منو
 کاربر Online
806 کاربر online
 : خلاقیت
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline معصومه قاسمی ارسال ها: 372   در :  شنبه 27 آبان 1385 [05:14 ]
  نواختن گیتار خیالی با یک تی شرت جدید
 

دانشمندان استرالیایی تی شرتی ابداع کرده اند که به افرادی که دوست دارند به صورت خیالی گیتاربزنند، امکان می دهد بدون آنکه واقعا گیتاری در دست داشته باشند به نوازندگی گیتار بپردازند.

به گزارش شبکه بی بی سی ، در محل آرنج آستین این تی شرت وسیله کوچکی نصب شده است که کوچکترین حرکات را ثبت کرده و آن را بصورت بی سیم به رایانه منتقل می کند سپس رایانه این حرکات رابه ملودی های گیتار تبدیل می کند.

در حال نواختن خیالی، فرض بر آن است که یک آستین به عنوان دسته گیتار و آستین دیگر به عنوان بدنه گیتارعمل می کند.

این ساز پوشیدنی می تواند برای نوازنده های چپ دست یا راست دست تنظیم شود.

ریچارد هلمر، سرپرست گروه تحقیقاتی تولید این تی شرت می گوید: این ساز مجازی به سادگی قابل استفاده است و حتی آهنگ ساختن توسط نوازندگانی که مهارت چندانی در زمنیه موسیقی یا رایانه ندارند، را امکان پذیر می سازد.

تولید این تی شرت نتیجه همکاری مشترکی بین پژوهشگران در زمینه های رایانه ، موسیقی و صنعت پارچه بافی بوده است.

با ابداع این تی شرت موزیکال ، لباس که تاکنون در پوشاندن بدن یا دنیای مد کاربرد داشته، به حیطه موسیقی و سرگرمی ها کشیده شده است.

با طراحی نرم افزارهای دیگری، این گروه از پژوهشگران قصد دارند تا تی شرت هایی برای نواختن دایره زنگی و ساز ضربه ای به نام گیرو را نیز به صورت مجازی تولید کنند.

  امتیاز: 0.00