منو
 کاربر Online
1117 کاربر online
 : روان شناسی
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   ناشناس   در :  دوشنبه 24 مهر 1385 [06:04 ]
  روانشناسی
 

چگونگی برخورد با سوالات کودکان 3 تا 5 سال و جواب دادن به انها؟

  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline سمیه فارابی اصل 4 ستاره ها ارسال ها: 1188   در :  چهارشنبه 26 مهر 1385 [04:04 ]
  >چگونگی برخورد با سوالات کودکان
 

با سلام

سالهای بین 3 تا 7 سالگی که دوره دوم زندگی کودک در خانواده محسوب میشود یکی از مهمترین دوره ها در رشد و تکوین شخصیت کودک میباشد. هر پدر و مادری آرزو دارد که فرزندش دارای خصوصیات اخلاقی حسنه بوده و استعدادهای مثبت پرورش یافته و شخصیتی بارز و عالی داشته باشد. عامل محیطی در هیچیک از موجودات زنده بلاتاثیر نیست.

خربزه مشهد را که در شیرینی زبانزد همه است دیده اید، ولی امروزه همان خربزه حلاوت خربزه های سابق مشهد را ندارد زیرا هر چند که تخمهای خربزه همان تخمهای خربزه مشهد است ولی بجای مشهد در حومه شهرهای دیگر کاشته میشود و چون خاک زمینهای شهرهای دیگر استعداد پرورش این خربزه ها را مثل زمینهای مشهد ندارد به همین خاطر است که مثل سابق شیرین نیست.

کودکی را که بتوان در یک محیط سالم خانوادگی و اجتماعی به سهولت و بطور مثبت تربیت کرد در یک محیط ناسالم به همان آسانی نمیتوان در امر تربیت صحیح وی موفق شد. پدر و مادرها میتوانند با طرح قصه هایی آنان را برای ورود به اجتماعی که احتمالا دارای انحرافاتی است آماده سازند چرا که کودکان قصه را خیلی بیشتر از آنچه ما تصور میکنیم دوست دارند.

هر کودک خردسالی مثل بزرگترها و حتی بیشتر از آنها نیاز به گردش و بازی دارد. زیرا بیشتر مشکلات روانی کودکان بوسیله بازی و تفریح حل میشود. علاوه بر آن بهتر میتوان از راه بازی و گردش به کمبودها و احیانا عقده های روانی کودکان پی برده و درصدد رفع و اصلاح آنها برآمد. کودک 4 یا 4 ساله با شنیدن کلمه گردش و مهمانی ذوق میکند. شما اگر دوران کودکی را به خاطر بیاورید خواهید دید که چگونه با شنیدن مژده یک روز گردش ذوق میکردید و حتی از ذوق گردش فردا ، شب را نمیتوانستید بخوابید.

کودکان خود را همیشه را مهر و محبت و به دور از هر مشاجره و اختلافی بزرگ کنید و نگذارید که آنان از لحاظ عاطفی احساس کمبود نمایند. البته نمیخواهم بگویم که با محبتهای بی معنی و منفی لوسشان کنید بلکه منظورم این است که با مهر و محبت نیازهای عاطفی آنها را مرتفع سازید. کودکان را باید طوری بار آورد تا در محیطی که در آن زندگی خواهند کرد بتوانند روی پای خود بایستند.

ما باید سعی کنیم برای تکوین بهتر شخصیت و هوش کودکان به سوالات آنها سر بالا جواب ندیم.

  امتیاز: 0.00