منو
 کاربر Online
361 کاربر online
 : باشگاه دانش آموزی
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline مجید2002 1 ستاره ها ارسال ها: 20   در :  دوشنبه 03 مهر 1385 [12:03 ]
  فکر می کنید چقدر کمک مردمی در جشن عاطفه جمع شد !اگر نمی دانید اینجا را بخوانید
 

خبرگزاری دانشجویان ایران - مشهد
سرویس: اجتماعی


معاون پشتیبانی و مشارکت‌های مردمی اداره کل کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان رضوی گفت: طبق آخرین آمار به دست آمده میزان کمک‌های مردمی در جشن عاطفه‌ها در سطح استان یک میلیارد ریال بوده است.


به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) _ منطقه خراسان، علی روحانی امروز در کنفرانس مطبوعاتی کمیته امداد امام خمینی (ره) استان خراسان رضوی افزود: این رقم در مقایسه با سال گذشته تغییری نکرده است.


وی در ادامه بیان داشت: 485 میلیون ریال از این کمک‌ها به صورت نقدی، 380 میلیون ریال به صورت غیرنقدی و 120 میلیون ریال را نیز تعهدات به خود اختصاص داده است.


وی در رابطه با چگونگی توزیع این کمک‌ها گفت: 70 درصد این کمک‌ها به آموزش و پرورش داده می‌شود تا این سازمان آن‌ها را در اختیار دانش‌آموزان نیازمندی که تحت پوشش کمیته امداد نیستند، قرار دهد.


روحانی گفت: 30 درصدی که به خود کمیته امداد تعلق می‌گیرد، به دانش‌آموزان محروم تحت پوشش کمیته امداد داده خواهد شد.


وی ادامه داد: در پنج ماه نخست سال جاری در استان خراسان رضوی حدود 25 میلیارد و 131 میلیون ریال جذب مشارکت‌ها داشتیم که این رقم در مدت مشابه با سال قبل 50 درصد افزایش داشته است.


معاون مشارکت‌های مردمی کمیته امداد خراسان رضوی با اشاره به رهنمودهای مقام معظم رهبری در روز همبستگی با مردم لبنان گفت: اقدامات جامعی در این روز در سطح استان انجام شد و طبق آخرین آمار کمک‌های جمع آوری شده در تاریخ دهم مرداد ماه سال جاری برای مردم فلسطین و لبنان بالغ بر یک میلیارد و203 ریال و به صورت نقدی و غیرنقدی بوده است.


روحانی در رابطه با برنامه‌های کمیته امداد در ماه مبارک رمضان گفت: ما به صورت راهبردی و نمادین در طول ماه مبارک برنامه‌هایی را در نظر گرفته‌ایم که با شروع این ماه آغاز خواهد شد.


وی با بیان این مطلب که در خراسان رضوی 134 هزار خانوار با جمعیتی بالغ بر 320 هزار نفر تحت پوشش کمیته امداد هستند، افزود: یکی از سیاست‌های کمیته امداد خراسان رضوی این است که در طول ماه مبارک رمضان زمینه اطعام این خانواده‌های بزرگ را فراهم آورد.


وی با اشاره به این که در سال گذشته در ماه مبارک رمضان بالغ بر دو میلیارد و 116 میلیون ریال در خراسان رضوی برای اطعام مددجویان کمک‌های مردمی جمع‌آوری شده است، گفت: در سال جاری سعی داریم زمینه اطعام نیازمندان که عموما از سه روش انجام می‌شود را فراهم کنیم.


معاون مشارکت‌های مردمی کمیته امداد خراسان رضوی خاطرنشان ساخت: دومین برنامه کمیته امداد اجرای طرح اکرام ایتام است که فرصتی مناسب برای جذب مشارکت‌های مردمی در جهت حمایت از محرومان و ایتام است.


روحانی در ادامه گفت: با توجه به فضای معنوی این ماه هفته کمک به نیازمندان و محرومان از شب میلاد امام حسن مجتبیعلیه‌السلام از 15 ماه مبارک رمضان آغاز و تا روز شهادت حضرت علیعلیه‌السلام ادامه می‌یابد و روز 21 ماه مبارک رمضان در سراسر کشور طرح اکرام اجرا خواهد شد.


وی افزود: در خانواده‌های تحت پوشش کمیته امداد بالغ بر سی و پنج هزار یتیم تحت پوشش وجود دارد که از این تعداد در طرح اکرام حمایت 13 هزار و 153 یتیم به بیش از یازده هزار حامی واگذار شده است.


وی با اشاره به این که حداقل مبلغ حمایت مالی از ایتام ماهانه 10 هزار تومان است، گفت: این مبلغ به میل و نظر خیران وابسته بوده و با توجه به امکانات مالی و اقتصادی خیران متفاوت است.


وی در رابطه با برنامه‌های کمیته امداد در انتهای ماه مبارک رمضان گفت: در سال گذشته یک میلیارد و 370 میلیون ریال در قالب فطریه و کفاره جذب گردید همچنین بالغ بر 120 میلیون ریال کمک نیز در روز قدس سال گذشته جمع‌آوری شد.


روحانی خاطرنشان کرد: در سال جاری نیز در ماه مبارک رمضان و به ویژه در روز قدس و روز عید سعید فطر پایگاه‌های کمیته امداد در جهت جمع‌آوری و جذب کمک‌های مردمی اقدام خواهند کرد.


معاون مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان خراسان رضوی گفت: ما در حوزه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد چند هدف مهم و راهبردی را دنبال می‌کنیم.


وی در اشاره به این راهبردها گفت: توسعه فرهنگ انفاق و نیکوکاری، احیای سنت‌های حسنه اسلامی، شناسایی ظرفیت‌های بالقوه در جامعه و برنامه‌ریزی در جهت جذب مردم در مسیر خدمت به ضعفا و نیازمندان از اساسی‌ترین راهبردهای کمیته امداد استان به شمار می‌رود.
مجید قندی زاده

  امتیاز: 0.00