منو
 صفحه های تصادفی
بیسکوییت
شتاب نداشته باشید
انواع رخساره‌های کربناته
ویندوز
اتوی بخار
مشاهده امواج صوتی
کاربر:مهدی نوید ادهم
نامگذاری ستارگان
آب زیرزمینی
خوردن انگور بهشتی در دنیا
 کاربر Online
583 کاربر online
 : خلاقیت
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   ناشناس   در :  یکشنبه 17 دی 1385 [19:59 ]
  ضربان های پلکانی برای توپ تخم مرغی
 

اگر داخل توپ های تخم مرغی الکترونیکی را به دقت نگاه کرده باشید میبینید که انواع مختلفی دارند - انواع ساده تر دارای دو یا چند دایود نوری رنگی هستند که با یک باتری دکمه ای و یک کلید و یا سویچ فنری که با خوردن توپ به زمین میلرزد و مدار را باز و بسته میکند کار میکنند . اما انواع پیچیده تر آن دارای یک آیسی ارزان قیمت است که ضربان پلکانی در آن پروگرام شده و با بسته شدن کلید توسط ضربه توپ نیروی باتری را به آی سی وصل کرده و انرا فعال میکند و آی سی هم به نوبه خود بازر (المان تولید صدا) و دایود های نوری را بکار میاندازد و این دو با هم کار توپ را زیبا تر میکند . شما اگر یکی از این توپ ها را پیدا کنید میتوانید مدار آنرا خارج کرده و با آن آزمایش کنید - اما این مدار ها برای تولید ارزان آن کوچک شده اند و با نگاه به آن از آن چیز زیادی سر در نخواهید آورد . اما با رجوع به پیوند زیر یکی مانند آنرا با المان های دیگر که بهتر کار کند بسازید تا با ضربان های پلکانی آشنا شوید و از آن حتی در ربات هایی که میسازید برای جالب کردنشان استفاده کنید و باعث خنده و شادی کودکان شوید .

مدار های این صفحه را بسازید و اگر پرسشی دارید در همین مبحث ادامه دهید . هر کدام را که مایلید شروع کنید این پیوند دارای چهار مدار است :

مدار های تولید ضربان پلکانی

  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   ناشناس   در :  دوشنبه 18 دی 1385 [07:33 ]
  ضربان پلکانی با ترانزیستور ها
 

فرکانس های این مدار ها ممکن است بالا باشد شما با تغییراتی در آن میتوانید آنها را آهسته تر کرده تا هم دیده شوند و هم اینکه اثرشان روی بازر در حد باند فرکانس شنوایی انسان باشد . باز در صورت یافتن مدار های آماده در اینجا پست خواهم کرد اما مدار های بالا تئوری طراحی این مدار ها را به شما نشان میدهد . شما حتی میتوانید با ولتاژ های مختلف در کالتور های چند ترانزیستور و کنترل ولتاژ گیت مداری طراحی کنید که این کار را با ترانزیستور ها انجام دهد برای بلند تر کردن پلکان میتوانید از ترانزیستور ها در پکج ARRAy که چند ترانزیستور داخل یک پکج است استفاده کنید . مدار های بالا نوع ویدیویی ضربان های پلکانی است و روی اسلوسکوپ میتوانید آنرا ببینید و ایرادهایش را رفع کنید تا کاملا پلکانی باشد و صدای بالارونده تولید کند با هر پله که ولتاژ بالا میرود چشمک های دایود نوری هم پرنور تر میشود .

  امتیاز: 0.00