منو
 کاربر Online
782 کاربر online
 : بهداشت وسلامت
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   ناشناس   در :  شنبه 29 مهر 1385 [09:06 ]
  سرطان
 

سلام من در حال تحقیق در مورد سرطان وتومورهاوساختار تومور های خوش خیم هستم اطلاعاتی درمورد چگونگی تشکیل کیسه ها وساختاربیرونی آن تومور های خوش خیم مطالبی میخواستم اگر می توانید کمکم کنید

  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline معصومه قاسمی 3 ستاره ها ارسال ها: 372   در :  سه شنبه 04 مهر 1385 [05:32 ]
  داروی ضد سرطان
 

یک داروی ضد سرطان بیولوژیک جدید در کشور تولید شد.

پژوهشگران یکی از شرکت‌های تحقیقاتی مستقر در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان از ساخت داروی ضد سرطان بیولوژیک «پورفیمرسدیم» برای نخستین بار در کشور خبر دادند.

دکتر نوشین میرخشتی، مجری طرح «تولید داروی ضد سرطان «پورفیمرسدیم» از خون» با اعلام این مطلب گفت: داروی ساخته شده از جدیدترین داروهای بیولوژیک است که طی فرایندهای پیچیده شیمیایی از خون انسان ساخته می‌شود.

وی افزود: این دارو با تجمع در بافت سرطانی توسط تابش نور لیزر فعال می‌شود و سلول‌های سرطانی را از بین می‌برد.

دکتر میرخشتی تصریح کرد: داروی ضد سرطانی «پورفیمرسدیم» به دلیل فعال شدن توسط لیزر در موضع سرطانی به سایر نقاط بدن آسیب نمی‌رساند و به همین دلیل نسبت به سایر داروهای شیمی درمانی از مزیت خاصی برخوردار است.

وی ویژگی‌های دیگر داروی ضد سرطان «پورفیمرسدیم» را غیر سمی بودن آن برای نقاط غیر سرطانی بدن و کاربرد آن در شناسایی موضع سرطانی هنگام عمل جراحی برشمرد.

مجری طرح «تولید داروی ضد سرطان «پورفیمرسدیم» خاطرنشان کرد: این طرح به سفارش سازمان انتقال خون استان اصفهان و با حمایت سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اصفهان به اجرا در آمده و در زمان حاضر فقط یک شرکت داروسازی در کانادا فن‌آوری ساخت داروی ساخته شده را در اختیار دارد.

به گزارش ایسنا، این محقق با اشاره به این که تولید داروی ضد سرطان «پورفیمر سدیم» به همت پژوهشگران شرکت حکیمان شرق و به مدت 16 ماه انجام شد، تاکید کرد: با تولید این دارو، گام بلندی به سمت بومی سازی تولید داروهای با فن‌آوری ساخت بالا (High-Tech) برداشته شد.

گفتنی است قیمت تمام شده تولید داروی ضد سرطان «پورفیمر سدیم» در ایران نسبت به نمونه خارجی آن از ارزش افزوده قابل توجهی برخوردار است.

شرکت حکیمان شرق از جمله موسسات مستقر در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان است که به فعالیت در زمینه تولید فرآورده‌های دارویی و بهداشتی با منشاء طبیعی می‌پردازد.

  امتیاز: 0.00    نمایش یاسخ های این پست  
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline مجید آقاپور 4 ستاره ها ارسال ها: 1637   در :  پنج شنبه 27 مهر 1385 [07:23 ]
  صدای سرطان
 

تحقیقات جدید نشان می‌دهد می‌توان برای تشخیص گسترش بیماری سرطان پوست (ملانوما)، به صدای گسترش سلولهای بدخیم آن گوش داد. به گزارش خبرگزاری رویترز، محققان دانشگاه `میسوری-کلمبیا` در آمریکا به تازگی به روشی موسوم به `فتوآکوستیک` برای تشخیص لرزشهای سلولهای بدخیم در خون دست یافته‌اند.

