منو
 صفحه های تصادفی
سختی پیش از ظهور
بهاره کردن
مایکروسافت
امام حسین علیه السلام و سازماندهی سپاه در روز عاشورا
مشکلات روانی صرع
مدین
امام رضا و پیشگویی شهادت امام جواد علیهماالسلام
اکتینولیت
بلقیس
مدیریت پرخاشگری
 کاربر Online
1191 کاربر online
 : نجوم
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   ناشناس   در :  پنج شنبه 05 مرداد 1385 [13:25 ]
  عجایب فضا
 

همانطور که از داستان¬های علمی تخیلی می¬فهمیم، یکی از مهمترین رازها و تهدیدها در فضا یک کرمچاله است. کرمچاله¬ها یک نتیجه¬ی منطقی از تئوری نسبیت عام انیشتین هستند. انیشتین بر این باور بود که جرم به فضا انحنا می¬دهد، و جرم¬های بیشتر انحنای فضا را بیشتر می¬کنند. این حدس عجیب توسط آرتور ادینگتون در سال 1911 وقتی که برای خورشید گرفتگی به ایسلند سفر کرد، اثبات شد. آنجا او ثابت کرد که خورشید وقتی از جلوی ستاره¬ها عبور می¬کند نور آنها را خم می¬کند.
از نظر تئوری، یک کرمچاله وقتی تشکیل می¬شود که دو بدنه¬ی پر جرم فضا را خم می¬کنند و نتیجه¬ی برخوردهای فضایی، یک تونل بین دو محل دور از هم است.
آسانترین راه برای فکر کردن در این مورد این از که آن را از دو بعد برسی کنیم. فرض کنید فضا مانند یک تکه کاغذ است، که دور خودش خم شده. اگر یک چیز سنگین روی آن قرار دهیم از وسط خم می¬شود. اگر جسم دیگری در طرف مقابل آن قرار دهیم، آنجا هم همینطور از وسط خم می¬شود، اگر این دو به هم برسند یک کرمچاله شکل می¬گیرد که دو ناحیه را به هم وصل می¬کند.
اگرچه شروع به مکیدن همه چیز در فضا می¬کند اما منظره¬ی زیبایی بوجود می¬آید. کرمچاله¬ها یک راه شگفت¬انگیز برای مسافرت در فضا و زمان بوجود می¬آورند. کرمچاله¬ها می¬توانند کهکشان¬های دوردست را جلوی پای شما بیاورند. چه چیزی از این بیشتر!؟ به این وسیله شما عملاً با سرعتی بیش از سرعت نور سفر می¬کنید، و در نتیجه با گذشتن از میان کرمچاله و برگشتن می¬توانید به آینده سفر کنید.
هیچکس نمی¬داند کرمچاله¬ها وجود دارند یا نه و چه اتفاقی می¬افتد اگر یک سفینه میان آن بفرستیم. اگر وجود داشته باشند عمر کوتاهی خواهند داشت، و حتی به اندازه¬ای که یک سفینه به طرف دیگر آن برسد زنده نمی¬مانند. و اگر هم سفینه¬ای بتواند این کار را انجام بدهد، جرم آن ممکن است کرمچاله را ببندد و باعث مرگ فضانوردان شود.

  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline مجید آقاپور 4 ستاره ها ارسال ها: 1637   در :  پنج شنبه 05 مرداد 1385 [14:01 ]
  تونل فضایی
 

img/daneshnameh_up/8/8d/wormholes.jpg


  امتیاز: 0.00