منو
 کاربر Online
874 کاربر online
 : بهداشت وسلامت
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline سمیه فارابی اصل 4 ستاره ها ارسال ها: 1188   در :  سه شنبه 14 آذر 1385 [04:21 ]
  آلودگی هوا خطر ابتلا به سینوزیت را تشدید می‌کند
 

آلودگی هوا خطر ابتلا به سینوزیت را تشدید می‌کند

رئیس نخستین کنگره بین‌المللی راینولوژی نسبت به خطر تاثیر آلودگی هوا در ابتلا به `سینوزیت` هشدار داد. انجمن علمی جراحان گوش و حلق و بینی با ارسال نمابری به گروه علمی ایرنا با اعلام این خبر به نقل از دکتر `بیژن نقیب زاده` افزود بازگشایی مدارس، افزایش ترافیک و به دنبال آن افزایش آلودگی هوا خطر ابتلا به سینوزیت را تشدید می‌کند.

وی گفت: رعایت مسایل بهداشتی، دوری از محیطهای شلوغ، پرجمعیت و اجتناب از دود سیگار و استفاده از ماسک هنگام سرماخوردگی می‌تواند راهکار مناسبی برای پیشگیری از ابتلا به بیماری سینوزیت تلقی شود. نقیب زاده تصریح کرد قرار گرفتن در محیط های بسته در فصل زمستان و کم بودن رطوبت هوا در این فصل سبب شیوع بیماری سینوزیت به ویژه `رینوسینوزیت` می‌شود. سینوزیت به معنای التهاب مخاط بینی است که بر اثر آن سینوس‌ها به صورت‌های حاد و مزمن است.

این متخصص گوش و حلق و بینی گفت از آنجا که هنگام ابتلا به سینوزیت علاوه بر التهاب در ناحیه بینی، سینوس‌ها نیز دچار التهاب می‌شوند، به کار بردن اصطلاح ` رینوسینوزیت` مناسب تر است. رئیس اولین کنگره بین‌المللی راینولوژی اظهار داشت در این کنگره مباحثی همچون انواع رینوسینوزیت ها،پولیپ بینی، سینوزیت‌های قارچی، آلرژی در بینی، جراحی اندوسکوپی سینوس و عواض آن، سندرم اختلال خواب، جراحی‌های ترمیمی و عملکرد و زیبایی بینی مطرح خواهد شد.

وی افزود همزمان با برپایی این کنگره جراحی روی جسد و جراحی زنده نیز انجام می‌شود و تکنیک‌های نوین این رشته به متخصصان ارایه خواهد شد.

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی یادآور شد `ضروری است بینی را تنها به عنوان ارگانی که در ظاهر صورت قرار گرفته تصور نکنیم بلکه آن را به عنوان یک عضو با سیستم و فیزیولوژی خاص در نظر بگیریم.` وی گفت با توجه به اهمیت بینی به عنوان یک عضو بسیار حیاتی در بدن و با توجه به اینکه هر نوع اختلال در عملکرد بینی می‌تواند در سیتم تنفس ایجاد اختلال کند برپایی اولین کنگره بین‌المللی راینولوژی حاکی از توجه ویژه به رشته راینولوژی به عنوان یک رشته مستقل است.

اولین کنگره بین‌المللی راینولوژی ایران توسط انجمن علمی جراحان گوش، گلو، بینی و سر و گردن ایران ‪ ۱۶‬تا ‪ ۱۹‬آبان ماه سال جاری در بیمارستان میلاد برگزار شد.

  امتیاز: 0.00