منو
 کاربر Online
1052 کاربر online
 : زیست شناسی
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline سمیه فارابی اصل 4 ستاره ها ارسال ها: 1188   در :  چهارشنبه 03 آبان 1385 [15:04 ]
  مباحث ژنتیک پیش از تولد در دوره کارگاهی بنیاد ژنتیک اروپا بررسی می شود.
 

مباحث ژنتیک پیش از تولد در دوره کارگاهی بنیاد ژنتیک اروپا بررسی می شود.

کارگاه ژنتیک به صورت اینترنتی از سوی بنیاد ژنتیک اروپا و با همکاری گروه ژنتیک دانشگاه علوم پزشکی تهران و مرکز تحقیقات غدد و متابولیسم این دانشگاه آبان ماه برگزار می شود.
دکتر اکرمی استادیار ژنتیک دانشگاه علوم پزشکی تهران در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: بنیاد ژنتیک اروپا مستقر در ایتالیا این دوره مشترک را برای پزشکان عمومی، دانشجویان و فارغ التحصیلان دوره دکتری تخصصی ژنتیک پزشکی و فارغ التحصیلان کارشناسی ارشد این رشته برگزار می کند.

وی افزود: در این دوره که در کشور ایتالیا دارای امتیاز بازآموزی و در داخل کشور دارای گواهی شرکت در دوره است، مباحث مشاوره ژنتیک در عمل، مطالعات ژنتیک در کودکان و ژنتیک در سرطان مورد بحث قرار می گیرد.

اکرمی یادآور شد: مباحثی از جمله وراثت مندلی و غیر مندلی، تشخیص های قبل از تولد و ابزارهای تشخیص مولکولی، موضوعات ژنتیکی در تولید مثل از طریق IVF و ژنتیک در کودکان عقب مانده ذهنی از دیگر مواردی است که در این کارگاه در خصوص آن تبادل نظر می شود.

وی خاطرنشان کرد: همکاری بنیاد ژنتیک اروپا با گروه ژنتیک دانشگاه علوم پزشکی تهران به همکاری در چندین طرح تحقیقاتی و همچنین برگزاری دوره فلوشیپ ژنتیک پزشکی در ایتالیا منجر شده است.

استادیار ژنتیک دانشگاه علوم پزشکی تهران اظهار داشت: دوره فلوشیپ ژنتیک پزشکی به صورت کوتاه مدت از سوی بنیاد ژنتیک اروپا برپا می شود.

به گزارش مهر، این کارگاه از 18 تا 22 آبان ماه جاری در مرکز تحقیقات غدد برگزار می شود و ثبت نام برای شرکت در این دوره در هفته جاری انجام می گیرد.

  امتیاز: 0.00