منو
 کاربر Online
963 کاربر online
 : خلاقیت
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline مجید آقاپور ارسال ها: 1637   در :  پنج شنبه 12 مرداد 1385 [09:45 ]
  اختراع دستگاهی برای کاهش 50% سوخت خودرو
 

دستگاه ساخت یک مخترع ایرانی مصرف سوخت خودرو را تا‪ ۵۰‬درصد کاهش می‌دهد. دستگاه کمک سوخت یونیزه که توسط یک مخترع ایرانی متولد شاهرود ساخته شده، مصرف سوخت خودروهای دیزلی و بنزینی را تا ‪ ۵۰‬درصد کاهش می‌دهد.


`سیدامیرمحمد همایونفرد` سازنده این دستگاه گفت: کارکرد این دستگاه با توجه به شرایط خودروها متفاوت است ولی در بدترین شرایط یک خودرو، میزان کاهش سوخت آن کمتر از ‪ ۳۰‬درصد نیست. به گفته وی نصب این دستگاه در یک خودرو صفرکیلومتر باعث کاهش سوخت آن تا‪ ۵۰‬درصد می‌شود.

وی صرفه اقتصادی این دستگاه را در کنار سالم‌سازی محیط زیست بزرگترین مزیت آن دانست و گفت: این دستگاه نمونه داخلی یا خارجی ندارد و به رغم پیشنهادات خوب خارجی برای خرید امتیاز آن، ترجیح می‌دهم که در کشور عزیزم ایران به تولید انبوه برسد.

وی انگیزه خود را از ساخت این دستگاه که با شماره ثبت اختراع ‪ ۳۴۵۶۵‬و تاریخ ثبت اختراع ‪ ۸۵/۰۲/۳‬دراداره مالکیت صنعتی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور به ثبت رسیده، وجود ابهام در تولید و واردات خودروها با سوخت پاک و گران بودن این نوع خودروها اعلام کرد. `همایونفرد` پیش از این، اختراعات مختلف از قبیل اتاق امن ضد زلزله گونیای کشویی ، مشعل کوچک حرارتی ، دستگاه تهویه و تصفیه هوا و چند اختراع دیگر را در کارنامه اختراعات خود به ثبت رسانده است.

  • منبع: ایرنا

  امتیاز: 0.00