منو
 کاربر Online
934 کاربر online
 : بهداشت وسلامت
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline سمیه فرشباف 3 ستاره ها ارسال ها: 213   در :  چهارشنبه 12 مهر 1385 [07:32 ]
  آلودگی هوا خطر ابتلا به سینوزیت را تشدید می‌کند.
 

رییس نخستین کنگره بین‌المللی راینولوژی نسبت به خطر تاثیر آلودگی هوا در ابتلا به `سینوزیت` هشدار داد. بازگشایی مدارس، افزایش ترافیک و به دنبال آن افزایش آلودگی هوا خطر ابتلا به سینوزیت را تشدید می‌کند. رعایت مسایل بهداشتی، دوری از محیطهای شلوغ، پرجمعیت و اجتناب از دود سیگار و استفاده از ماسک هنگام سرماخوردگی می‌تواند راهکار مناسبی برای پیشگیری از ابتلا به بیماری سینوزیت تلقی شود. قرار گرفتن در محیطهای بسته در فصل زمستان و کم بودن رطوبت هوا در این فصل سبب شیوع بیماری سینوزیت به ویژه `رینوسینوزیت` می‌شود. سینوزیت به معنای التهاب مخاط بینی و سینوس‌ها به صورت‌های حاد و مزمن است. از آنجا که هنگام ابتلا به سینوزیت علاوه بر التهاب در ناحیه بینی، سینوس‌ها نیز دچار التهاب می‌شوند، به کار بردن اصطلاح `رینوسینوزیت` مناسب تر است.

رئیس اولین کنگره بین‌المللی راینولوژی اظهار داشت در این کنگره مباحثی همچون انواع رینوسینوزیت ها،پولیپ بینی، سینوزیت‌های قارچی، آلرژی در بینی، جراحی اندوسکوپی سینوس و عواض آن، سندرم اختلال خواب، جراحی‌های ترمیمی و عملکرد و زیبایی بینی مطرح خواهد شد. وی افزود همزمان با برپایی این کنگره جراحی روی جسد و جراحی زنده نیز انجام می‌شود و تکنیک‌های نوین این رشته به متخصصان ارایه خواهد شد.

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی یادآور شد `ضروری است بینی را تنها به عنوان ارگانی که در ظاهر صورت قرار گرفته تصور نکنیم بلکه آن را به عنوان یک عضو با سیستم و فیزیولوژی خاص در نظر بگیریم.` وی گفت با توجه به اهمیت بینی به عنوان یک عضو بسیار حیاتی در بدن و با توجه به اینکه هر نوع اختلال در عملکرد بینی می‌تواند در سیتم تنفس ایجاد اختلال کند برپایی اولین کنگره بین‌المللی راینولوژی حاکی از توجه ویژه به رشته راینولوژی به عنوان یک رشته مستقل است. اولین کنگره بین‌المللی راینولوژی ایران توسط انجمن علمی جراحان گوش، گلو، بینی و سر و گردن ایران ‪ ۱۶‬تا ‪ ۱۹‬آبان ماه سال جاری در بیمارستان میلاد برگزار می‌شود.

  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline معصومه قاسمی 3 ستاره ها ارسال ها: 372   در :  یکشنبه 16 مهر 1385 [05:08 ]
  دود اسپند
 

دود اسپند و کاهش میزان میکروب هوا

نتیجه تحقیق یکی از دانشجویان کشورمان نشان داد دود اسفند در کاهش میزان میکروب هوا تاثیر به سزایی دارد .

محمد سعید احراری‌, دانشجوی دامپزشکی دانشگاه فردوسی مشهد در تحقیق خود اثر دود اسپند در کاهش میزان بارمیکروبی هوای اتاق جراحی دامپزشکی را بررسی کرده است.

در این بررسی مشخص شد میزان الودگی‌های موجود در هوا پس دود کردن اسفند در اتاق عمل کاهش قابل ملا‌حظه‌ای دارد .

  امتیاز: 0.00