منو
 کاربر Online
1865 کاربر online
 : نجوم
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline معصومه قاسمی 3 ستاره ها ارسال ها: 372   در :  دوشنبه 03 مهر 1385 [04:55 ]
  دوره جدید آموزش نجوم برگزار می‌شود
 

ماهنامه نجوم دوره جدید کلاس‌های آموزش نجوم را در سطح مقدماتی و پیشرفته و همچنین دوره المپیاد نجوم برگزار می‌کند.

با همکاری جمعی از مدرسان اخترشاسی و نویسندگان شناخته شده ماهنامه نجوم، دوره های آموزش ستاره‌شناسی از سال گذشته آغاز شد و اکنون در پاییز 1385 دوره دیگری برگزار می‌شود.

ماهنامه نجوم در کنار انتشار ماهانه خود فعالیت‌های دیگری را نیز برای ترویج بیشتر اخترشناسی و افزایش آگاهی و شناخت عمومی از این دانش انجام می‌دهد. دوره‌های آموزشی مجله نجوم به صورت نا پیوسته از سال‌های نخست انتشار در اوایل دهه 1370 آغاز شد. سپس در سال 1373 دوره‌های نجوم مکاتباتی با ارسال راهنما و جزوه‌های آموزشی به علاقه‌مندان در سراسر کشور انجام شد. نخستین دوره کامل آموزشی در سال 1378 برگزار شد و پس از چند سال وقفه از سال 1384 دوره‌های منظم و پیوسته کلاس‌های نجوم به صورت 3 ترم در هر سال، تابستان، پاییز، زمستان -بهار برگزار می‌شود.

کلاس‌های ستاره‌شناسی در دو رده دانش آموز (دوم راهنمایی تا دوم دبیرستان) و بزرگسال (سوم دبیرستان به بالا) برگزار می‌شود و طی یک سال اخیر موفق به جذب طیف وسیعی از علاقه‌مندان در سنین مختلف، از دانش آموزان علاقه‌مند تا میانسالان و حتی کهنسالان شده است. همچنین مخاطبان بزرگسال این کلاس‌ها را طیف وسیعی از علاقه‌مندان با حرفه‌های مختلف شامل شده است.

دوره های آموزشی شامل 2 ترم مقدماتی و پیشرفته است که علاقه‌مندان با طی کردن آن گواهی معتبر هر دوره آموزش اخترشناسی را با نشان مجله نجوم دریافت می‌کنند. علاقه‌مندان پس از این 2 دوره و همچنین افرادی که مطالعات شخصی کافی داشته‌اند می‌توانند در دوره‌ها و کارگاه‌های موضوعی شرکت کنند (دوره‌های موضوعی از زمستان 1385 در موضوعات مختلف نجوم مشاهده‌ای و نظری ارائه می‌شود).

موضوعات دوره در سطح مقدماتی شامل مبانی نجوم از تاریخ تا شناخت صورت‌های‌ها و دوربین‌های دوچشمی است) است که در 15 جلسه شامل جلسه آزمون ارائه می‌شود.

ماهنامه نجوم نخستین دوره آموزش المپیاد نجوم را برای دانش‌آموزان علاقه‌مند به شرکت در المپیاد ملی نجوم از مهر 1385 آغاز می‌کند. این دوره با آموزش مبانی مهم اخترشناسی و با تمرکز بر حل و تحلیل پرسش‌های المپیادهای جهانی نجوم و مسائل المپیاد نجوم در ایران برگزار می‌شود.

  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline سین سینایی 3 ستاره ها ارسال ها: 157   در :  سه شنبه 29 اسفند 1385 [14:32 ]
  دوره نجوم شبکه رشد
 

راستش الان این لینک ها را بسختی گیر آوردم چون شرکت پیشگامان ورود به دامنه سیمرغ رو بستهlol
درس اول
درس دوم
درس سوم
درس چهارم
درس پنجم
درس ششم

خوش بگذرهcool

دیر بالا میآد صبر پیشه کنید

  امتیاز: 0.00