منو
 صفحه های تصادفی
برنامه چگونگی ترک سیگار-مواد غذایی مفید برای ترک سیگار
فرهنگ اصطلاحات و واژگاه سینمایی( م)
سفالگری دوره اولیه اسلامی
سیاتیوم
قانون سوم نیوتن و کاربرد آن
مخالفت امام علی علیه السلام با محافظت از خود
توحید در قرآن
طراحی لوازم تعمیرات خانگی
یونونوکتیم
یاران برجسته امام سجاد علیه السلام
 کاربر Online
545 کاربر online
 : شیمی
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline فیروزه نجفی 3 ستاره ها ارسال ها: 775   در :  سه شنبه 21 شهریور 1385 [18:17 ]
  ساخت رنگهای دریایی برای کاهش مقاومت آب در برابر کشتی
 

رییس پژوهشکده رنگ از ساخت رنگ دریایی با استفاده از پلیمر مایع توسط این پژوهشکده در آینده‌ای نزدیک خبر داد.

`دکتر علی‌اکبر یوسفی` روز سه‌شنبه به خبرنگار علمی ایرنا گفت: ساخت این رنگ دریایی مقاومت آب را در برابر حرکت کشتی کاهش می‌دهد و سبب افزایش مقاومت سازه‌های دریایی می‌شود.

وی اظهار داشت: در ساخت این رنگ دریایی ، پلی سولفات پلیمر مورد استفاده قرار می‌گیرد که این ماده شیمیایی سبب می‌شود تمام لایه‌ها و اجزای رنگ در کنار هم قرار گیرند و به هم بچسبند.

به گفته یوسفی تنها ‪ ۲۰‬هزار تن پلی‌سولفات پلیمر در دنیا تولید می‌شود که ماده شیمیایی بسیار گران قیمتی است و کاربردهای خاصی دارد.

وی گفت استفاده از این ماده شیمیایی در ساخت رنگ دریایی سبب کاهش چسبندگی جلبک‌ها به کشتی و کاستن از میزان نفوذ آب به بدنه کشتی می‌شود.

در نتیجه ساخت این رنگ دریایی مصرف کشتی را کاهش و سرعت حرکت را افزایش می‌دهد.

پلی سولفات پلیمر به شکل مایع و جامد یافت می‌شود که در حال حاضر در کشور محققان این پژوهشکده به ساخت شکل مایع این نوع پلیمر دست یافته‌اند.

وی از عمده‌ترین کاربردهای پلی سولفات پلیمر را عدم انفجار باک هواپیما ، ضد گلوله بودن آن و استفاده در سوخت موشک‌ها ذکر کرد.

منبع:ایرنا

  امتیاز: 0.00