منو
 صفحه های تصادفی
عیسی
لباس سفید برای کودک
پرازاوپال
استفاده از عطر در نماز
تیره شاه پسند
اساسنامه
ابو شجاع دیلمی
جایگاه واقعی شمال مغناطیسی
نیابت و اجتهاد
انواع نثر از نظر محتوا یا درونمایهFond
 کاربر Online
272 کاربر online
 : شیمی
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline فیروزه نجفی 3 ستاره ها ارسال ها: 775   در :  یکشنبه 05 آذر 1385 [07:28 ]
  برگزاری کنگره مهندسی شیمی ایران
 

یازدهمین کنگره ملی مهندسی شیمی از سوی دانشگاه تربیت مدرس و انجمن مهندسین شیمی ایران، هفتم تا نهم آذر ماه جاری با حضور مقامات کارشناسان و صاحبنظران در دانشگاه تربیت مدرس برگزار می‌شود.


دکتر جعفر توفیقی، عضو هیات علمی دانشکده فنی مهندسی دانشگاه تربیت مدرس و دبیر علمی یازدهمین کنگره ملی مهندسی شیمی ایران، هدف از برگزاری این کنگره را گردهمایی محققان و دانشمندان کشور چه آنهایی که در مراکز تحقیقاتی فعالیت می‌کنند و چه محققان بخش صنعت برای ارائه یافته‌های علمی خواند.


وی با ابراز خرسندی از این که طی سال‌های اخیر مسایل پژوهشی در کشور رونق گرفته و نتایج آنرا مشاهده می‌کنیم، افزود: علاوه بر این ایجاد ارتباط صنعت با دانشگاه یکی دیگر از اهداف برگزاری این کنگره به شمار می‌رود. خوشبختانه برگزاری این کنگره در 10 دوره قبلی محل مناسبی برای تقویت دانشگاه‌ها و صنعت و آشنا کردن صنعت با توانایی‌های دانشگاه و متقابلا دانشگاه با نیازهای صنعت است و ما هر سال شاهد ارتباط قویتر این دو در حوزه ارتباطات و فن‌آوری هستیم؛ علاوه بر این دولت به عنوان یک نهاد سیاستگذار می‌تواند در توسعه علوم و فن آوری نقش مهمی را ایفاء کند.


دکتر توفیقی با اشاره به این که توجه این کنگره بیشتر معطوف به صنایع نفت، گاز و پتروشیمی است درباره سایر محورهای دیگر آن اظهار داشت: در این کنگره مهندسی پلیمر، مواد و فرایندهای جدید، آموزش و اشتغال در مهندسی شیمی،‌ حوزه‌های مختلف محیط زیست، انرژی ، سوخت، احتراق و ایمنی، پدیده های انتقال، ترمودینامیک و تعادل فازی ، سینتیک ، طرح راکتور و کاتالیست ، فرایندهای جداسازی، بیوتکنولوژی و سایر فن‌آوری‌های نو ارائه خواهد شد.


وزیر سابق علوم، تحقیقات و فن‌آوری ابراز امیدواری کرد: خوشبختانه تحقیقات کاربردی، توسعه‌یی و نیمه صنعتی در دانشگاه‌ها در حال گسترش است که حاکی از ارتباط دانشگاه با صنعت است و این که صرفا تحقیقات بر اساس نیازهای و تقاضاهای صنعت انجام می‌شود و دانشگاه‌ها صرفا به تحقیقات آکادمیک نمی‌پردازند.


دکتر ابراهیم واشقانی فراهانی، دبیر اجرایی یازدهمین کنگره ملی مهندسی شیمی ایران نیز در ادامه این نشست به آمار مقالات ارسال شده اشاره کرد و گفت: در مجموع تعداد یکهزار و 100 مقاله در چهار محور علمی به دبیرخانه کنگره واصل شده که تعداد 687 مقاله پذیرفته شده‌اند که از این میزان، تعداد 327 مقاله به صورت شفاهی در 9 جلسه همزمان و تعداد 359 مقاله به صورت پوستر طی سه روز برگزاری کنگره ارائه خواهد شد؛ علاوه بر این در این کنگره سه کارگاه تخصصی برگزار می‌شود.


وی با بیان این که در مراسم افتتاحیه سه نفر از صاحبنظران این رشته مورد تقدیر قرار خواهند گرفت، اظهار داشت: سخنرانی کلیدی این کنگره توسط یکی از پژوهشگران ایرانی دانشگاه میشیگان آمریکا در زمینه مهندسی بافت ارائه می‌شود.


به گفته دکتر واشقانی فراهانی، تاکنون تعداد 660 نفر برای شرکت در این کنگره ثبت نام کرده‌اند که ‌ارزیابی ما این است که تا یکهزار نفر ثبت نام کننده داشته باشیم.


دبیر اجرایی یازدهمین کنگره ملی مهندسی شیمی ایران در پایان خاطر نشان کرد: با توجه به این که امسال این کنگره در تهران برگزار می‌شود کوه دماوند را به عنوان سمبل پاکی و برج میلاد را به عنوان نماد فن‌آوری نو به عنوان نماد کنگره انتخاب کرده‌ایم.

منبع:ایسنا

  امتیاز: 0.00