این محققان اعلام کردند با استفاده از این روش حتی می‌توان تا ‪ ۱۰‬سلول بدخیم را در یک نمونه خونی شناسایی کرد و پیش از آنکه سلولهای سرطانی از عضوی به عضوی دیگر راه یابند، گسترش تومور سرطانی را تشخیص داد. محققان دانشگاه `میسوری` در گزارشی از این مطالعه که در نشریه `اوپتیکس لترز` به چاپ رسیده، اعلام کردند با روش `فوتوآکوستیک` که از ترکیب فیزیک نور و تکنیکهای فراصوتی ایجاد شده، ابتدا توسط یک پرتو لیزر سلولها به لرزش درمی‌آیند و سپس صدای متمایز لرزش سلولهای بدخیم، ثبت می‌شود.

دانه‌های تیره‌رنگ و میکروسکوپی `ملانین` موجود در سلولهای بدخیم سرطان پوست انرژی پرتوی آبی‌رنگ لیزر را جذب می‌کنند و همانطور که منبسط و منقبض می‌شوند، صدایی خاص ایجاد می‌کنند که این صداها توسط میکروفونهای ویژه ثبت می‌شود و سپس توسط رایانه مورد تجزیه و تحلیل قرار می‌گیرد.

سایر سلولهای سالم بدن انسان رنگدانه‌هایی به رنگ `ملانین` ندارند و به همین علت لرزش سلولهای بدخیم در پی جذب انرژی لیزر منحصر به فرد بوده و صدای منتشر شده توسط این سلولها به راحتی از صدای سلولهای عادی قابل تشخیص است. به گفته `جان ویاتور` مهندس زیست پزشکی دانشگاه `میسوری`، تنها دلیل وجود `ملانین` در خون انسان، وجود سلولهای بدخیم سرطان در بدن است.

این آزمایش خون می‌تواند برای اطمینان بیشتر افرادی که تومورهای بدخیم از بدن آنها خارج شده مورد استفاده قرار بگیرد و یا اینکه با مشخص کردن شروع تکثیر سلولهای بدخیم، به پزشکان هشدار دهد شیمی‌درمانی باید برای یک بیمار به سرعت آغاز شود. وی افزود با استفاده از این روش در عرض تنها ‪ ۳۰‬دقیقه می‌توان به وجود سلولهای سرطانی در خون پی برد.

`ملانوما` خطرناکترین نوع سرطان پوست است که در اثر عدم درمان مناسب به سرعت در بدن گسترش می‌یابد. انجمن سرطان آمریکا تخمین می‌زند در سال ‪ ۲۰۰۶‬حدود ‪ ۶۲‬هزار و ‪ ۱۹۰‬مورد جدید از این نوع سرطان پوست در آمریکا شناسایی شده و ‪ ۷‬هزار ‪ ۹۱۰‬نفر جان خود را در پی ابتلا به این بیماری در این کشور از دست بدهند.

به علت برخورداری سلولهای بدخیم سرطان پوست از ماده `ملانین`، این نوع سرطان تنها سرطانی است که می‌توان آن را با روش `فوتوآکوستیک` شناسایی کرد اما دانشمندان عقیده دارند شاید بتوان از موادی مصنوعی به جای `ملانین` و به عنوان جاذب پرتوی لیزر در سلولها استفاده کرد و این روش را در سایر انواع سرطان نیز به کار برد. `ویاتور` اعلام کرد وی و همکارانش هم‌اکنون به دنبال شناسایی روشهایی برای اتصال انواع دیگر مواد جاذب لیزر به سلولهای سرطانی هستند.
  • ایرنا

  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline سبحانی 3 ستاره ها ارسال ها: 327   در :  شنبه 29 مهر 1385 [10:01 ]
  سرطان و تومورها
 

با سلام

در پیوندهای زیر مطالبی هست مطالعه نمایید و باز هم سوالی بود در همین بخش مطرح کنید.


