منو
 کاربر Online
656 کاربر online
 : بهداشت وسلامت
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline مجید آقاپور 4 ستاره ها ارسال ها: 1637   در :  شنبه 25 آذر 1385 [05:49 ]
  حرکات نماز و سلامت جسمی
 

بررسی یک دانشگاه برجسته مالزی نشان می‌دهد اعمال و حرکاتی که مسلمانان هنگام خواندن نماز انجام می‌دهند فواید جسمی قابل توجهی دارد. به گزارش خبرگزاری فرانسه از کوالالامپور، نتایج اولیه تحقیقات گروه مهندسی بیوپزشکی دانشگاه مالایا نشان می‌دهد شیوه نماز خواندن مسلمانان برای قلب و ستون فقرات مفید است و ظرفیت حافظه و قدرت تمرکز را افزایش می‌دهد.

به نوشته نشریه `نیو استریتس تایمز`، عبدالله احمد بداوی نخست وزیر مالزی گفت این تحقیق تاثیر نماز را در زندگی یک فرد اثبات می‌کند.

بداوی با تشبیه حرکات نماز با ورزش یوگا افزود این تحقیق فعل و انفعالات فیزیولوژیکی و تاثیر حرکات نماز بر بدن را بررسی کرده است.

بداوی گفت با توجه به اینکه اکثر جمعیت مالزی مسلمان هستند پی بردن به فواید معنوی و زیستی و پزشکی آن حائز اهمیت است. وی از مسلمانان سراسر جهان خواست در کنار توجه به جنبه‌های معنوی دین، به همان میزان به تحصیلات، علم، فناوری و توسعه نیز اهمیت دهند.

‪ ۶۰‬درصد از جمعیت ‪ ۲۶‬میلیون نفری مالزی مالایی و عمدتا مسلمان هستند. این کشور اقلیت‌های بزرگ هندی و چینی که مسیحی، بودایی، و هندو هستند نیز دارد.

  امتیاز: 0.00