منو
 کاربر Online
1198 کاربر online
 : شیمی
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline فیروزه نجفی 3 ستاره ها ارسال ها: 775   در :  پنج شنبه 02 شهریور 1385 [12:11 ]
  اسید فرمیک ، سوختی غیر قابل اشتعال در پیلهای سوختی
 

با استفاده از اسید فرمیک به عنوان سوخت غیر قابل اشتعال در پیل‌های سوختی محصولات الکترونیکی قابل حمل بدون اتصال به شبکه برق کار می‌کنند.

شرکت‌های BASE و Tekion (توسعه‌دهنده پیل‌های سوختی مینیاتوری برای محصولات قابل حمل) به منظور توسعه اسید فرمیک به عنوان سوخت برای فناوری پیل سوختی Tekion تفاهم‌نامه ای امضاء کردند.

BASE ، بزرگترین تولید کننده اسید فرمیک در دنیا محسوب می‌شود و قصد دارد با همکاری Tekion ، فرمولاسیون مناسبی را برای اسید فرمیک استخراج و تست کند.

این دو شرکت همچنین در زمینه توسعه کدها و استانداردهای مرتبط با این موضوع نیز فعالیت خواهند داشت و تجاربشان را در زمینه سازگاری این مواد برای پیل‌های سوختی به اشتراک می‌گذارند.

اولین کاربرد تجاری محصولات TEKION، یک نمونه بسته انرژی است که درون دستگاه‌های الکترونیکی قابل حمل جای گرفته یا به آنها متصل می‌شود تا این دستگاه‌ها بتوانند بدون اتصال به شبکه برق کار کنند.

این بسته یک سیستم هیبریدی (باتری ـ پیل سوختی) مینیاتوری است که با نام تجاری بسته انرژی Formira در بازار موجود است و سوخت‌گیری آن با تعویض کارتریج اسید فرمیک صورت می‌گیرد.

این فناوری برای استفاده در محصولات الکترونیکی قابل حمل در محدوده توانی کمتر از 50 وات با انرژی کمتر از 100 وات ساعت طراحی شده و از مزایای قابل توجهی برخوردار است.

از جمله زمینه‌های کاربردی این محصول می‌توان به رایانه‌های همراه ، ابزارهای ارتباطات ماهواره‌ای ، رایانه‌های کوچک و سایر محصولات قابل حمل اشاره کرد.


منبع: خبرگزاری دانشجویان ایران

  امتیاز: 0.00