منو
 صفحه های تصادفی
رشته مهندسی مراقبت پرواز
دارکوب جیلا
تلاش امام حسن عسگری علیه السلام برای رهایی جعفر کذاب
امام علی علیه السلام و راهنمایی عمر
واکنش خنثی شدن
انتزاع انواع داده
واژه‌نامه روانشناسی
مزایای قرآن بر معجزات دیگر
پروژه کنترل موتور پله ای توسط کامپیوتر
سرگذشت ریاضیات10
 کاربر Online
1011 کاربر online
 : خلاقیت
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   ناشناس   در :  سه شنبه 10 بهمن 1385 [20:43 ]
  درخواست
 

با سلام و خسته نباشید
من میثم 21 ساله از یزد هستم . دانشجوی ترم دوم آی تی.
مداری تحت عنوان ریموت لیزری را در سایت مشاهده کردم.
*** من میخواهم از این مدار به عنوان دزد گیر لیزری استفاده کنم.
لطفا بگید چه تغییراتی باید در مدار انجام بدم تا بتونم به عنوان دزدگیر
استفاده کنم؟!
راستش یک کم نا وارد هستم ولی خیلی علاقه به الکترونیک دارم .
خواهش میکنم شما به عنوان یک استاد به سوالات من پاسخ دهید :
هر چند به نظر شما مسخره باشد . در مدار چند ابهام برام وجود دارد .
اگه ممکنه میخواستم توضیحاتی در مورد قسمت های زیر بدهید :
1. آیا فرستنده نور لیزر فقط یک قطعه کوچک است که باید خریداری شود
یا فرستنده خودش یک مدار است ؟!
2. در قسمت نقشه گیرنده لیزر قسمتهایی که با اصطلاح به زمین متصلند
که با صفر نشان داده شده اند به این منظور است که نباید به هیچ قطعه
دیگری متصل باشد ! درست است ؟
3. در قسمت نقشه گیرنده لیزر دیدم که مثلا چند قسمت وجود دارد که
باید به باطری متصل شود ! باطری فقط دو سر دارد ولی در مدار
چند قسمت است ! آیا باید منفی ها با هم وصل شوند و مثبت ها هم
به هم وصل شوند و سپس به باطری وصل شوند ؟
کدام ها منفی و کدام ها مثبت هستند ؟!
4. در قسمت نقشه گیرنده لیزر دو نقطه C و B مشخص شده اند
آنها چه هستند ؟!
5. در مدار مربوط به تولید صدای بوق و LED چشمک زن :
آیا این مدار باید به مدار گیرنده وصل شود ؟!
به کجا باید وصل شود ؟
6. آیا بلندگو به فرستنده وصل است یا به گیرنده ؟؟
7. آیا قطعات به آسانی در بازار یافت میشود ؟
و قیمت آنها مناسب است ؟ حدودا چقدر ... ؟
   • اگر ممکن هست تغییراتی که باید در مدار
بدهم رو ذکر کنید تا به دزد گیر تبدیل بشه !
   • اگر هم مطلبی در مورد شکل ترانزیستور دارید
(شکل در مدار و نحوه صحیح قرار گرفتن قطعه در مدار
و پایه ها ... ) لطفا آدرسشو بدید.
کوچیک شما میثم
با تشکر از زحمات شما
. اجرتون با امام حسین علیه‌السلام .


  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   ناشناس   در :  چهارشنبه 11 بهمن 1385 [18:06 ]
  پاسخ : به درخواست
 

دارا
با سلام
ابه پرسش شما هم خواهیم پرداخت ولی به شما پیشنهاد میکنم که هر سیستمی که میسازید آنرا طوری بسازید که مستقل عمل بکند تا مجبور نباشید که در سیم کشی اتومبیل دست ببرید سیم کشی اتومبیل را تا جای ممکن باید تنها گذاشت زیرا که در اتومبیل های امروزی و دارای تراشه های کامپیوتری اینکار میتواند مشکل آفرین باشد . سیستم خود را طوری بسازید که مستقل کار کند . پیوند مداری را هم که در باره اش پرسش کرده اید را در اینجا بیاورید تا بدانم از کدام مدار سخن میگویید تا تدریجا پرسش های شما و با توجه به سطح آگاهی هایم در این موردپاسخ داده شود .

