منو
 کاربر Online
1010 کاربر online
 : شیمی
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   ناشناس   در :  چهارشنبه 22 آذر 1385 [14:26 ]
  فایبرگلاس
 

سلام
اگه کسی هستش که در مورد کامپوزیت ها و مخصوصا فایبرگلاس اطلاعاتی داره لطفا برام بفرسته.
مرسی

  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   ناشناس   در :  چهارشنبه 29 آذر 1385 [08:44 ]
  پاسخ:فایبر گلاس
 

از این صفحه شروع کنید به انگلیسی است کمی زمان میبرد اما میتوانید به دقت و با استفاده از دیکشنری آنرا ترجمه کنید . اول مقدار زیادی فکت و یا واقعیاتی در مورد فایبر گلاس و زرین ها بصورت جمله و یا پاراگراف یافته و در کامپیوتر خود ذخیره کنید و پس از جمع آوری آنها ،آنرا در نوشته خود اول معرفی کنید بعد در مورد خاصیت شیمیایی و یا فیزیکی و مکانیکی و خواص دیگر بحث کنید و در باره استحکام آن مقابل فشار و درجه حرارت و رطوبت سخن بگویید و با پیدا کردن نمونهء اشیایی که با آن ساخته شده و عکس آنها به معرفی بیشتر آن بپردازید . اینها برای تشویق شما و راهنمایی بود ،اما شما بنا بر سلیقه خود هر طوری که میخواهید میتوانید مقاله ای بسیار جالب در این باره بنویسید .

فایبر گلاس در ویکی پیدیا
فایبر گلاس و فکت هایی در باره آن را در این سایت پیدا کنید

  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline فیروزه نجفی 3 ستاره ها ارسال ها: 775   در :  چهارشنبه 29 آذر 1385 [15:43 ]
  >پاسخ به فایبر گلاس
 

سلام
آقا و یا خانم X!redface
از پاسخ و راهنماییهایتان متشکریم.

  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   ناشناس   در :  چهارشنبه 06 دی 1385 [10:11 ]
  کمی در باره فایبر گلاس
 

توجه داشته باشید که فایبر گلاس که در فارسی میتوان آنرا پشم شیشه و یا آوند شیشه ترجمه کرد خودش استحکام چندانی از لحاظ ساختمانی و مکانیکی ندارد و دیده اید که آنرا برای عایق سازی فر ، اجاق، اتومبیل و امثال آن بکار میبرند اما اگر این آوند های شیشه را در میان صمغ و یا به انگلیسی رزین های سفت شونده قرار دهید استحکام آن صمغ را بیشتر میکنند و خاصیت شکنندگی و فروپاشی آنرا در مقابل فشار و تصادم کم میکند . تخته مدار و یا اصطلاحا بورد الکتریکی یکی از اینهاست که اگر قطعه ای از آنرا از نزدیک و زیر زره بین یا میکروسکوپ مشاهده کنید آوند های شیشه را خواهید دید اگر این آوند ها وجود نداشت سختی آن رزین چیزی در حد پلاستیک بود ، اگر این اورند ها را در میان خمیر کاغذ هم بگذارید کاغد محکمی تولید میکند و پاکت های بسته های پستی از این نوع کاغذ ها هستند. نمیدانم در ایران وجود دارد یا نه اما در بسته هایی که از برونمرز میایند شاید آنرا بتوانید ببینید. فایبر گلاس مشخص نمیکند که چه صمغی همراه دارد صمغ های صنعتی گوناگونی موجود است که هر یک خواص مختلفی دارد و تور شیشه یا آوند شیشه در همه آنها موجود است در قایق سازی ، ساختن میز و صندلی، سینی ، ساختن صخره های مصنوعی برای باغ وحش ها ،هواپیما ها ، اتومبیل سازی، وسایل خانه ،صافکاری بدنه اتومبیل ها ، قاب عکس ، گلدانها و دهها فرآورده دیگر استفاده میشود ، استفاده اش در ساختن رویه میز های مرغوب همراه گرانیت و رنگ های جذاب امروزه محبوبیت کسب کرده است.

