منو
 کاربر Online
860 کاربر online
 : بهداشت وسلامت
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline معصومه قاسمی 3 ستاره ها ارسال ها: 372   در :  سه شنبه 30 آبان 1385 [07:45 ]
  شکلات برای قلب به منزله آسپرین است
 

تا کنون تحقیقات زیادی بر روی شکلات انجام شده و نتیجه اینکه شکلات فواید زیادی برای قلب دارد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سی بی ان ، محققانی که در زمینه تاثیر آسپرین بر قلب کار می کرده اند به طور اتفاقی دریافتند که شکلات موجب رقیق شدن خون شده و از تشکیل لخته خون در رگ ها جلوگیری می کند.

از آنجا که لخته خون در رگ ها موجب بروز بیماری ها و در برخی موارد سکته قلبی می شود رقیق ساختن خون توسط آسپرین یا شکلات نیز می تواند از بروز حملات قلبی جلوگیری کرده و برای سلامتی مفید باشد.

با توجه به فایده شکلات به ویژه بر قلب نباید در مصرف آن زیاده روی کرد زیرا شکلات ها عموما دارای چربی و قند زیاد هستند و موجب افزایش وزن و قند خون می شوند.

کارشناسان توصیه می کنند که به منظور بهره مندی از فواید شکلات روزانه در حدود چند قاشق یا تکه ای از ان کافی است.

البته لازم به یادآوری است که فواید استفاده از شکلات های قهوه ای مد نظر کارشناسان است نه شکلات های شیری یا انواع دیگر.

در عین حال مدتی است که شکلات های قهوه ای تلخ یا با شکر کم به بازار آمده که می توان از آنها استفاده کرد اما اگر می خواهید قلبتان سلامت باشد و دچار افزایش قند خون و وزن نیز نشوید بهتر است در کنار خوردن شکلات رژیم غذایی خود را نیز کنترل نمایید و مقداری ورزش را هم در برنامه روزانه خود قرار دهید.

  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline مجید آقاپور 4 ستاره ها ارسال ها: 1637   در :  سه شنبه 15 اسفند 1385 [10:01 ]
  کاشف آسپرین
 

‪ ۱۰۸‬سال پیش در چنین روزی ، `آسپرین` به عنوان داروی ضد درد و ضد التهاب توسط `فلیکس هوفمان` به ثبت رسید. فلیکس هوفمان روز ‪ ۱۰‬اوت سال ‪ ۱۸۹۷‬ماده آسپرین `اسیداستیل سالی سیلیک` را خارج ساخت و به خاصیت دارویی آن پی برد.

آسپرین که در اندک مدتی در همه جهان توزیع شد و از همان زمان هم بدون نسخه دکتر در داروخانه‌ها به فروش می‌رسد.

از سال ‪ ۱۹۷۱‬هر سال یک خاصیت تازه آسپرین کشف شده‌ است. از مهم‌ترین خواص این داروی ‌اسیدی ، رقیق‌سازی خون و جلوگیری از لخته شدن آن است که توصیه شده است افراد مستعد به حمله قلبی و سکته‌مغزی همیشه آن را همراه خود داشته باشند.

  امتیاز: 0.00