  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline سمیه فارابی اصل 4 ستاره ها ارسال ها: 1188   در :  یکشنبه 30 مهر 1385 [04:07 ]
  موبایل تحریک کننده استرس سلولی یا سرطان نیست.
 

موبایل تحریک کننده استرس سلولی یا سرطان نیست.

به دنبال بحث هایی که در مورد تاثیرات موبایل بر سلامتی شده ، دانشمندان دانشگاه Washington دریافتند که اشعه های التکرومگنتیک که از طریق این موبایل ها ساطع می شود پاسخ های استرسی را در سلولهای کشت داده شده ی موش و انسان سبب نمی شود .

پاسخ های استرسی مکانیسم های حفاظت کننده ای هستند که با وارد شدن گرما ، فلزات سنگین و التهاب به سلول فعال می شوند .بالا رفتن سطح پاسخ های استرسی در سلول باعث تغییراتی همراه بدخیمی است. دانشمندان آزمایشات بسیار حساس و دقیقی را بر سلولهایی که در معرض اشعه ای شبیه به آنچه از طریق موبایل ساطع می شود ( البته 5 تا 10 بار بیشتر ) قرار دارد ، تهیه دیدند.

Andrei Laszlo یکی از محققین این طرح می گوید : ما هیچ نشانه ای که شامل بالا رفتن سطح این فاکتورها در سلول بعد از این تابش ها باشد مشاهده نکردیم .

دانشمندان معتقدند که تحقیقات قبلی در رابطه با تاثیر موبایل بر پاسخ های استرسی در سلول با تحقیقات فعلی دچار تناقض است که می تواند نتیجه ی آزمایشات شرطی ناقص باشد . به عنوان مثال ، در گذشته پیش گیری ازبوجود آمدن تغییرات دمایی که ناشی از تابش اشعه های مکروویو است بسیار مشکل بود.

Laszlo و گروه تحقیقاتیش معتقدند که به دلیل آنکه گرما حاصل از تابش اشعه ها یکی از عوامل ایجاد پاسخ های استرسی سلولهایی که تحت تاثیر اثرات موبایل ها قرار گرفته اند ، در نظر گرفته می شد ، آنها سعی کردند هر گونه افزایش دما در سلولهای کشت داده شده در طی آزمایش را کاهش دهند .

به وسیله ی استفاده از وسایلی که به صورت پیوسته دما را نشان می دهد و آنرا تنظیم می کند ، آنها توانستند تغییرات دمایی را در حد مثبت و منفی 0.3 تابث نگه دارند .

دانشمندان دستگاه متساطع کننده ی اشعه را که به بزرگی یک اتاق را تنظیم کردند که بتواند فرکانس امواج ماکروویو را در مورد FDMA ( frequency domain multiple acess ) که انتقال دهنده ی سیگنال های آنالوگ موبایل و CDMA ( code domain multiple acess ) که انتقال دهنده ی سیگنال های دیجیتال موبایل استفاده می شود را منتشر کند .

اندازه ی بزرگ این دستگاه امکان انتشار اشعه به تعداد زیادی سلول را فراهم می کند که بتوانند مواد لازم اندازه گیری دقیق را جمع آوری کنند. Laszlo گفت که آنها توانستند فیزیک و بیولوژی را به خوبی با هم تلفیق کنند.

برای آزمایش این که پاسخ های استرسی سلول در برابر این اشعه ها تحریک می شود یا نه ، گروه تحقیقاتی به دنبال فعال شدن پروتئین heat shock factor ( HSF ) بودند. فعال شدن HSF اولین مرحله ی ضروری در مسیر پاسخ های استرسی است .

هیچ کدام از سلولها که تحت تاثیر اشعه هم در کوتاه مدت (5 -60 دقیقه ) و هم در بلند مدت ( 1-7 روز ) قرار گرفتند فعالیت HSF که نشان دهنده ی تحریک پاسخ استرسی در سلول باشد ، مشاهده نشد .

