منو
 کاربر Online
463 کاربر online
 : زیست شناسی
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline معصومه قاسمی 3 ستاره ها ارسال ها: 372   در :  سه شنبه 30 آبان 1385 [07:02 ]
  زغال اخته در شمار مفیدترین میوه‌هاست
 

طبق یک تحقیق از `دانشگاه روتگرز`، زغال اخته از جمله میوه‌هایی است که ثابت شده فوایدی زیادی برای سلامتی دارند.

زغال اخته‌ها مملو از آنتی اکسیدان هستند. آنتی اکسیدان‌ها از سلول‌ها در برابر آسیب ناشی از مولکول‌های ناپایدار موسوم به رادیکال‌های آزاد محافظت می‌کند.

بودجه تحقیقات در زمینه تاثیرات زغال‌اخته بر بیماری قلبی، عفونت‌های قارچی واژن و سایر بیماری‌ها توسط موسسه‌های ملی سلامتی تامین می‌شود و سایر محققان در زمینه توان بالقوه زغال اخته برای مقابله با سرطان، سکته مغزی و عفونت‌های ویروسی در حال بررسی هستند.

تاکنون دانشمندان دریافته‌اند که نوشیدن آب زغال اخته می‌تواند به رفع عفونت‌های ادراری کمک کند.

از این گذشته یک ترکیب یافت شده در زغال‌اخته‌ها به نام `‪ `proanthocyanidine‬ از تشکیل پلاک بر روی دندان‌ها جلوگیری می‌کند. به همین دلیل برای پیشگیری از بیماری‌های لثه دهان شویه‌هایی در دست تهیه هستند که حاوی این ترکیب باشند.

نوشیدن مرتب ماه‌ها آب زغال اخته در بعضی مردم موجب از بین بردن باکتری `اچ.پیلوری` (‪ (H.pylori‬می‌شود. این باکتری می‌تواند موجب ابتلا به سرطان معده و زخم معده شود.

تحقیقات اولیه همچنین نشان می‌دهند که نوشیدن روزانه آب زغال اخته احتمالا موجب افزایش سطوح `اچ.دی.ال` و یا کلسترول خوب و کاهش سطوح `ال.دی.ال` و یا کلسترول بد می‌شود.

  امتیاز: 0.00