منو
 کاربر Online
905 کاربر online
 : بهداشت وسلامت
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline معصومه قاسمی 3 ستاره ها ارسال ها: 372   در :  چهارشنبه 25 مرداد 1385 [09:48 ]
  تکمیل روش اشعه درمانی
 

جام جم آنلاین: پزشکان بیمارستان آخن آلمان اعلام کردند ، به تازگی روشی یافته‌اند که تجزیه تومورهای سرطانی را سرعت می‌بخشد. این روش که در واقع تکمیل روش اشعه درمانی است ، بهترین راه برای از بین بردن تومور در بیماران سرطانی است که امکان جراحی آنها وجود ندارد.
به گزارش شبکه دویچه وله آلمان ، در این نوع تراپی اشعه‌ای با فرکانس بالا به طور مستقیم به تومور تابانده می‌شود. اکنون پزشکان آلمانی توانسته‌اند با استفاده از یک محلول هادی مانند الکل اثر این تابش را افزایش دهند و اشعه را کاملا بر روی غده سرطانی متمرکز کنند.


با استفاده از این روش شانس اینکه بخشی از غده بعد از تمام شدن تراپی باقی بماند بسیار ضعیف است. پزشکان بیمارستان آخن اعلام کرده‌اند دستگاه مخصوص این نوع تراپی تا دو سال دیگر وارد بازار خواهد شد. به کمک این دستگاه ابتدا محلول هادی جریان برق به درون تومور تزریق می‌شود. پس از تست محلول های گوناگون محققان به این نتیجه رسیده‌اند که بهترین نوع محلول های هادی که درون بدن تولید حساسیت نمی‌کند و خوب پاسخ خواهد داد الکل است.
پس از تابش اشعه به توموری که به الکل آغشته شده است در واقع سلول های غده سرطانی به شدت داغ شده و می‌سوزند. پس از پایان تراپی نیازی به جراحی نیست و این سلول های مرده توسط سیستم ایمنی بدن تجزیه خواهند شد.
محلول اثر اشعه درمانی را سرعت می‌بخشد و با این روش طول دوره درمان بسیار کوتاهتر ودر عین حال موثرتر خواهد بود. علاوه بر آن تزریق محلول به درون غده باعث می‌شود که تمام سلول های غده سرطانی هدف اشعه قرار بگیرند و پس از پایان تراپی غده شانس رشد مجدد پیدا نخواهد کرد.


پزشکان بیمارستان آخن معتقدند ، در جراحی غده های سرطانی جراح آنچه را که می‌بیند جراحی می‌کند اما با این روش به کمک تصویرهایی که در طول دوره تراپی از غده سرطانی گرفته میشوند پزشک وضعیت بیمار را با دقت بیشتری در طول دوره درمان دنبال می‌کند و مبارزه با سرطان هدفمند و موثر پی گیری می‌شود. درمان بیماری سرطان به کمک اشعه در مقایسه با سایر روش های درمانی متداول هنوز جای خود را باز نکرده است. در حال حاضر دو روش جراحی و شیمی درمانی متداول ترین راه های مبارزه با بیماری سرطان هستند.

  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline حسین خادم 4 ستاره ها ارسال ها: 1813   در :  چهارشنبه 25 مرداد 1385 [13:26 ]
  لیزر درمانی یا صوت درمانی!
 

با سلام

در هر صورت لیزر درمانی (پرتو درمانی)، نوترون درمانی و بخصوص درمان با ماورای صوت زیباییها و کاربردهای خاص خود را دارد که هیچ وقت کهنه نمی‌شود.

  امتیاز: 0.00