منو
 صفحه های تصادفی
عبیدالله بن عباس
آفریقا سال 1700 تا 1825 میلادی
لیلی همسر امام حسین علیه السلام و مادر حضرت علی اکبر
بازسازی کعبه و نصب حجرالاسود
فلاسفه اسلامى و نیاز بشر به دین
فرهنگسرای طبیعت
نقش فشار روحی بر مغز انسان
نماز در آخرالزمان
اندازه گیری رطوبت
غاز برفی
 کاربر Online
907 کاربر online
 : بهداشت وسلامت
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline حسین خادم 4 ستاره ها ارسال ها: 1813   در :  سه شنبه 21 شهریور 1385 [06:56 ]
  اولین گام سلامتی
 

با سلام

در این تاپیک جملات کوتاه و زیبا در مورد سلامتی خواهیم گفت.

اولین قدم برای سلامتی، پیشگیری از بروز بیماری و درمان آن در مراحل اولیه می‌باشد.

  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline سبحانی 3 ستاره ها ارسال ها: 327   در :  چهارشنبه 03 خرداد 1385 [12:56 ]
  آیا شستن دستها واقعا به سلامتی انسان کمک می کند؟
 

اکثر عفونتهای ما بر اثر تماس فیزیکی با اشیا یا اشخاص آلوده به وجود می آیِد و این تماس ها، اکثرا توسط دستها ایجاد میشود. بنابراین تمیز نگاه داشتن دستها راه مناسبی است برای پیشگیری از ابتلا به هر نوع بیماری، از مسئولیت غذایی رفته تا سرماخوردگی ساده.

اما فقط نگاه داشتن دستها در زیر شیر آب، فایده ای ندارد چون حشرات با نیش خود که حاوی ترشحات بیماریزا می باشند پوست شما را آلوده نموده اند و بهترین روش برای تمیز نگاه داشتن دستها، مالش آنها با مواد حاوی اسیئد اولئیک و اسید استئاریک می باشد،

هر چند اگر این عمل با توجه به اینکه اسیداولئیک ترکیبی قوی بر ضد میکروب نیتس، در عوض به ما اطمینان می دهد که باکتریهای شسته شده از روی پوست، دوباره به همان ناحیه باز نمی گردند، نام صنعتی این ترکیب داروی ضد میکروب `صابون` می باشد.

  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline مجید آقاپور 4 ستاره ها ارسال ها: 1637   در :  سه شنبه 04 مهر 1385 [05:59 ]
  پیاده‌روی آرام فایده زیادی برای تندرستی ندارد.
 

نتایج تحقیقات نشان می‌دهد که پیاده‌روی آرام و بدون زحمت، فایده چندانی برای تندرستی انسان ندارد. به گزارش پایگاه اینترنتی بی‌بی‌سی نیوز، پژوهشگران دانشگاه `آلبرتا` کانادا برای نتیجه‌گیری در این زمینه دو گروه از افراد شرکت‌کننده در تمرینهای بدنی را با هم مقایسه کردند.

گروه اول یک برنامه پیاده‌روی آرام ‪ ۱۰‬هزار قدمی را اجرا کردند و گروه دوم در یک برنامه نرمش اندکی شدیدتر به همراه رژیم معتدل تناسب اندام شرکت کردند. تمرین‌های این دو گروه به مدت شش ماه ادامه داشته و شرکت‌کنندگان در هر دو گروه به یک اندازه انرژی مصرف کردند.

پژوهشگران دریافتند که سطح تناسب اندام و عملکرد بدن در گروه دوم بسیار بهتر از گروه اولی بود که تنها پیاده روی کرده بودند. آنان تاثیر این تمرینها را از طریق سنجش فشار خون و حجم اکسیژن‌گیری ریه‌ها بررسی کردند. آنان دریافتند که برنامه پیاده‌روی سبک در در مدت شش ماه تنها ‪ ۴‬درصد به حجم ریه‌ها افزود در حالی که گروه دوم ‪ ۱۰‬درصد افزایش حجم اکسیژن‌گیری ریه داشتند.

این پژوهشگران تاکید کردند برای تناسب اندام و افزایش تندرستی ، انجام تمرینهای بسیار سبک کافی نیست و انجام تمرین‌های بیش از نرمش‌های سبک لازم است. دکتر `ویکی هاربر` که هدایت این پژوهش را برعهده داشته است، تاکید کرد: فعالیتهای با شدت کم مانند پیاده‌روی صرف در مقایسه با فعالیتهایی با شدت بیشتر، فواید قابل توجهی بر تندرستی نخواهد داشت.

دکتر هاربر تاکید کرد: نگرانی ما این است که مردم ممکن است تصور کنند همین که مقداری پیاده‌روی کنند بدون اینکه تلاش و تقلایی بکنند و کمی عرق کنند، کافی است.

  • ایرنا

  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline لیلا مهرمحمدی 3 ستاره ها ارسال ها: 411   در :  دوشنبه 02 بهمن 1385 [05:59 ]
  آرامش=سلامتی
 

مطالعات نشان می دهند درصد بالایی از سوء هاضمه ‌ها در اثر ابتلا به زخم اثنی ‌عشر و معده ایجاد می‌شود و برخلاف تصورات قدیمی در چنین مواردی تاثیر عوامل روحی و آرامش ، بسیار بیشتر از تغذیه است.

چنانچه افراد با پرهیز از میوه و سبزیجات تازه به قول خود رژیم بگیرند نه تنها کمکی به آنها نمی شود بلکه با نرسیدن ویتامین ها و مواد معدنی کافی بدن دچار کمبودهای دیگر نیز می شود.

اما چنانچه بیماران از نظر روحی در آرامش نباشند این زخم به رغم مصرف دارو به طور موقت کنترل شده و دوباره مشکل ساز خواهد شد. به همین دلیل است که بسیاری

از این گونه بیماران که نسبت به استرس و اضطراب خود بی اعتنا هستند پس از مدتی دچار کولیت یا روده تحریک پذیر هم می شوند.

بنابرهمین گزارش ، میانگین زخم اثنی‌عشر بین 30 تا 40 سالگی است ضمن اینکه این زخم در مرد‌ان و در گروه خونی O شایع ‌تر است.

گاهی زمینه‌های ژنتیک در ایجاد این زخم موثر است ، به نحوی که مطالعات نشان می ‌دهد 20 درصد این زخم‌ ها می ‌توانند جنبه ژنتیکی داشته باشند.

از طرف دیگر ، مطالعات نشان می ‌دهد که تنها 10 درصد از افرادی که دارای شرایط مساعد هستند دچار زخم‌ اثنی‌ عشر می‌ شوند و این نشان دهنده آن است که همه افراد را در بر نمی گیرد.

نقل از هرالد نیوز

  امتیاز: 0.00