Dr Joseph Rati و همکارانش امکان آسیب به DNA و ترانس فرماسیون سلول و تاثیر امواج ماکروویوی را در حیوانات آزمایش کردند . او می گوید : ما مکانیسم های تحریک پاسخ های استرسی را بررسی کردیم و در هر موردی ، هیچ گونه اثر بیولوژیکی مبنی بر ابتلا به سرطان در اثر تاثیر امواج ماکروویوی مشاهده نشد.

  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   ناشناس   در :  پنج شنبه 11 آبان 1385 [14:46 ]
  درمان سرطان با طب اب درمانی - سایت شفاگر
 

تاریخ: 10/08/1385 عنوان پیام: پیام برای 1365 نفر اعضاء فعلی سایت شفاگر - فرایند درمان سرطان با طب اب درمانی

متن پیام:

بسم الله الرحمن الرحیم وجعلنا من الماء کل شیء حیء مکانیسم درمانی سرطان با طب آب درمانی: فرایند بوجود امدن و شکل گیری تومورهای سرطانی : بدن انسان از مقدار بسیار زیادی سلول بوجود امده است ووقتی انسان از طریق های مختلفی مانند الودگی هوا – سیگار کشیدن – نوشیدن مشروبات – مواد مخدر- غذاهای نامناسب والوده – مصرف سبزیجات و میوه جاتی که سم پاشی شده اند ( منظور بعضی از انواع سم ها و افت کش ها که حتی با شستن وضد عفونی کردن هم پاک نمی شوند و ان سم ها داخل نسوج گیاهی نفوذ کرده اند ) – الودگی اب ( کلر و....) – استرس ها و تنش ها روانی –و..... سمومی را وارد بدن می کنند . بدن انسان طوری توسط خداوند متعال خلق شده است که همیشه در حال سم زدایی می باشد .وقتی انسان از طریق هایی که گفته شد الودگی ها و سموم را وارد بدن می کند . در بعضی مواقع مقدار الودگی ها انقدر زیاد است که دیگر بدن نمی تواند تمام انها را خارج بکند و برای اینکه این سموم وارد اعضای حیاتی مانند قلب و مغز نشوند قسمتی از سلولهای بدن شروع می کنند به جمع کردن این سموم و سموم را در خود انباشته می کنند ( و در واقع سموم را می بلعند) تا به اعضای حیاتی بدن صدمه وارد نشود و وقتی این سلولها دیگر جایی برای انباشته کردن سموم نداشته باشند شروع به تکثیر سلولهای اضافی می کنند تا این سلولها ی اضافی نیز این روند بلعیدن سموم را ادامه بدهند و نگذارند که این سموم به اعضای حیاتی برسند و این روند تکثیر سلولهای اضافی برای بلعیدن سموم انقدر ادامه پیدا می کند که در نهایت تبدیل به تومور می شود و سرطان شکل می گیرد ( رشد وتکثیر سریع سلولها را سرطان می گویند ) و در حالی که اگر این سموم وارد در مغز می شد شخص یا دچار فلج مغزی می شود ویا مرگ . این فرایند شکل گیری و بوجود امدن سرطان بود و ملاحظه می کنید که سرطان خود یک مکانیسم دفاعی بدن است که مانع از ورود الودگیها و سموم مختلف به داخل اعضای حیاتی بدن انسان می شود .و تنها مشکل اصلی این است که علم پزشکی نوین نمی تواند یک مکانیسم صحیح و کامل و ساده و طبیعی برای درمان این بیماری داشته باشد و لذا ست که یکی از عوامل اصلی و مهم مرگ ومیر ها همین سرطان است انهم با این همه پیشرفت ها و تکنولوژی پیچیده پزشکی در دنیای امروز . در واقع پزشگی نوین که طب تجارتی است و مبتنی بر سرکوب بیماری است نه درمان عمیق .