منو
 کاربر Online
814 کاربر online
 : بهداشت وسلامت
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline مجید آقاپور 4 ستاره ها ارسال ها: 1637   در :  شنبه 25 آذر 1385 [05:46 ]
  شب ادراری
 

بر اساس یک مقاله که توسط ` سهیلا حاج علیزاده ` کارشناس پرستاری از بیمارستان مفید ارایه شده‌است ، شب ادراری می‌تواند نشان‌دهنده بروز حملات صرع در هنگام خواب باشد.

در چنین حالتی کودک هنگام خواب دچار حملات صرع می‌شود ، خود متوجه این حملات نمی‌شود و فقط نشانه آن که شب ادراری است ، باقی می‌ماند. به همین دلیل شب ادراری باید مورد بررسی و آزمایش قرار گیرد تا در صورت ابتلا کودک به صرع، درمان‌های مربوط به این بیماری انجام شود.

در این مقاله علمی به والدین توصیه می‌شود که در ساعات مختلف شب کودک را کنترل کنند تا زمان شب ادراری آنها مشخص شود.

در برخی موارد علت شب ادراری کودکان به اشتباه بیماری‌های عصبی عنوان می‌شود در صورتی که با بررسی‌های بیشتر علت اصلی قابل تشخیص است. یکی از راههای تشخیص آن، سابقه بیماری صرع در زمان نوزادی کودک و وجود فرد مبتلا به صرع در خانواده است.

صرع یک بیماری است که با تشنجات مکرر در یک دوره زمانی خود را نشان می‌دهد این بیماری می‌تواند کاهش هوشیاری، حرکات مکرر و انقباضات عضلانی را به دنبال داشته باشد.


بعضی موارد صرع به علت آسیب‌های مغزی در بدو تولد و کاهش اکسیژن رسانی به مغز، ضربه به سر یا خونریزی شدید و نقایص مادرزادی بروز می‌کند.

این مقاله علمی در سومین سمینار انجمن صرع ایران که روزهای هفتم تا نهم آذرماه در تهران برگزار گردید ، ارایه شد.

  امتیاز: 0.00