  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   ناشناس   در :  چهارشنبه 06 دی 1385 [14:54 ]
  توری های فایبر گلاس
 

در این پیوند تور های فایبر گلاس را ببینید ،اگر بخواهید سوراخ بزرگی را که مثلا در اتومبیل بواسطه زنگ زدن ایجاد شده را مرمت کنید پس از تمیز کردن و خارج کردن زنگ های اضافی با جریان باد و شن ریزه در محل زنگ زدگی زنگ های آنرا میگیرید و با آغشتن محل به اسید فسفریک و امثال آن زنگ باقیمانده آهن را به زنگی دیگر که زنگ نمک اسید فسفریک است تبدیل میکنید تا دیگر زنگ نزند .بعد قطعه ای از این تور فایبر گلاس کمی بزرگتر از اندازه سوراخ را بریده و آنرا به رزین آغشته میکنید و محل سوراخ را میپوشانید و میگذارید که چند دقیقه ای بماند تا سفت شود .پس از سفت شدن تور شیشه آماده آغشتن به رزین است . وقتی خشک شد این محل اگر درست مرمت شده باشد به سختی همان آهن یا فولاد است ، محل را باید سنباده زد و برآمدگی هایش را گرفت و کوشش کرد تا بحد کافی صاف و یکنواخت شود تا آماده برای پرایمر(primer) و رنگ بشود . این فقط شرح مختصری از یک کاربرد آن بود .شما با این تور ها ورزین میتوانید چیز های مختلف بسازید ، باید از ماسک مناسب و دستکش استفاده کنید که حلال های رزین را استنشاق نکنید و این مواد هم به پوست دست شما صدمه نزند . باقی آن با هنر هنرمند است که با آن چه چیزی خلق بکند.

توری های فایبر گلاس را در این پیوند ببینید

برخی از فرآورده های دیگر فایبر گلاس مثل نخ و پتوی ضد آتش و غیره

  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   ناشناس   در :  چهارشنبه 06 دی 1385 [14:54 ]
  نمونه هایی از ساخته ها با فایبر گلاس
 

نمونه هایی از کار با فایبر گلاس:

کار با فایبر گلاس
درج پیوند ها برای این است که استفاده از مطالب صاحبان این سایت ها آنها را آزرده نکند و هم اینکه به سایتشان میانبر نزده باشیم.

http://www.freemansupply.com/choose/liquid1.htm


فایبر گلاس در ساختن قنداق تفنگ

فایبر گلاس برای روکش کردن پشت بام و استخر با عمر 40 سال

عکسهای این صفحه کار هایی است که این شرکت انجام داده است

  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   ناشناس   در :  چهارشنبه 06 دی 1385 [14:54 ]
  glass-reinforced plastic
 

خا نواده دیگری از فایبر گلاس ها وجود دارد که به جای رزین ها اما درست مانند همان شیون از پلاستیک استفاده میکند این خانواده پلاستیک های مقاوم شده با فایبر گلاس نام دارد و در زبان انگلیسی برای خلاصه به آن GRP که مخفف عبارت glass-reinforced plastic
میگویند GRP ها یا اختصارا به فارسی پلاستیک مقاوم از هر پلاستیکی میتواند استفاده کند و ار آنجاییکه همه پلاستیک ها دارای یک خاصیت نیستند و در برابر محیط های مختلف خواص مختلف دارند بسته به کاربردش میتوان از فایبر گلاس در آنها هم استفاده کرد و وسایل محکم با خواص برتر طراحی کرد . سایت زیر بطور خلاصه در باره GRP ها گفتگو میکند نمونه اشیا ساخته شده با پلاستیک های مقاوم را ببینید:

glass-reinforced plastic

[http://www.henleycraft.co.uk/
]

  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline سمیه فارابی اصل 4 ستاره ها ارسال ها: 1188   در :  جمعه 08 دی 1385 [18:54 ]
  >فایبرگلاس
 

با سلام
برای یافتن اطلاعات در مورد کامپوزیتها میتونید به لینک زیر مراجعه کنید.


  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   ناشناس   در :  پنج شنبه 28 دی 1385 [20:15 ]
  پاسخ به در خواست کمک فایبری
 

یکی از بهترین منابع پیرامون فایبر گلاس کتاب پلاستیکهای تقویت شده (کامپوزیت ها) نوشته آقای دکتر محمد حسین بهشتی و مهندس امیر مسعود رضادوست می باشد. ناشر این کتاب پژوهشگاه پلیمر و پتروشیمی ایران است . مطمئنا از مطالعه این کتاب پشیمان نخواهید شد.

  امتیاز: 0.00