و مبتنی بر فرایند تشخیص و جراحی و داروهای بسیار پرهزینه است قادر به درمان این بیماری نیست و حتی ساده تر از این بیماری مانند استرامپل که نوعی بیماری مفصلی است و پسوریازیس که نوعی بیماری پوستی است را هم نمی تواند درمان نماید . و این نتیجه خیلی چیزهاست مانند دوری از تعالیم اسمانی – دوری از سنت ها ی صحیح قدیمیان – دوری از ساده زیستی – دوری از پاکی و اخلاق – دوری از سلامت روانی – و انگ کهنگی و قدیمی بودن به هر چیزی که وجود داشته و مطلق دانستن فهم امروز بشر . فرایند درمانی سرطان با طب اب درمانی : پزشکی نوین برای درمان سرطان جراحی را بکار می برد و می خواهد با از بین بردن سلولهای سرطانی سلامتی را به شخص باز گرداند و با انجام این کار بطور نا خواسته سلولهای سالم را هم از بین می برد و علاوه براینکه بافتها و سلولهای سالم و عصبها را از بین می برد چون نمی تواند عامل اصلی و اساسی بوجود امدن سرطان را از بین ببرد و فقط علف هرزه ها را بریده است لذا بعد از مدتی دوباره سرطان عود می کند و در همان ناحیه که قبلا بدن درگیر بوده و یا در نواحی اطراف این تومورها دوباره رشد کرده و ایبار پس از دوره کمون بیکباره شاهد هستیم که بیمار را به کام مرگ فرو می برد . و همچنین پزشکی نوین از شیمی درمانی – پرتو درمانی هم برای معالجه این بیماری استفاده می کند و با انجام شیمی درمانی داروهای شیمیایی که سم مهلک هستند را وارد بدن بیمار می کنند و باعث می شوند تا کل جسم بیمار پر از سموم شود و ایجاد مسمومیت تدریجی را می کند و باز هم چون عامل اصلی بوجود امدن تومورهای سرطانی را هدف قرار نداده است بار دیگر پس از طی دوره کمون همین تومورها از همان محل قبلی و یا جای دیگر بد ن سر بلند کرده و اینبار خاموش و بدون علائم رشد می کند و ناگهان در حالی که سرطان رشد خود را کرده و بدن را انقدر درگیر کرده که پزشکان دستها را اینبار و بطور کامل به علامت تسلیم بلند می کنند و بقول معروف – بیمار جواب کرده می شود – یعنی مرفین تزریق کنید و اماده کفن ودفن شوید و در فکر تقسیم ارث و میراث باشید . اما و اما : راه و روش صحیح برای درمان سرطان همانا طب اب درمانی است . و خدایی اش می ارزد برای نجات از مرگ – و بدون انجام عمل خطرناک و پر هزینه جراحی که بی فایده هم هست – و داروهای شیمیایی که سم مهلک هستند و نگرانیها و استرسها و .............. باکمی سختی تحمل نخوردن و صرف مدت کوتاهی بطور کامل و قطعی درمان شد و این تومورها را بطور طبیعی از جسم خارج نمود و علاوه بر درمان سرطان اگر بیمار بیماریهای دیگری هم همزمان داشته باشد مانند دیابت – اسم – ناراحتی اعصاب- میگرن – ناتوانی جنسی ( انزال زودرس – و....) و............ یکجا و همزمان درمان می شود و این زمان است که به قدرت الهی واقف می شویم وسر تسلیم در برابر ربوبیت الهی فرو می اوریم و از حضرت الله که خدای بزرگ ومهربانمان است تشکر می کنیم و خواهیم فهمید که او خدای سبحان چه خوب رفیقی است ( در دعای مشلول می خوانیم یا رفیقی – یا شفیقی . و جناب ابوذر غفاری صحابی گرامی پیامبر خطاب به خدا می فرموده – ای رفیق اعلی - ) در طب اب درمانی ابتدا بررسی می کنیم که چه عاملی باعث می شود تا سلولهای سرطانی این سموم را از بدن بطور طبیعی دفع می کنند و ما هم با استفاده از طب اب درمانی ان سموم را از جسم بیمار خارج می کنیم تا سلامتی را به شخص بیمار باز گردانیم . ما با طب اب درمانی ابتدا این سموم را از داخل سلولهای درگیر تخلیه می کنیم و وقتی این سموم انباشته در سلولهای سرطانی را با طب اب درمانی خارج کردیم . می ماند خود همین سلولهای اضافی و تکثیر شده . که خود بدن بطور خودکار وقتی دیگر سموم تخلیه شدند دیگر نیازی به این سلولهای تکثیر شده ندارد و لذا این سلولها را هم با اب از بدن تخلیه می گردد . و در نهایت نه دیگر سموم وجود دارد و نه سلولهای اضافی که برای بلعیدن سموم تولید شده بودند . و بدینوسیله با طب اب درمانی مهلک ترین بیماری قرن یعنی سرطان معالجه می شود . البته طب اب درمانی خود مقدمات و پیچیدگیهایی دارد که باید تحت نظر متخصص انجام شود . سایت شفاگر – اولین وتنها پایگاه اینترنتی طب اب درمانی در دنیا است که توسط متخصص این طب ( حسن جلالیان ) در سال 1383 تاسیس شد تا بیماران لاعلاج با استفاده از این طب معالجه شوند . ادرس سایت : http://www.shafagar.ir http://www.shafagar.com http://www.abdarmani.com http://www.shafagar.org http://www.shafagar.net این پیام برای 1653 نفر عضو فعلی سایت شفاگر ارسال می شود . نکته مهم : بیماری سرطان بیماری مهلک و مرگ آور است اما از این بیماری مهلک تر بیماریهای روحی و اخلاقی مانند ( لجا جت- کینه توزی- بخل – حسادت – تکبر – سوءظن – غرور- بدخواهی – و................. دهها مرض قلبی است که هرکدام سرطان روحی هستند .باید برای درمان این سرطانهای اخلاقی هم بیدار شد و تا دیر نشده انها را هم درمان نمود . هریک از اعضاء محترم سایت اگر سوالاتی دارند در باره بیماریهای روحی و اخلاقی و راه درمان انها و یا دلیل می خواهند و یا می خواهند با اثار دنیوی و اخروی و اثار جسمی و اثار روحی این بیماریهای روانی اگاهی کسب کنند می توانند در همین سایت شفاگر سوالاتشان را مطرح کنند . متخصص طب اب درمانی در زمینه درمان بیماریهای روحی و امراض اخلاقی هم در خدمت انسانهاست . و این را بدانید که تزکیه نفس – خودسازی – تهذیب اخلاق – اصلاح نفس – پاکسازی روح از رذائل و الودگیها بزرگترین وظیفه انسان است و انقدر اهمیت دارد که خدای بزرگ در سوره والشمس پس یازده مرتبه سوگند و قسم به ایاتش فرموده – قد افلح من زکیها – یعنی بتحقیق و یقینا کسانی رستگار هستند که تزکیه نفس ( پاکسازی روح وروان از کبر – حسادت و .......) کرده باشند . این سایت افتخار دارد که در خدمت همه انسانهاست . والسلام علی عبادالله الصالحین چهار شنبه 10/8/1385 مدیریت سایت شفاگر

  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   ناشناس   در :  شنبه 27 آبان 1385 [10:07 ]
  سرطان
 

با سلام ا تفاقا من هم میخواهم در مورد سرطان تحقیق کنم.surprisedاگر میخواهید میتوانیم با هم همکاری کنیم. اگر موافق هستید اعلام کنید.

  امتیاز: 0.00