  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   ناشناس   در :  پنج شنبه 12 بهمن 1385 [21:20 ]
  دزد گیر هوشمند و کم مصرف
 

دارا

میدانم که دوست دارید از لیزر استفاده کنید زیرا که اطرافیان که نور آنرا میبینند بیشتر میترسند و ماشین شما را رها میکنند - طراحی این چیز ها را نباید خیلی سخت گرفت و گمان کرد که هر چه قطعات بیشتری داشته باشید بهتر گار میکند . سیستم را حتی میتوانید با یک لپ تاپ در داخل ماشین کار بیندازید آما آیا واقعا چنین کاری ضروری است ؟ البته که نه! .

 • از بوق ماشین استفاده نکنید و بجای آن از آژیری استفاده کنید که 120 دسی بل حجم و یا بلندای صدای آن است و یک خاصیت خوبی که دارد کوچکی آن است که به اندازهء گردویی است و صدای آن هم دایرکشنال است و مهمتر از همه خودش دارای مدار درایو کننده در داخل آژیر است و با سه تا دوازده ولت کار میکند . این بازر یا بهتر بگوییم سیرن را در اندازه های بزرگتر هم میتوان تهیه کرد اما بزرگتر از 120 دسی بل خیلی بلند است و ایجاد وحشت میکند و خدای نخواسته میتواند شما را بدرد سر بیندازد و باعث ترس و وحشت احتمالی کودکان شود . تا اینجا باطری و این سیرن صدا را تولید میکند . این را داشته باشید دوباره باز خواهیم گشت .

سیرن های ساخت شرکت ملوری

ملوری = Mallory نام شرکت سازنده سیرن است.

 • همان طور که شما هم حدس زدید لیزر و یا قلم لیزر یک المان نیست و یک مدار است و در واقع همان مدار چشمک زن است اما چشمک ها را خیلی سریع میزند! بطوری که شما آن را نمیبینید . البته المان دایود لیزری هم موجود است اما آماده برای کار نیست و دایود لیزر با برق دی سی و یا برق مستقیم فورا داغ شده و برای همیشه از بین میرود .

 • قلم لیزر را در داخل ماشین و زیر شیشه عقب اتومبیل و بالای تکیه گاه صندلی عقب بگذارید و برای آن پایه ای از یک تکه آلومنیوم و یا لکزن بسازید که قلم را محکم و بدون حرکت با یک پیچ و مهره نگه دارد .

 • یک LDR و یا اصطلاحا چشم الکتریکی را به قطب مثبت سیرن ملوری وصل کنید و طرف دیگر LDR را به مثبت تغذیه 12 ولت وصل کنید و طرف دیگر سیرن را به زمین باطری وصل کنید میتوانید از پریز مخصوص ماشین استفاده کرده و آنرا داخل سوراخ فندک ماشین بگذارید محور وسط مثبت است . با این کار نیرو را از باطری میگیرید . سیرن در روز تا زمانیکه به فندک ماشین وصل است غوغا خواهد کرد ما نمیخواهیم که چنین شود ،برای اینکار یک لوله سیاه مقوایی را به طول 5 سانتی متر مقابل LDR قرار دهید و لیزر را در عقب ماشین طوری تنظیم کنید که دقیقا نور آن به داخل لوله سیاه مقوایی بتابد و سیرن را بصدا در آورد . تا اینجا سیرن و لیزر باید کار کند . اما هنوز دزد گیر نیست و باید کار های دیگری کرد .

 • یک گوی فلزی به قطر حدود یک سانتی متر را از یک بلبرینگ مستعمل خارج کنید (از مهرهء یک پیچ و مهره هم میتوان استفاده کرد) و با یک سیم نازک که به آن وصل میکنید یک آونگ بسازید که به اندازه ده سانتی متر طول داشته باشد . یک نوار آلومنیومی نازک به عرض دو سانتی متر و طول 10 سانتی متر را به شکل حرف U در آورید که داخل آن 1.5 تا 2 سانتی متر باز باشد .آونگ را در داخل ماشین و یا داخل صندوق عقب طوری قرار دهید که آونگ در صندوق عقب ماشین در جای مناسبی دور از دید قرار داشته باشد آونگ را درست در میان U که ساخته اید قرار دهید و آنرا به بدنه داخل صندوق عقب با پیچ کوچکی پیچ کنید بطوری که با کمی تکان خوردن اتومبیل آونگ به U بخورد - با تنگ کردن U میتوان آنرا خیلی حساس کرد . چیزی که با گوی و U ساختید یا سویچ حساس است که دزد از وجود آن مطلع نیست .

