منو
 صفحه های تصادفی
جهت یابی با ساعتهای خورشیدی
علت شکست رهبران صفوی در حمله به شیروان
bulimia
تدوین
معرفت شناسی
تیره پله مونیاسه
پروتئین های SSB
عبادت امام کاظم علیه السلام در زندان
جدار داخلی تخمدان
مرحله سوم : بررسی تجارت عهد صفویه قبل از ورود تاجران و بازرگانان خارجی
 کاربر Online
473 کاربر online
 : بهداشت وسلامت
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline معصومه قاسمی 3 ستاره ها ارسال ها: 372   در :  یکشنبه 05 شهریور 1385 [04:41 ]
  دندانهای شیری
 

مواظب دندانهای شیری کودکانتان باشید.
یک دندانپزشک اطفال بروز بیماری آبسه دندان در کودکان را ناشی از درمان نشدن پوسیدگی دندان های شیری دانست .

دکتر زهرا بحرالعلومی با بیان این که پوسیدگی دندان های شیری و دائمی در کودکان , اعصاب دندان را گرفتار می کند, گفت: درمان نشدن پوسیدگی دندان های شیری موجب می شود با عفونت زایی میکروب ها , آبسه های دندان تظاهر پیدا کند.

وی با تقسیم آبسه های دندان به دو صورت حاد و مزمن , از علا‌ئم تشخیص آبسه حاد به بی قراری و آشفتگی , صورت متورم و قرمز, درجه حرارت بالا‌, درد شدید در ناحیه دندان آبسه شده اشاره کرد و افزود: آبسه‌مزمن دندان معمولا با درد کمتر و همچنین بوی بد دهان و تغییر رنگ دندان شناخته می شود.

این متخصص و دندانپزشک اطفال از امکان ابتلا‌ء فک بالا و پایین به آبسه دندان در کودکان خبر داد و خاطرنشان کرد: در صورت ابتلا‌ء فک بالا و ایجاد عفونت های سلولیت به همراه تب و درد , که خود را به شکل تورم و قرمزی در نواحی چشم بیمار نشان می دهد, درصورتی که به موقع درمان نشوند منجر به بروز عفونت های مغزی می شود.

وی گفت : از آنجایی که بروز عفونت سلولیت در فک پایین نیز تمام فضای تحت فکی‌, زیر زبانی و زیر چانه را درگیر می کند و باعث تورم زبان و کف دهان و قطع راه هوایی و تنفس بیمار می شود, توصیه‌می شود اقدامات درمانی سریع انجام پذیرد.

دکتر بحرالعلومی درخصوص شیوه های درمان عفونت های آبسه دندان کودکان افزود : در موارد حاد بودن آبسه دندان‌, استفاده از دهان شویه باعث بهبود علا‌ئم بیماری می شود.

وی اضافه کرد: در مواقعی که عفونت آبسه دندان شدید باشد, مصرف داروی مترونیدازول توصیه می شود و در صورتی که چشم را درگیر کرده باشد,استفاده از قطره های ضد التهاب چشمی و سپس درمان دندان آبسه پیشنهادمی شود.

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی یزد یادآور شد: زمانی که عفونت های دندان شدید و همراه با علا‌ئمی از قبیل درجه حرارت بالای 39 درجه و تورم دهان باشد, بهبودی معمولا به دنبال بستری کردن بیمار و تجویز آنتی بیوتیک حاصل خواهد شد .

  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline سمیه فارابی اصل 4 ستاره ها ارسال ها: 1188   در :  چهارشنبه 11 مرداد 1385 [20:57 ]
  دندان‎‎ شیری‎ کودکان منبع‎ باارزشی‎ از سلولهای‎ پایه‎ است‎.
 

دندان‎‎ شیری‎ کودکان منبع‎ باارزشی‎ از سلولهای‎ پایه‎ است‎.

به‎‎ گزارش‎ خبرگزاری رویتر ، محققان‎‎ موسسه هانسون در بیمارستان‎ رویال‎ آدلاید استرالیا گفـتنـد: دسترسی‎ به‎‎ سلول‎هـای‎‎ پـایـه دنـدان‎ شیـری بسیار آسانتر از روش‎ متعارف‎ سلول‎های‎ پایه‎ جنینی‎‎ است‎ و می‌توان‎‎‎ از آن برای‎‎ درمان‌های حیات‎ بخش‎ استفاده‎ کرد.

محققـان‎‎ امیـدوارنـد، از ایـن روش‎ بـرای‎ درمان‎‎ بیماری‎هایی‎ مانند پارکیـنسـون یـا ترمیم‎‎ اندام های‎ حیاتی‎ (قلب‎ یا کـلیـه) بهره‎ گیرند. سلول‎‎های‎‎ پایـه‎ سلـولهـایی در بـدن‎ هستند که‎‎ توانایی‎ تبدیل‎‎ به هرنوع سلول یا بافتی‎ را دارند.

  امتیاز: 0.00