منو
 صفحه های تصادفی
آزاد نمودن بردگان
تیره استیراکاسه
نسل امام موسی کاظم علیه السلام
حمایت های همه جانبه پیامبر
تومورهای هیپوفیز
فرمانروایان سلجوقیان
تعداد یاران امام علیه السلام در روز عاشورا
کارل ساگان
بیعت با امام مهدی علیه السلام
postpartum depression
 کاربر Online
874 کاربر online
 : پرسش و پاسخ
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   ناشناس   در :  سه شنبه 24 مرداد 1385 [09:30 ]
  بحران تعطیلات تابستانی (از طریق تماس با ما)
 

نام و نام خانوادگی:

وزیرمحترم و سایر عزیزان پر تلاش آموزش و پرورش
با سلام
موضوع بسیار مهمی که در ذهن بنده است و فکر می کنم دغدغه خیل بسیاری از خانواده ها می باشد را با شما مطرح می کنم امید است با بررسی و تدبیر حکیمانه این موضوع بصور ت مناسبی حل شود.
بحث بحث تعطیلات تابستان و رها شدن 15 میلیون دانش آموز و هزاران معلم به مدت حداقل چهار ماه یعنی یک سوم سال در جامعه. این معضل امروزه به یک مشکل فرهنگی علمی برای جامعه و خانواده ها و دستگاههای دولتی تبدیل شده است. بیکاری، نداشتن برنامه های مناسب، بروز معضلات اخلاقی و رفتاری در جامعه و خانواده و صدها معضل دیگر از جمله ما حصل این فرآیند معیوب و ناقص می باشد که در این اثنا عمر میلیونها نفر در این ایام با بیهودگی و لغو و لهب به هدر میرود. ایا مسئولین امر در قبال این فاجعه که هر سال اتفاق می افتد هیچ وظیفه ای در قبال ان ندارند. آیا نمی توان با برنامه ریزی درست تعدادی از دروس در طول سال را در تابستان قرار داد تا ارتباط دانش آموز با محیط آموزشی قطع نشده و با فراغ بال بیشتری شاگرد و معلم بتوانند به درس ها برسند و بار سنگین چند هزار صفحه مطلب درسی در یک تعادل منطقی قرار بگیرد و کسب علم و دانش نشاط و رغبت بیشتری در دانش آموزان ایجاد نماید.
اصولا فلسفه این که تابستان باید تعطیل شود از کجا آمده است ؟ ایا شایط مدارس ما مانند 100 سال گذشته است که به خاطر گرما و سرما مدارس باید تعطیل شود ان هم به مدت 120 روز؟
در هر صورت از شواهد می توان به این نکته رسید که پرداختن به این موضوع و رسیدن به راه حل منطقی از نیاز های اساسی جامعه کنونی ما می باشد . ره امید همت و تلاش دلسوزان در عرصه آموزش و پرورش کشور.
با تشکر
مصطفی همدانی

  امتیاز: 0.00