منو
 کاربر Online
612 کاربر online
 : زیست شناسی
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline مجید آقاپور 4 ستاره ها ارسال ها: 1637   در :  سه شنبه 03 بهمن 1385 [09:14 ]
  میکروب‌های اسفنج‌های آشپزخانه
 

به گفته یک محقق از دانشگاه فلوریدا، استفاده از مایکروویو برای ضدعفونی کردن اسفنج‌های آشپزخانه و سایر وسایل شستشو موثر است و به سرعت و بطور موثری آنها را از باکتری و ویروس پاک می‌کند. خبرگزاری یونایتدپرس از گینس ویل به نقل از گابریل بیتون که در نوشتن این مطالعه همکاری داشت، گزارش داد: بطور کلی آنچه دریافته‌ایم این است که می‌توانیم بیشتر باکتری‌ها را در عرض دو دقیقه از بین‌ببریم. بیتون گفت: مردم اغلب اسفنج‌ها و اسکاچ‌های آشپزخانه خود را در ماشین ظرف شویی قرار می‌دهند اما اگر واقعا بخواهند از آنها رفع آلودگی کنند و نه اینکه تنها آنها را تمیز کنند باید از مایکروویو استفاده کنند. بیتون، ریچارد ملکر و دانگ کیو پارک می‌گویند بیش از ‪ ۹۰‬درصد آمریکایی‌ها در آشپزخانه خود مایکروویو دارند و بدین‌ترتیب از اسلحه قدرتمندی علیه ‪ ، E.coli‬سالمونلا ‪ salmonella‬و سایر عوامل بیماریزای ناشی از غذا برخوردارند.

به گفته بریتون، آشپزخانه منازل منبع رایج آلودگی است زیرا عوامل بیماریزا از تخم مرغ، گوشت و سبزیجات پخته نشده به پیشخوان آشپزخانه، وسایل آشپزخانه و وسایل شستشو راه پیدا می‌کنند. طبق این مطالعه که در مجله بهداشت محیط زیست منتشر شده است، استفاده از مایکروویو با درجه بالا به مدت دو دقیقه تمام عوامل بیماریزای موجود در اسفنج‌های آشپزخانه را از بین می‌برد اما برای از بین بردن کلی باسیل‌ها به چهار دقیقه زمان نیاز است. بریتون توصیه کرد که افراد باید به نسبت تعداد دفعاتی که آشپزی می‌کنند معمولا یک روز در میان اسفنج‌های آشپزخانه خود را در مایکروویو ضد عفونی کنند.

  • ایرنا

  امتیاز: 0.00