منو
 کاربر Online
834 کاربر online
 : خلاقیت
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline مجید آقاپور ارسال ها: 1637   در :  چهارشنبه 26 مهر 1385 [06:42 ]
  وسیله نقلیه هوایی ‪ A.B.S
 

‬مخترع برتر جهان رضا کهولی اعلام کرد: وسیله نقلیه هوایی اختراع شده وی، فروردین ماه سال آینده در تبریز به پرواز در می‌آید. محاسبات و مطالعات این اختراع انجام گرفته و مدل پروازی آن تا دو ماه دیگر آماده می‌شود. وی افزود: هزینه ساخت این وسیله نقلیه هوایی ‪ ۵۰‬درصد پایین تر از هواپیماهای مسافربری می‌باشد.

کهولی گفت: در یک کشور اسلامی با سلاح تقوی و صرف فعل خواستن و با الهام از فرمایشات مقام معظم رهبری هر کار غیر ممکنی را ممکن می‌کنیم. این اختراع یک وسیله نقلیه هوایی است که درساخت آن ازاصول پروازی بالن، تکنولوژی هواپیما و کشتی موسوم به (‪ A.B.S (Aircraft+Ballon+Ship‬استفاده شده است.

این وسیله همانند یک بالن با خود گاز هلیم حمل می‌کند و در طراحی آن شکل ظاهری نیروی لیفت و رو به بالای مناسب مثل هواپیما بکار گرفته شده است. این وسیله نقلیه هوایی، برای بلند شدن از زمین و فرود به چهار موتور مجهزبوده و حرکت آن داخل هوا مانند حرکت کشتی داخل آب است. این وسیله نیازی به باند فرود ندارد و بوسیله بالهای بالنی تعبیه شده در آن تعادل پروازی خود را در حین بلند شدن، فرود و همچنین پرواز حفظ می‌کند.

این وسیله نقلیه هوایی مثل بالن، از یک گاز مانند هلیم و هیدروژن پر خواهد شد که به علت سبک بودن گازها نسبت به هوا در آسمان شناور می‌ماند. این وسیله نقلیه علاوه بر مقرون به صرفه بودن، نقصان موجود در حمل و نقل بین شهری با مسافت کوتاه را با برخوردار بودن از سرعت بالا جبران می‌کند. از این وسیله می‌توان برای کودپاشی زمین‌های کشاورزی، تشخیص منابع آلودگی، حمل و نقل یگانها در جنگ و یا حمل وسایل در مواقع بروز سوانح و سفرهای تفریحی و گردشگری استفاده کرد.

وجود بالن‌ها و موتورها دراین وسیله نقلیه، احتمال خطر سقوط را به حداقل کاهش می‌دهد. این وسیله ‪ ۲۰‬متر طول دارد و تا ارتفاع سه هزار متر پرواز و سرعت نهایی آن ‪ ۱۰۰‬کیلومتر در ساعت است. توانایی حمل ‪ ۲۰‬نفر مسافر از دیگر مشخصه‌های این وسیله‌است و امکان افزایش این میزان تا سقف ‪ ۲۰۰‬میسر است. وزن کامل سازه خالی این وسیله نقلیه هوایی دو هزار و ‪ ۳۰۰‬کیلوگرم بوده و توانایی حمل چهار هزار و ‪ ۲۲۰‬کیلوگرم بار را دارد.

  امتیاز: 1.00