منو
 کاربر Online
1011 کاربر online
 : شیمی
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline فیروزه نجفی 3 ستاره ها ارسال ها: 775   در :  یکشنبه 18 تیر 1385 [07:02 ]
  ساخت مواد ضد آتش
 

نوعی مواد ضد آتش توسط عضو هیات علمی دانشکده مهندسی پلیمر در دانشگاه صنعتی امیرکبیر ساخته شد.

به گزارش سرویس علمی پژوهشی ایسکانیوز ، `دکتر گیتی میرمحمد صادقی` عضو هیات علمی دانشکده مهندسی پلیمر و مجری طرح ، هدف از اجرای پروژه را تهیه بیدپلی استایرن قابل انبساط دیرسوز مقاوم در برابر آتش ذکر کرد و گفت: در این پروژه بررسی روش‌های مختلف افزایش مقاومت پلیمرها در برابر آتش و آشنایی با روش‌های استاندارد تست آتش برای پلیمر صورت گرفته است.

وی اضافه کرد: از این مواد ضد آتش در تهیه عایق‌های ساختمانی در برابر حرارت ، رطوبت و صوت استفاده می‌شود. این مواد به دلیل ضریب هدایتی حرارتی پایین در ساختمان و سازه‌های آن مورد استفاده قرار می‌گیرند و نقش موثری در صرفه‌جویی انرژی ایفا می‌کنند.

میر محمد صادقی افزود: این مواد در سطح جهان آمار تولید بالایی دارند، به طوری که تولید آن در سال 2004 در امریکا 1,2 میلیون پوند بوده است.
عضو هیات علمی دانشکده مهندسی پلیمر تاکید کرد: این مواد ضد آتش به دلیل جذب پایین به عنوان عایق‌های رطوبتی نیز در عایق‌های صنعتی مورد استفاده قرار می‌گیرد.
مجری طرح افزود: بدلیل دانسیته پایین از این مواد در صنایع بسته‌بندی به اشکال مختلف استفاده می‌شود.

وی افزود: ضریب هدایت حرارتی و دانسیته پایین پایداری مکانیکی مناسب ، جذب آب پایین و استفاده آسان ، مقاومت شیمیایی مناسب ، مقاومت در برابر کهنگی و جذب ضربه مناسب وعایق حرارتی از خواص این مواد ضد آتش است.

وی گفت: برای تهیه بیدهای پلی استایرن مقاوم به آتش روش‌های مختلفی قابل استفاده‌اند.

مجری طرح خاطر نشان کرد: تست‌های زمان سوختن ، بررسی مقاومت در برابر آتش و اندازه‌گیری شاخص اکسیژن ، همچنین دانسیته ، درصد جذب آب و استحکام کششی ، آزمون‌های انجام شده بر روی بیدها بوده است. این طرح با حمایت سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران و در قالب طرح‌های SBDC به انجام رسیده است.

منبع:iscanews

  امتیاز: 0.00