منو
 صفحه های تصادفی
کویی یویی
نماز و استفاده از ظرایف قرآنی
سیستماتیک گیاهی
رشته مجسمه سازی
مرزبان بن محمد
روش بازی گروهی و فردی در فوتبال
ماهی دندان نیش
استفاده از لرزش در تناسب اندام
مردان عرصه علم و ادب از خاندان زیاری
علی علیه السلام در قرآن - سوره نحل، آیه 22
 کاربر Online
435 کاربر online
 : خلاقیت
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline مجید آقاپور ارسال ها: 1637   در :  دوشنبه 13 آذر 1385 [09:40 ]
  هواپیمای جاسوسی بدون سرنشین
 

سازمان دفاع ژاپن با الهام گرفتن از هواپیماهای دست ساز کاغذی کودکان درصدد است نوعی هواپیمای نوین بسیار کوچک جاسوسی بسازد. طول بال‌های این هواپیمای بدون سرنشین ‪ ۴۰۰‬گرمی، حدود ‪ ۶۰‬سانتیمتر خواهد بود. سازمان دفاع ژاپن برای اجرای این طرح که با همکاری شرکت‌های خصوصی انجام می‌شود، حدود یک میلیارد ین بودجه و پنج سال زمان سرمایه‌گذاری می‌کند.

آمریکا نیز به دنبال ساخت چنین هواپیمای کوچکی است و به همین دلیل به نظر می‌رسد میان ژاپن و آمریکا در زمینه ساخت هرچه زودتر این نوع هواپیمای عملیاتی رقابت بوجود آید. از این هواپیما قرار است برای بدست آوردن اطلاعات مربوط به تحرک دشمن و آگاهی از وضعیت منطقه و نیروهای خودی استفاده شود.

این نوع هواپیما، همانند هواپیمای کاغذی با دست به هوا پرتاب شده و سپس با موتور برقی به پرواز ادامه می‌دهد. در این هواپیما که مجهز به دوربین فیلمبرداری و دستگاه ارسال تصاویر است، دستگاه ردیاب `جی.پی.اس` برای رسیدن به هدف و بازگشت، تعبیه می‌شود. در حافظه رایانه‌ای این هواپیما پیش از پرواز، محل ماموریت و نوع عملیات فیلمبرداری ثبت می‌شود.

  • ایرنا

  امتیاز: 0.00