منو
 صفحه های تصادفی
ماشین های جوشکاری با جریان مستقیم و متناوب
خازن
امام رضا علیه السلام و قرائت قرآن
دو دستی که به هم چسبیده بود
علل پیداییش آتشفشان
موتورهای خطی
بادام زمینی سفید و قرمز تنسی
عاق والدین
آونگ بالستیک
استان مرکزی
 کاربر Online
424 کاربر online
 : زیست شناسی
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   ناشناس   در :  پنج شنبه 04 آبان 1385 [06:55 ]
  سلولهای بنیادی(stem cells ) (از طریق تماس با ما)
 

نام و نام خانوادگی:نرگس السادات مجابی

  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   ناشناس   در :  دوشنبه 25 مهر 1384 [13:09 ]
  سلول های بنیادی مغزاستخوان
 

در مورد سلول های بنیادی مغزاستخوان توضیح دهید دانش اموز16 ساله

  امتیاز: 0.00    نمایش یاسخ های این پست  
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline سمیه فارابی اصل 4 ستاره ها ارسال ها: 1188   در :  دوشنبه 21 فروردین 1385 [14:57 ]
  درمان بیماری قلبی با سلولهای بنیادی
 

درمان بیماری قلبی با سلولهای بنیادی

نتایج تحقیقات دانشمندان استرالیایی و دانشگاه قلب ، مغز ، هورمون و مرکز بهداشت سن هنگ کنک حاکی است، ترزیق سلولهای مغز استخوان به ماهیچه قلب موجب افزایش توانایی بیماران مبتلا به بیماریهای قلبی شدید برای انجام حرکات ورزشی می‌شود.

به گزارش رویترز ، این دانشمندان با برداشت سلولهای مغز استخوان 28 بیمار مبتلا به بیماریهای عروقی قلب و تزریق مستقیم مقادیر کم و زیاد سلولها یا پلاسما به نقاط کم اکسیژن قلب آنها دریافتند، پس از گذشت 6 ماه بیمارانی که تحت درمان سلولهای مغز استخوان قرار می‌گیرند می‌توانند بطور میانگین 1 دقیقه بیشتر روی ترد میل ورزش کنند و مقدار پمپ خون توسط بطن چپ قلب نیز 4 درصد افزایش می‌یابد.

این دانشمندان همچنین دریافتند، استفاده از سلولهای مغز استخوان خودبیماران موجب کوتاه شدن روند کار ، کاهش احتمال عفونت و حذف بحث مربوط به استفاده از سلولهای بنیادی جنینی می‌شود. نتایج تحقیقات این دانشمندان که در انجمن تخصصی قلب آمریکا ارائه شد، نشان داد، تزریق سلولهای مغز استخوان موجب تشکیل رگهای خونی جدید ، تقویت قلبهای ضعیف ، افزایش توانایی انجام فعالیتهای روزانه و کاهش شدت درد سینه در بیماران مبتلا به بیماریهای عروقی قلب می‌شود.


  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline فیروزه نجفی 3 ستاره ها ارسال ها: 775   در :  یکشنبه 14 خرداد 1385 [17:32 ]
  پیوند سلولهای بنیادین انسان در جنین بز
 

یک تیم از محققان شانگ‌های ، توانستند برای اولین بار با موفقیت ، سلول‌های بنیادین انسان را وارد بدن جنین بز کرده ، با برداشتن قدمی مهم در زمینه مهندسی ژنتیک ، از بروز بیماری‌های ارثی جلوگیری کنند.

محققان بر این باورند هدف استفاده از سلول‌های بنیادین و پیوند آنها به جنین بز این بوده تا بوسیله سلول‌های بنیادین سالم ، بسیاری از بیماری‌های ارثی را درمان کنند. در 5 سال گذشته ، تیم محققان چینی سلول‌های بنیادینی که از تارهای بطنی انسان‌ها گرفته بودند، به جنین پنجاه بز پیوند زدند و هنگامی که بزغاله‌ها به دنیا آمدند، 39 عدد از آنها بعضی از ویژگی‌های ژنتیکی انسان‌ها را در خون و ارگان‌های داخلی‌شان داشتند.

بدین وسیله دانشمندان نشان دادند سلول بنیادین می‌تواند از یک ارگان بیولوژیکی گرفته شود و به ارگان بیولوژیکی دیگری پیوند زده شود، بدون اینکه این پیوند جدید توسط بدن دیگر رد شود.
جالب توجه است هم اکنون این 39 بزغاله در زمین‌های آزمایشی برون شهری شانگ‌‌های ناحیه سونجیانگ تحت مراقبت هستند.

دانشمندان امیدوارند تا با این کشف مهم بتوانند با پیوند سلول‌های بنیادین سالم برای درمان بیماریهای ارثی مانند هموفیلی استفاده کنند.

قابل ذکر است چندی پیش محققان توانسته بودند با سلول‌های بنیادین بیماری کلیوی را در جنین موش برطرف کنند.

محققان ، اجازه پیوند سلول‌های بنیادین حیوانات به انسان‌ها را ندارند، زیرا رسیدن به درمان بیماری‌های ارثی در انسان‌ از این راه بطورکامل ثابت نشده و علاوه بر این ممنوعیت از سلول‌های بنیادین افراد زیر 14 سال هم نمی‌توانند استفاده کنند.

