منو
 کاربر Online
1478 کاربر online
 : شیمی
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline فیروزه نجفی 3 ستاره ها ارسال ها: 775   در :  پنج شنبه 22 تیر 1385 [12:15 ]
  بوی بد آدمها هم به درد می‌خوره!
 

دانشمندان قصد دارند از مواد شیمیایی موجود در بوی بدن انسان‌هایی که حشرات از آن متنفرند، مواد دفع حشرات بسازند.

به گزارش رویترز از لندن ، محققان مواد شیمیایی موجود در بوی بدن افرادی که حشرات آنها را نیش نمی‌زدند جدا کرده‌اند و امیدوارند از آنها برای پیشگیری از شیوع بیماری‌هایی که از طریق حشرات منتقل می‌شود مانند مالاریا ، دانگ و تب زرد در کشورهای در حال توسعه استفاده کنند.

پرفسور `جان پیکت` از موسسه تحقیقاتی روثامستد در انگلیس می‌گوید افرادی که حشرات آنها را نیش نمی‌زنند، مواد شیمیایی نامطبوعی تولید می‌کنند که سایر بوهای مطبوع بدن آنها را می‌پوشاند.

پیکت و محققان دانشگاه آبردین در اسکاتلند برای شناسایی موادی در بوی بدن انسان که برای حشرات قابل تشخیص است، از از روشی به نام ‪ gas chromatography-elecroantegraphy ‬استفاده کردند. (به مقاله کروماتوگرافی گازی مراجعه فرمایید.)

محققان اکنون سرگرم مقایسه تاثیر این ماده با مواد دفع حشرات مورد تایید سازمان بهداشت جهانی هستند.

محققان نتایج این مطالعه را امیدوارکننده می‌دانند. علاوه بر پشه‌ها ، آنها سرگرم مطالعه بر روی کنه‌ها و سایر حشراتی هستند که موجب انتقال بیماری می‌شوند.

این دانشمندان که یافته‌های خود را برای چاپ در اختیار یک مجله علمی قرار داده‌اند قصد دارند تاثیر طولانی این ماده دفع حشرات را تضمین کنند.

آنها امیدوارند به فرمولی دست یابند که حدود دو سال دیگر به بازار عرضه شود.

منبع:ایرنا

(نظرتون رو راجع به این مطلب بنویسید. ممنونم)

  امتیاز: 0.00