منو
 صفحه های تصادفی
محرم اسرار پیامبر خدا صلی الله و علیه و آله
فاصله یاب لیزری
انسان و جبر اجتماعی
نام امام حسین علیه السلام
کهکشان راه شیری
کابل در شبکه
تیره فلفل
عوامل کاهش اضطراب
دریبل
نسل امام حسن علیه السلام
 کاربر Online
977 کاربر online
 : شیمی
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline فیروزه نجفی 3 ستاره ها ارسال ها: 775   در :  شنبه 07 مرداد 1385 [07:17 ]
  بیوماس ، مکمل بنزین و منبع عظیم انرژی
 

بیوماس ( توده زنده ) ، اصطلاحی است که اکولوژیستهای انرژی از اکولوژیستهای دریایی گرفته‌اند و به‌صورت مقداری از ماده زنده ، چه گیاه و چه حیوان که در یک سطح مشخص از کف اقیانوسها وجود دارد، تعریف می‌شود و به‌صورت گرم بر متر مکعب هم توصیف می‌شود.

در فرهنگ انرژی ، در حال حاضر ، بیوماس گیاهی است که در تمام اشکال بروید چه جلبک باشد چه از خاک بروید، چه از ضایعات کشاورزی تولید شده باشد، چه از کود ، چه ضایعات سلولزی سطحی ، چه توی آب بروید، چه روی هوا معلق باشد... . به هر حال مقدار قابل توجهی از انرژی تولیدی ما در حال حاضر مشتق از چنین منابعی است که معروفتری محصولاتشان هم الکل است و به عنوان یک ماده مکمل بنزین مصرف می‌شود.

مطالعات نشان می‌دهد که یکی از مهمترین منابع بیوماس در آینده ، چوب خواهد بود، زیرا هم با سوزاندن مستقیم آن و ( برای تولید حرارت و همینطور تولید کاغذ ) و هم با تبدیل شیمیایی و یا تبدیل توسط موجودات ریز ذره‌بینی به سوخت مورد استفاده قرار خواهد گرفت.
به عنوان مثال ، جالب است که بدانید، از چوب درختانی که در مناطق گرمسیر رشد می‌کنند، برای تولید سوخت استفاده می‌شود و خوشبختانه چندین دانشمند ایرانی هم در یک تحقیق آسیایی در این زمینه مشارکت داشته‌اند. در ضمن ، برزیل در این زمینه حرفهای زیادی برای گفتن دارد.

  امتیاز: 0.00