منو
 صفحه های تصادفی
امام سجاد علیه السلام و لقب زین العابدین
آثار دوستی حضرت علی علیه السلام
vitiligo
سفالگری
نپتونیت
مقتدر خلیفه عباسی
tongue inflammation
معرفی ژنتیک تکاملی
دوستی امام علی علیه السلام و ثبات قدم بر صراط
سید مهدی شجاعی
 کاربر Online
654 کاربر online
 : زیست شناسی
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline سمیه فارابی اصل 4 ستاره ها ارسال ها: 1188   در :  دوشنبه 20 شهریور 1385 [02:47 ]
  یک‌چهارم پستانداران در معرض انقراض
 

یک‌چهارم پستانداران در معرض انقراض

ببرهای سیبری ممکن است تا سه دهه دیگر منقرض شوند. براساس گزارش سازمان ملل متحد درباره وضعیت جهانی محیط زیست، تقریبا یک چهارم پستانداران زمین طی 30 سال آینده با خطر انقراض مواجه هستند. نابودی محیط زیست و انتقال گونه ها از یک نقطه به نقطه دیگر از جمله عوامل تهدیدکننده تنوع زیستی تلقی شده است.

گزارش برنامه محیط زیست سازمان ملل متحد، بیش از 11 هزار گونه حیوانی و گیاهی، از جمله هزار نوع پستاندار را در معرض خطر انقراض معرفی کرده است. یک هشتم کل انواع پرندگان جهان و 5 هزار گونه گیاهی نیز در این گروه قرار دارند. سازمان ملل براساس این ارزیابی ها می گوید که کلیه عواملی که به انقراض گونه ها در دهه های اخیر منجر شده است و از جمله فعالیت های صنعتی تاثیر چشمگیری بر حیوانات و گیاهان تحت مخاطره داشته است.

این گزارش می گوید در صورتی که دولت ها پیمان و قراردادهای تصویب شده در `اجلاس سال 1992 زمین در ریو` را به مورد اجرا گذارند، بسیاری از این خطرات برطرف خواهد شد. این مصوبه ها شامل پروتکل کیوتو در مورد تغییرات جوی کره زمین و قرارداد تنوع زیستی است.

  امتیاز: 0.00