منو
 کاربر Online
501 کاربر online
 : زیست شناسی
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline سمیه فرشباف 3 ستاره ها ارسال ها: 213   در :  شنبه 27 آبان 1385 [07:11 ]
  درک احساسات و تفکرات حیوانات
 

دانشمندان تا پنجاه سال آینده ابزاری خواهند ساخت که قادر به جمع‌آوری و ارسال احساسات و تفکرهای حیوانات به انسان خواهد بود. روزنامه ایتالیایی `لارپوبلیکا` در شماره روز جمعه خود به نقل از مجله انگلیسی ` نیو ساینتیس ` نوشت: این اقدام ابتدا از میمیون‌ها آغاز و سپس به سایر پستانداران و حیوانات دیگر حتی ماهی‌ها گسترش خواهد یافت.

البته گوش کردن به‌پیام ماهی‌ها احتمالا مساله ساز خواهد بود، زیرا دیگر قادر به خوردن ماهی نخواهیم بود و دیگر کسی گوشت نخواهد خورد. ما می‌دانیم که دلفین‌ها توان شناسایی تصویر خود در آینه را دارند و رابطه میان فعل و انفعال را می‌شناسند.

فیل‌ها بااستفاده از یک صدای ماورای صوت و موج‌های لرزان با یکدیگر ارتباط برقرار می‌کنند و تا ‪ ۱۰۰‬فرمان را به ذهن می‌سپارند. سگ‌ها توانایی حل مشکلات متفاوت را دارند و به واژه‌های بسیاری پاسخ می دهند. به عقیده دانشمندان انسان قبل از هر چیز ، درآینده بعد ازاینکه موفق به توضیح علت زندگی شد قادر خواهد بود تا عمر خود رااز طریق تغذیه صحیح و مداخلات ژنتیکی تا‪ ۴۰‬درصد افزایش دهد واگر لازم باشد می‌تواند ارگان‌های ناسالم بدن خود را با اعضا سالم و نو که در بدن حیوانات رشد داده است ، پیوند بزند.

علم ژنتیک در آینده ژن‌های مربوط به فعالیت‌های ذهنی ما را شناسایی کرده و این باعث ایجاد امکانات جدید بسیار جالب و در عین حال خطرناک خواهد بود. به عقیده دانشمندان آینده قریب‌الوقوع بسیار مهیج خواهد بود، ماخواهیم توانست کلیه اطلاعات مورد نیاز را از شبکه اینترنت دریافت کنیم در حالیکه رایانه‌های پرقدرت با برنامه‌های با هوش و خلاق توانایی ساخت هر چیزی را خواهند داشت ، حتی قادر به ساخت دارو خواهند بود.

  امتیاز: 0.00