 • قلم لیزر خود را باز کرده و آنرا با سه باطری قلمی و قوطی مناسبی برای باطری و سری کردن سویچ آونگی که ساخته اید و به کمک چند رشته سیم آنرا طوری بکار بیندازید که هر وقت ماشین شما کمی تکان خورد قلم لیزر را روشن کرده و آنهم بنوبهء خود سیرن را بکار بیندازد و با این کار شخص بالقوه دزد! razz با شنیدن صدای سیرن در همان بار اول اتومبیل شما را در حالی که شدیدا کنف شده استrazz رها خواهد کرد و چه بسا که دیگر دنبال این کار زشت نرود .razz
اگر اینکار دزد سمج را ادب نکرد میتوانیم در پروژه های دیگر طراحی هایی بکنیم که دزد بی انصاف برای همیشه شما را تنها بگذارد و آنقدر به کار الکترونیک علاقمند شود که دزدی را رها کرده و دنبال درس خواندن برود.razz

این پروژه را خیلی تمیز و کوچک و زیبا میتوان ساخت و کاری به کار سیم کشی ماشین شما ندارد و برق ماشین شما را هم زیاد مصرف نمیکند مگر اینکه سیاهی لشکری از دزدان در اطراف ماشینتان باشند! .razz حتی سویچ را هم در داخل یک قوطی اسپری مو میتوانید قرار دهید که در پشت ماشین قرار دارد و کسی نمیداند که قوطی سویچ است . برای بهتر کردنش میتوانید لیزر نامرئی استفاده کنید که آنرا پیشنهاد نمیکنم زیرا که تنظیمش مشکل است چون چیزی را نمیشود دید مگر اینکه تجربه کافی در اینکار داشته باشید . از شیشه های کوچک پنی سیلین و یا آنتی بیتویک برای ساختن سویچ میتوانید استفاده کنید . اگر راهنمایی خواستید سوال کنید . با درود اگر چنین چیزی ساختید تصویر آنرا برای دوستانتان حتما در انجمن قرار دهید . با درود

  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline جواد حمزه ارسال ها: 275   در :  پنج شنبه 12 بهمن 1385 [21:48 ]
  پاسخ به درخواست لیزری
 

با سلام خدمت شما و تشکر از آقای دارا به خاطر پاسخی که دادند.

این مدار در واقع یک نوع دزدگیر هم هست.چرا که وقتی نور لیزر قطع بشود مدار شروع به بوق زدن می کند.

1-برای قسمت فرستنده از یک جاسویچی لیزری که در بازار موجود است و فیمتی هم ندارد می توانید استفاده کنید.
2-این قسمت ها در واقع به منفی منبع تغذیه یا باطری متصل می شود.
3-فسمت 3 را هم که خودتون جواب دادین
4-این قسمت ها برای تست مدار است.در واقع وقتی با نقطه A کار می کنید عملکرد متفاوتی را نسبت به زمانیکه با نقطه b کار می کنید مشاهده خواهید کرد.که توضیحات کامل این قسمت در همان لینک مربوط به این پروزه آمده است.
5-این قسمت به گیرنده متصل است.در واقع ما می خواهیم تاثیر نور لیزر را در گیرنده مشاهده کنیم.
6-بلندگو به گیرنده متصل است.که با قطع نور لیزر به هر جهت،به طور مثال این کار را با دست هم می توانید،تجربه کنید.با دست مانع تابش نور لیزر به سنسور شوید و صدای بوق را بشنوید .که این همان دزدگیری است که شما می خواهید.
7-قطعات را در بازار جمهوری براحتی پیدا کردم .متاسفانه از بازار یزد خبر ندارم.و کل قیمتی که برای این مدار پرداختم حدود 3000 تومان بود.
باز هم اگر سوالی دارید بپرسد.
با تشکر از شما

  امتیاز: 0.00