منو
 کاربر Online
681 کاربر online
 : بهداشت وسلامت
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline لیلا مهرمحمدی 3 ستاره ها ارسال ها: 411   در :  یکشنبه 11 تیر 1385 [22:06 ]
  اسباب بازی‌
 

اسباب بازی‌های سنگین برای سلامت کودکان مفید است.

نتایج یک مطالعه کوچک نشان می‌دهد انتخاب اسباب‌بازی‌های سنگین‌تر به بهبود تناسب اندام کودکان کمک می‌کند.

به گزارش رویترز هلث از نیویورک، دکتر `جان سی.اوزمون` از دانشگاه ایالت `ایندیانا` و همکارانش در مطالعه خود نوشتند: `این مطالعه راه چاره‌ای برای روند کنونی کاهش سلامت کودکان فراهم می‌کند.

هرچند این کار راه حل مشکل چاقی کودکان نیست ، اما می‌تواند تاثیر مثبتی در این زمینه داشته باشد.

گزارش‌های مختلف نشانگر فواید فعالیت بدنی در تناسب اندام و بهبود فعالیت دستگاههای قلبی عروقی و اسکلتی، ضربان قلب، فشار خون و میزان کلسترول خوب ‪ HDL‬است.

مطالعات نشان داده‌اند فعالیت بدنی با بزرگتر شدن کودکان کمتر می‌شود.

هدف از این تحقیق کشف این نکته بود که آیا تحرک بدنی کودکان را می‌توان با ایجاد کمی تغییر در برخی فعالیتهای عادی آنها مانند استفاده از اسباب بازیهای سنگین‌تر به هنگام بازی یا آموزش افزایش داد یا خیر.

گروه اوزمون نتیجه گرفتند: ` استفاده از اشیای سنگین تر به هنگام بازی یا آموزش فرصتی برای افزایش فعالیت کودکان و در نتیجه بهبود تناسب اندام آنها فراهم می‌کند.

این اسباب بازی‌ها همچنین در کودکان مبتلا به فلج مغزی یا نشانگان داون که قدرت بدنی کمتری دارند می‌تواند کاربرد درمانی داشته باشد.

با این حال دو مسئله طراحی و ایمنی اسباب بازی‌های سنگین و دیگر علاقمندی کودکان برای بازی با این گونه اسباب‌بازیها باید مورد بررسی قرار گیرد.

اوزمون با ابراز نگرانی در مورد ایمنی اسباب‌بازیهای سنگین گفت در حال حاضر استفاده از آنها را به والدین توصیه نمی‌کند.

وی گفت والدین می‌توانند به محیط بازی کودک و انجام بازیهایی فکر کنند که نیاز به فعالیت بدنی بیشتری دارد.

یافته‌های این مطالعه در کنگره بین‌المللی فعالیت بدنی و بهداشت عمومی مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری در ماه آوریل ارائه شد.

  امتیاز: 0.00