژن بخاطر تنفس آن در داخل اتوبوس بالا میرود چیز هایی که در شرایط عادی و با اکسیژن موجود در هوا مشتعل نمیشوند اینبار مشتعل شده و قبل از اینکه کسی بتواند برای خروج مسافرین کمکی بکند همه در آتش سوختند ، مردم که چنین چیزی را میشنوند گمان میکنند اکسیژن مثل گاز های دیگر میسوزد و این درست نیست ، اما به کمک اکسیژن حتی میتوان فولاد را سوزاند . بنابراین اکسیژن سوزنده نیست کاری که اکسیژن میکند مانند دمیدن در آتش است که کمک به توسعهء و سرعت آن میکند .

  • مصرف کنندگان این گاز با اینکه فشار گاز را خیلی کم میکنند با اینحال بدن انسان در بازدم مقدار مصرف نشده آنرا در هوا آزاد میکند که با توجه به تعداد مسافرین اتوبوس میتوان فهمید که کم کم با انباشته شدن میزان آن در هوای داخل اتوبوس بالا خواهد رفت.

  امتیاز: 0.00