منو
 کاربر Online
768 کاربر online
 : بهداشت وسلامت
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline مجید آقاپور 4 ستاره ها ارسال ها: 1637   در :  دوشنبه 05 تیر 1385 [07:51 ]
  نهمین کنگره تغذیه در تبریز
 

نهمین کنگره تغذیه در تبریز برگزارمی‌شود. نهمین کنگره تغذیه ایران از سوی دانشگاه علوم پزشکی تبریز برگزارمی‌شود.


دبیر این کنگره روز شنبه 3/4/85 با اعلام این خبر گفت: این کنگره که به امنیت غذا چالش امروز و ضرورت فردا عنوان یافته است از ‪ ۱۳‬تا ‪ ۱۶‬شهریور ماه امسال در تبریز برگزار می‌شود. دکتر سلطانعلی محبوب افزود: بررسی جامع مسایل تغذیه‌ای و تامین امنیت تغدیه سالم برای شهروندان از جمله اهداف این کنگره است.

وی گفت: تاکنون یک هزار و ‪ ۶۰۰‬نفر برای حضور در این کنگره اعلام آمادگی کرده‌اند. وی خاطرنشان ساخت: همچنین تاکنون ‪ ۹۰۰‬مقاله علمی از سوی متخصصان امر به دبیرخانه کنگره ارسال شده که قرار است تعدادی از آنها به صورت سخنرانی در طول برگزاری کنگره ارایه شود.

دکتر محبوب اظهار داشت: بر اساس برنامه ریزیهای انجام گرفته هشت میزگرد نیز در طول برگزاری کنگره در زمینه‌های رویکرد فقر زدایی و بهبود تغذیه ، نقش بیوتکنولوژی در بهبود تغذیه ، برنامه‌ریزی و اقتصاد خانواده در بهبود تغذیه ، تغذیه و سیستم ایمنی ، تجربه‌های مداخله تغذیه‌ای برای تغییر رفتار و ایمنی غذا، تغذیه ژنتیک و بررسی غذاهای فرا ویژه، برگزار خواهد شد.

وی گفت: برگزاری هشت کارگاه آموزشی برای شرکت ‌کنندگان در کنگره و نمایشگاه توانمندیهای تغذیه‌ای استان از جمله برنامه‌هایی است، در کنار کنگره برگزار خواهد شد.

  • منبع: ایرنا

  امتیاز: 0.00