منو
 کاربر Online
1004 کاربر online
 : بهداشت وسلامت
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline سمیه فارابی اصل 4 ستاره ها ارسال ها: 1188   در :  دوشنبه 17 مهر 1385 [06:28 ]
  باکتری E.Coli در 20 استان در آمریکا شیوع پیدا کرده است.
 

باکتری E.Coli در 20 استان در آمریکا شیوع پیدا کرده است.

شیوع میکروب کشنده E.Coli به 20 استان در آمریکا رسیده است و آژانس بهداشتی فدرال هشدار داد که مشتریان و مصرف کنندگان داخل کشور از بسته بندی‌های مشکوک اسفناج استفاده نکنند. به گزارش سرویس «بهداشت و درمان» خبرگزاری دانشجویان ایران، شیوع این میکروب تا کنون منجر به مرگ یک تن و بیمار شدن نزدیک به بیش از 100 نفر دیگر شده است.

مقامات این کشور معتقدند که اسفناج‌های پرورش یافته در کالیفرنیا آلوده به این میکروب بوده و منجر به شیوع این میکروب شده است.
E.Coli میکروب شناخته شده‌ای است که در هر محیطی و هر فضایی یافت می‌شود. این میکروب در اکثر موارد به حفظ سلامت افراد کمک می‌کند و برای بدن بسیاری از ویتامین‌ها از جمله ویتامین k را فراهم می‌کند. اما برخی از زنجیره‌های این میکروب از جمله زنجیره O157 اغلب کشنده است.
گفتنی است: کودکان و بازنشستگان به ویژه مستعد آلوده شدن به زنجیره O157 از میکروب E.Coli هستند که در روده‌های انسان و احشام یافت می‌شود و با خوردن غذا و یا آب آلوده منتقل می‌شود.

شایعترین علایم این عفونت از اسهال خفیف گرفته تا گرفتگی‌های شکمی و یا مدفوع خونی است. برخی از بیماران نیز مبتلا به نوعی بیماری موسوم به سندرم hemolytic uremic می‌شوند که در این حالت گلبول‌های قرمز خون کشته می‌شوند و به کلیه‌ها آسیب وارد می‌شود. این نوع از زنجیره‌ E.Coli که نام کامل آن O157: H7 است ماده سمی قدرتمندی تولید کرده و باعث بروز بیماری شدید در فرد مبتلا می‌شود.

  امتیاز: 0.00