منو
 کاربر Online
1306 کاربر online
 : باشگاه دانش آموزی
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline معصومه قاسمی 3 ستاره ها ارسال ها: 372   در :  سه شنبه 30 آبان 1385 [08:09 ]
  کسر نمره دانش‌آموز به خاطر کمک نکردن به‌ مدرسه تخلف است!!!
 

دفتر ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت آموزش وپرورش با تشریح تخلفات برخی مدارس در اخذ کمک از والدین، اعلام کرد: کسر نمره دانش‌آموز به خاطر کمک نکردن به مدرسه تخلف محسوب می‌شود و متخلفان تحت پیگرد قرار می‌گیرند.

معاون دفتر ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت آموزش و پرورش روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار فرهنگی ایرنا، افزود: هیچ مدرسه‌ای حق ندارد به سبب عدم کمک والدین دانش آموز به مدرسه، نمره انضباط و یا سایر نمره‌های درسی او را کم کند.

`سید ابراهیم حسینی` بااشاره به نحوه بیان برخی مدیران مدارس برای جذب کمک‌های مردمی در مدرسه، گفت: مدیران مدارس برای جذب کمک‌های مردمی نباید طوری آن را بیان کنند که اولیا دچار معذورت شوند و این عمل به هیچ وجه از سوی آموزش و پرورش پذیرفته شده، نیست.

وی در عین حال افزود: ما به‌هیچ وجه اخذ خیرخواهانه و داوطلبانه کمک‌های مردمی از سوی مدرسه را منع نمی‌کنیم اما برای اخذ این کمک‌ها باید مفاد بخشنامه وزارت آموزش و پرورش دراین خصوص رعایت شود و به هیچ وجه دانش‌آموز و والدینی که توانایی پرداخت این کمکها را ندارند نباید مورد تحقیر قرار گیرند.

وی، درمورد دریافت کمک از سوی برخی مدارس تحت عناوین `هزینه کپی سووالات امتحانی، تامین سوخت و هزینه‌های آب، برق، گاز و تلفن` از دانش‌آموزان گفت:
تمام هزینه‌های مدرسه از سوی منطقه آموزش و پرورش تامین می‌شود و دریافت هرگونه وجه دراین خصوص تخلف است.

حسینی گفت: اخذ کمک اجباری تحت عناوین ذکرشده قابل توجیه نیست، مگر اینکه خود اولیا بخواهند به صورت داوطلبانه به مدرسه کمک کنند و هیچ مدرسه‌ای حق ندارد دانش‌آموزان و والدین را به خاطر کمک نکردن به مدرسه مورد مواخذه قراردهد.

وی گفت: اخذ کمک‌های مردمی نباید طوری مطرح شود که دانش‌آموزان و والدینی که توانایی کمک را ندارند، نزد سایر دانش‌آموزان تحقیر شوند و از نظر روحی آسیب ببینند.

معاون دفتر ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت آموزش و پرورش سپس از دانش‌آموزان و والدین آنان خواست در صورت مشاهده هرگونه تخلف دراین زمینه، مراتب را به مدیریت آموزش و پرورش منطقه منعکس کنند.

حسینی اظهار داشت: درصورتی که مدیر مدرسه برای تعمیر مدرسه از جمله آسفالت پشت‌بام، نیاز به کمک داشته باشد باید والدین را دعوت کند و کمک‌های نقدی داوطلبانه نیز باید به حساب مدرسه واریز شود و این هزینه‌ها نیز در سند آورده شود.

وی در پایان گفت: تهدید به دریافت کمک‌های مردمی در آموزش و پرورش، پذیرفته شدنی نیست و متخلفان مورد پیگرد قرار می‌گیرند.

  امتیاز: 0.00