منو
 کاربر Online
968 کاربر online
 : بهداشت وسلامت
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline معصومه قاسمی 3 ستاره ها ارسال ها: 372   در :  سه شنبه 11 مهر 1385 [05:25 ]
  انتقال سرماخوردگی از طریق لمس اشیا
 

پژوهشگران می‌گویند در بسیاری موارد لمس اشیای آلوده‌شده با ترشحات تنفسی افراد سرماخورده باعث انتقال این بیماری به دیگران می‌‌شود.

پژوهشگران آمریکایی در دانشگاه ویرجینیا گزارش کردند که بزرگسالان دارای آبریزش بینی به علت سرماخوردگی ویروس بیماری را بر روی ۳۵ درصد اشیایی که لمس می‌کنند مانند تلفن، دستگیره درها و کنترل تلویزیون به جای می‌گذارند.

این پژوهشگران در اجلاس انجمن میکروب‌شناسی آمریکا اعلام کردند یک ساعت پس از آنکه شخصی یک قطره آلوده به ویروس را روی یک سطح به جای می‌گذارد، در ۶ درصد موارد ویروس از این سطح به افراد دیگر قابل انتقال است و ۲۴ ساعت بعد این رقم به ۳۳ درصد می‌رسد.

دکتر اوون هندلی استاد بیماری‌های اطفال در دانشگاه ویرجینیا در این باره گفت:` برای آلوده‌شدن به رینوویروس ها که حدود نیمی از موارد سرماخوردگی در بزرگسالان و کودکان ناشی از آنهاست، شما باید ویروس را روی نوک انگشتانتان داشته باشید و سپس ان را با بینی یا چشمتان تماس دهید.`

این پژهشگران گروهی از بیماران سرماخورده داوطلب را یک شب در اتاق‌های یک هتل خواباندند و سپس از انها خواستند جاهایی را که لمس کرده بودند را نشان دهند. از ۱۵۰ محل مورد بررسی در ۵۲ محل ویروس وجود داشت.

شایع‌ترین محل‌های آلوده به ویروس کلید برق، قلم هتل، شیر آب، دسته در،کنترل تلویزیون و تلفن بودند.

  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline معصومه قاسمی 3 ستاره ها ارسال ها: 372   در :  سه شنبه 11 مهر 1385 [05:25 ]
  چگونه سرفه کودکان را تسکین دهیم؟
 

کودکان اغلب به دلیل ابتلا به سرماخوردگی معمولی یا نوعی عفونت در مجاری تنفسی سرفه‌ می‌کنند.

متخصصان بیمارستان اطفال سنت لوک در آمریکا روش‌هایی را برای تسکین خارش گلو در کودکان ارایه کرده‌اند که به قرار زیر است:

- برای تسکین خارش گلو و از بین بردن گرفتگی گلو می‌توانید از قطره‌ها یا شربت‌های سرفه استفاده کنید.
لازم به تذکر است که پیش از مصرف دارو ابتدا با پزشک کودک‌تان مشورت کنید تا مطمئن شوید کودک‌تان به سن مناسب برای مصرف داروی سرفه رسیده است.

- همچنین نوشیدنی‌های گرم به ویژه لیموناد، چای گیاهی و آب سیب می‌توانند گرفتگی گلوی کودک را از بین برده و تنفس وی را راحت کند.

- استفاده از مرطوب کننده یا دستگاه بخور می‌تواند سرفه خشک را بهبود بخشد.

- به کودک‌تان اجازه ندهید که در هنگام بیماری، ورزش یا تحرک شدید داشته باشد، چرا که این امر سرفه را تشدید می‌کند.

  امتیاز: 0.00