منبع:ایسکانیوز

  امتیاز: 0.00    نمایش یاسخ های این پست  
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline سمیه فارابی اصل 4 ستاره ها ارسال ها: 1188   در :  دوشنبه 30 مرداد 1385 [03:20 ]
  پیوند سلولهاى بنیادى به بیماران قلبى با استفاده از نانوتکنولوژى
 

پیوند سلولهاى بنیادى به بیماران قلبى با استفاده از نانوتکنولوژى افقى جدید در درمان بیمارى قلبى

استفاده از سلول هاى بنیادى براى درمان بیمارى هاى صعب العلاج، یکى از امیدهاى در حال تحقق بشر در حوزه علوم پزشکى است که روزبه روز، افق هاى تازه اى از آن نمایان مى شود. در این مقاله به روش جدیدى از پیوند سلول هاى بنیادى بالغ به بیماران قلبى اشاره شده است که در آن از نانوتکنولوژى هم استفاده مى شود.

• هدف از پیوند
هدف از انجام این عمل تهیه و پیوند نوع خاصى از سلول هاى بنیادى بالغ به بیماران قلبى بود. بیمارانى که در این روش مورد مطالعه و آزمایش قرار گرفتند، دچار ایسکمى عضلات قلبى (از بین رفتن سلول هاى میوکارد در نتیجه قطع جریان خون) بودند و انجام عمل پیوند عروق میان بر کرونرى یا باى پس (Bypass) براى آنان کارساز نبود.در این روش جدید که نوعى درمان با استفاده از سلول هاى بنیادى است و نیازمند انجام عمل قلب باز است، ابتدا با استفاده از نور لیزر، بافت عضلانى قلب بیمار در ناحیه دچار ایسکمى تحریک مى شوند. سپس سلول هاى بنیادى اخذ شده از خود فرد به اطراف ناحیه دچار آسیب تزریق مى شوند تا ضمن تمایز به سلول هاى عضله قلب، منطقه آسیب دیده را ترمیم نمایند.

  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline سمیه فارابی اصل 4 ستاره ها ارسال ها: 1188   در :  دوشنبه 08 آبان 1385 [13:57 ]
  >سلولهای بنیادی(stem cells )
 

با سلام
شما برای یافتن اطلاعات مورد نیاز در این موارد میتونید به لینکهای زیر مراجعه کنید:


  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   ناشناس   در :  جمعه 17 آذر 1385 [18:59 ]
  سلول های بنیادی
 

اینجانب نیاز به مقاله ای پر محتوا درباره ی سلول های بنیادی دارم لطفا تا تاریخ 20/9/85

  امتیاز: 0.00    نمایش یاسخ های این پست  
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline سمیه فارابی اصل 4 ستاره ها ارسال ها: 1188   در :  پنج شنبه 28 دی 1385 [13:55 ]
  پیوند سلولهای بنیادی اسپرماتوگونی
 

پیوند سلولهای بنیادی اسپرماتوگونی

پژوهشگران دانشگاه تربیت مدرس به روش جدید فرآوری و پیوند سلولهای بنیادی اسپرماتوگونی به منظور کاربرد آینده این روش در درمان ناباروری بیماران سرطانی و برخی دیگر از ناباروریها دست یافتند.

دکتر انجم روز مجری طرح با اشاره به موفقیت این روش در آزمونهای حیوانی و نتایج درخور توجه آن درمقایسه با مطالعات دیگر کشورهای پیشرفته گفت: هم اکنون کودکان و بیماران جوانی که برای درمان سرطان از شیمی و پرتو درمانی استفاده می‌کنند با خطر ناباروری مواجه هستند.

مجری طرح افزود: علا‌وه بر این افراد , انواع دیگری از ناباروری نیز در مردان دیده می شود که در آنها تولید سلولهای جنسی کم یا متوقف شده است.

انجم روز افزود: هدف از این طرح جداسازی سلولهای بنیادی‌, فرآوری‌و انجماد آن برای پیوند در زمانی مورد نیاز است.

مجری طرح‌روشهای مختلف فراوری و پیوند سلولهای اسپرماتوگونی را درمراکز علمی در دست مطالعه بیان کرد و افزود: در دانشگاه تربیت مدرس نیز از 2 سال پیش تحقیقاتی در این زمینه آغاز شده است و ما به موفقیتهای در خور توجهی در زمینه جداسازی ,غنی سازی و انجماد سلولهای بنیادی جنسی برای بالا بردن میزان سلول های قابل استفاده برای پیوند دست پیدا کردیم.

وی گفت: در فرآیند انجماد سلولهای بنیادی نیز در پیشرفته ترین روشها 68 درصد سلولها بعد از انجماد طولا‌نی مدت زنده ماندند در حالی که در این پژوهش به کمک یک عامل فیزیولوژیک سلول های سرتولی این میزان به بیش از90 درصد افزایش یافته است و همچنین در این روش علا‌وه بر نگهداری طولا‌نی مدت سلول ها, درجه خلوص سلولهای مورد نیاز نیزافزایش یافته و به غنی سازی آنها کمک می کند.

مجری طرح روش ارزیابی موفقیت پیوند را نیز از دیگر راهکارهای ابتکاری‌ذکر کرد که با ویژگیهای های دقت‌, سادگی و قابل استفاده بودن آن در انسان در مقایسه با روشهای مشابه در این‌تحقیق ابداع شده است.

  امتیاز: 0.00