منو
 کاربر Online
1029 کاربر online
 : زیست شناسی
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline سمیه فارابی اصل 4 ستاره ها ارسال ها: 1188   در :  چهارشنبه 25 مرداد 1385 [04:28 ]
  امکان انقراض آخرین گونه ببر اندونزی
 

امکان انقراض آخرین گونه ببر اندونزی

یک گزارش تازه توسط گروه های حفافظت از محیط زیست می گوید که آخرین گونه ببر به جا مانده در مجمع الجزایر اندونزی به سوی پرتگاه انقراض پیش می رود. سازمان `صندوق جهانی طبیعت` (WWF) می گوید صید غیرقانونی ببر سوماترایی چنان گسترده است که تهدیدی جدی برای بقای جمعیت در حال کاهش این حیوان به شمار می رود.

ببر جزایر بالی و جاوا در اندونزی به ترتیب در دهه های 1930 و 1980 منقرض شدند و گزارش تازه هشدار می دهد که ببر سوماترا نیز ممکن است دچار سرنوشت مشابهی شود. این گزارش می گوید که سالانه دست کم پنجاه ببر سوماترایی به طور غیرقانونی صید می شود درحالی براساس آخرین تخمین ها تنها کمتر از پانصد ببر در این جزیره باقی مانده است.

تصویر


ادعا می شود که تقاضا برای خریداری اجزای بدن ببر به منظور تولید داروهای سنتی و همچنین استفاده از آن برای سحر و افسون و یا به عنوان زیورآلات به شکار غیرقانونی و منظم این حیوان در جنگل های درحال تحلیل سوماترا دامن زده است. صندوق جهانی طبیعت خواستار اعمال بهتر مقررات مبارزه با شکار غیرقانونی و پایان یافتن روند بهره برداری از جنگل های این جزیره است که برای تولید خمیر کاغذ ارزان و صدور آن به کشورهای خارجی از جمله بریتانیا انجام می شود.

سارا کریستی، متخصص ببر در انجمن جانورشناسی لندن گفت: `ببر سوماترا در حفظ طبیعت نقش محوری دارد. اگر بتوانیم این حیوان را از انقراض نجات دهیم، آزمون مهمی را پشت سر گذاشته ایم زیرا با حفاظت از زیستگاه این حیوان، بسیاری از گونه های دیگر را هم از خطر انقراض رهانیده ایم.`

  امتیاز: 0.00