منو
 کاربر Online
1848 کاربر online
 : پرسش و پاسخ
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   ناشناس   در :  شنبه 24 تیر 1385 [08:21 ]
  نانو تکنولوژی (از طریق تماس با ما)
 

نام و نام خانوادگی:محمد حسین غفاریان
آیا دانشگاهی رشته نانو تکنولوژی را تدریس می کند؟
برای تحصیل در این رشته چه کار باید کرد؟

  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline مجید آقاپور 4 ستاره ها ارسال ها: 1637   در :  دوشنبه 26 تیر 1385 [07:23 ]
  نانو تکنولوژی
 

سلام
شما با مراجعه به دفترچه راهنمای انتخاب رشته کارشناسی ارشد می توانید اطلاعاتی رو در رابطه با رشته های مرتبط (نانو فیزیک ، نانو شیمی ، علم مواد و ...) و همچنین دانشگاههایی که می توان در این زمینه ها به تحصیل پرداخت، کسب کنید.

آشنایی با رشته نانو شیمی در دانشگاههای کشور


رشته‌های علوم و فناوری نانو در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه‌های صنعتی امیرکبیر، تربیت مدرس، صنعتی سهند تبریز، کاشان و پژوهشگاه مواد و انرژی پذیرفته شده اند. به گزارش ماهنامه فناوری نانو، دانشگاه صنعتی شریف و دانشکده فنی دانشگاه تهران در مقطع دکتری در رشته‌های نانومواد، نانوالکترونیک، نانوبیو، نانو مهندسی شیمی و نانو شیمی، اقدام به پذیرش دانشجو کردند.

دانشگاه صنعتی امیر کبیر نیز با ظرفیت ‪ ۱۱‬نفر ارایه‌دهنده رشته مهندسی شیمی با گرایش نانو در مقطع کارشناسی ارشد بوده است همچنین این دانشگاه در گرایش نانوپلیمر هشت نفر جذب کرده است. برای شروع بهتر است تعریفی عام از علم و فناوری نانو داشته باشیم این فناوری پدیده هزار سوم است و ورود به این عرصه اجتناب ناپذیر است. در واقع این زمینه را نمی‌توان به عنوان رشته جدیدی معرفی کرد بلکه رویکردی جدید به کلیه علوم و فنون موجود در مقیاس نانو است.

  امتیاز: 0.00